Przedstawiamy wyniki kolejnej serii spotkań Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Pod patronatem Towarzystwa Sportowego VOLLEY Rybnik

aktualności na dzień 31 października 2008 - 7 termin

grupa A

Top Ten Rybnik 3 : 1 Impacto LKS Chałupki

Top Ten okazał się niezbyt gościnny… W setach do 14, -21, 10 i 25. Sędzia Dariusz Firut ocena 5. (a)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka

To jeszcze nie w tym sezonie… Młodość to nie jest decydujący argument na siatkarskim boisku... W setach do 14, 9 i 20. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (a)

Rafbol Żernica 0 : 3 Pizzeria Kiler

Goście nie byli mili dla gospodarzy i wygrali mecz 3:0. Pierwsze dwa sety wygrane do 8 i do 9 i było widać, że zawodników na boisku bawi ta gra. Set trzeci to już walka i drużyna gospodarzy odskakuje nam na kilka punktów, które pod koniec seta niwelujemy by wygrać do 23. Ogólnie mecz z gatunku szybkich i przyjemnych z odrobiną pikanterii pod koniec ale zostało to wyjaśnione pomiędzy samymi zawodnikami Pizzerii w szatni... Sędzia Robert Plaskuda ocena 5. (C)

grupa B

Leon Internet Rybnik 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Leon rozegrał meczyk z Catering Parys Rydułtowy. Mecz wygrany 3:0 ale to co chłopaki z Rydułtów czasami bronili to masakra: biodrem, łokciem nogą uchem... normalnie fajnie się to oglądało... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (MW)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Jedynka Jankowice

Pierwsze dwa sety bez historii choć dużo gry, w trzecim Foxsy zrobiły zmianę i mecz miał się sam wygrać. Dobry odbiór, dobra zagrywka, niezły atak i do 21 dla przyjezdnych. W czwartym gościom zawiał wiatr w plecy i po kolejnych pięciu wygranych piłkach 9:3 dla gości. Przebudzenie gospodarzy i 7 kolejnych piłek dla Foxsów, potem gra na maksa obydwu drużyn, jeszcze 22:21 dla gości, końcówka dla gospodarzy i 3:1. Przed meczem dyskusja Kapitanów i sędziego na temat piłki (Foxy dorobiły się olimpijki a Jedynka jeszcze nią nie grała). Trzeba jednak zaznaczyć, ze w całym meczu lepsze odbiory miała drużyna gości. W setach do 15, 13, -21 i 23. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

Śląskie Centrum Rybnik 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

Zasłużona wygrana gospodarzy, Strzelec tracił punkty seriami poczym dorabiał straty by znowu w końcówce seta oddać punkty drużynie z Rybnika. Bardzo fajna atmosfera na boisku, gra fair-play z obu stron, szkoda że to ostatnie spotkanie naszych drużyn (w tym sezonie) życzymy powodzenia młodej ekipie z Rybnika. Na pochwałę zasługuje bardzo dobra praca sędziego, oby częściej można wystawiać takie oceny... Sędzia Mateusz Lelek ocena 6. (W)

Leon Internet Rybnik 1 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Pierwsze dwa sety miały identyczny przebieg, mała koncentracja gospodarzy i szybkie 5-6 pkt dla Foxów. Mobilizacja w Leonie i mozolne odrabianie strat lecz tylko do różnicy dwóch pkt i tak zostaje do końca setów do 23 i do 23. Trzeci walka na całego, punkt za punkt, wszystko co w siatce najlepsze: zagrywka odbiór atak blok obrona. Przy stanie po 23 nieudana zagrywka gości, jeszcze po 24 lecz dwie ostatnie piłki dla gospodarzy. Czwarty set to lustrzane odbicie trzeciego tylko końcówka dla gości do 23. Foxy pierwszy raz zagrały cały mecz jedną szóstką (absencja) postawiły na młodzież która wraz ze starszymi zrobiła swoje. Mecz kibiców też wygrali goście (byli lepiej zmotywowani). Wspaniała atmosfera na boisku, a Pani sędzia ma swoją klasę. W setach do 23, 23 -24 i 23. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (JK)

grupa C

Lasel-Beer Team Rybnik 3 : 0 Edytor Team

Na pochwałę zasługuje bardzo ambitna gra gości z Suszca, zwłaszcza w obronie… Gra Beer Teamu już "wyglądała" nawet po zmianach… W setach do 20, 10 i 15. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (a)

Rybnik Piaski 3 : 0 Geomost Wodzisław

Piątkowy mecz na sali w Piaskach miał duże znaczenie na układ tabeli grupy C. Dlatego obie drużyny wyszły na niego bardzo skoncentrowane i z wolą walki o końcowy sukces. Niemal wszystkie sety miały podobny początek - Piaski odskakują na kilka punktów i utrzymują przewagę do końca setów w 1-szym do 21 i w 3-cim również do 21pkt. Wyjątkiem był 2-gi set w którym Piaski pokazały swoje 100% umiejętności i wygrały go do 7. Piaski pokazały dobrą grę w obronie i na kontrach a chłopaki z Wodzisławia walkę do końca i kilka siatkarskich "gwoździ". Mecz był grany w bardzo miłej atmosferze i bardzo przyjemny dla oka, ponieważ błędów własnych "było jak na lekarstwo". Sędzia Wojciech Jędraś ocena 6. (MS)

grupa D

Miejsce na twoją reklamę Rybnik 3 : 0 Albion Team Original-Gramy dla Kuby

Na parkiet Reklamodawcy wyszli skupieni i zmotywowani, nie mogli sobie pozwolić dzisiaj na utratę pkt, i już od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze kontrolowali grę do samego końca. w secie III rotacja w składzie ale również kontrola do końca. Chcielibyśmy by przeciwnik się troszkę spocił podczas meczyku... W setach do 11, 9 i 19. Sędzia Patryk Franke ocena 4. (PP)

Baterex Nędza 1 : 3 Albion Team

Mecz w sumie senny i z naszej strony trochę "na chodzonego", ale ważne są 3 punkty… W setach do 22, -26, 21 i 19. Sędzia Marcin Andrzejczak ocena 4. (M)

Artus Żory 3 : 1 Miejsce na twoją reklamę Rybnik

Pierwszy set rozpoczął się od w miarę równej gry do stanu 10:10. Widać już było jednak w szeregach MNTR lekkie kłopoty z odbiorem zagrywki. Pod koniec seta tylko mały zryw z naszej strony i zakończyło się bodajże do 20. Drugi set - troszkę lepszy odbiór z naszej strony i 8:2 dla MNTR, później 18:10 po bardzo dobrej grze w bloku i rozrzucaniu bloku przeciwników przez naszego rozgrywajka. Tak pogubionego bloku Artusa jeszcze nigdy nie widziałem, ale wszedł zaś nijaki T. Z. na zagrywkę i 19:18 dla Artusa. Udało się nam jednak w końcówce jeszcze powalczyć i wygrać seta do 23. Trzeci set to wyrównana gra, ale niestety za dużo błędów z naszej strony i set dla gospodarzy (choć ze staniu 23:14 wyciągnęliśmy 23:21). Ostatni set zaczął się od serii naszych błędów i wysokiego prowadzenia Artusa, którego nie roztrwonili do końca... Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (PK)

grupa E

Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 3 : 0 Dach Decker-Budohen Wilcza

Pierwszy set to przewaga gości w końcówce SORAYA spręża się i set kończy się do 22. Następne dwa sety wyraźna koncentracja gospodarzy i pewne wygrane do 12 i 16.Mecz rozgrywany w spokojnej atmosferze. W setach do 22, 12, 16. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)