Przebiły nas siłą fizyczną

2008-03-10, Autor:
UTEX ROW przegrał czwarty mecz z rzędu na własnej hali. Tym razem zwycięska z Rybnika wyjechała drużyna PKM Duda Leszno.

Rybniczanki rozpoczęły mecz z Dudą bardzo dobrze. Szybko objęły prowadzenie. Pod koniec drugiej kwarty wyniosło ono 9 punktów. Po przerwie do głosu doszły przyjezdne, które zmniejszyły przewagę ROW-u do jednego punktu. Wtedy gospodynie zmobilizowały się i ponownie wyszły na 9-punktowe prowadzenie. Niestety od ostatnich minut trzeciej kwarty gra podopiecznych Mirosława Orczyka pozostawiała wiele do życzenia. Leszczynianki grały jak natchnione, czego dowodem było 16 punktów z rzędu. Nokautujące były rzuty zza linii 6,25 metrów w wykonaniu Darii Mieloszyńskiej, która trafiła aż pięć „trójek”: - Dzisiejszy mecz udowodnił, że gra się od początku do końca. Cieszę się, że znalazłyśmy wystarczająco dużo motywacji wychodząc z szatni na drugą połowę – powiedziała po wygranym 62:52 meczu najskuteczniejsza koszykarka Dudy.

Przed meczem koszykarki

dostały róże z okazji Dnia

Kobiet. Fot. Justyna Jurczyk.

Wśród rybniczanek na słowa uznania zasługują Magdalena Skorek i Serbka Minja Siljegovic. Zawiodła Nikita Bell, która zagrała przeciwko swoim byłym klubowym koleżankom z Leszna. Amerykanka zaliczyła co prawda 16 zbiórek, ale jej zdobycz punktowa zatrzymała się na 5 oczkach. Martwi słaba skuteczność w rzutach wolnych. Marquetta Dickens przy siedmiu próbach trafiła zaledwie dwa razy, natomiast Bell zdobyła 1 punkt przy czterech rzutach.

Rozgoryczony postawą swoich podopiecznych był trener Orczyk: - Siła fizyczna była naszą silną stroną do stycznia. Mecz z CCC i dzisiejszy pojedynek pokazały, że 30 minut to jest maksimum naszej gry. Przewaga wzrostu była zdecydowanie po stronie gości, w związku z czym trudno nam było z obwodu dorzucić kilka punktów. Rywalki przebiły nas siłą fizyczną a my nie potrafiliśmy stworzyć żadnego ruchu – komentował na konferencji prasowej Orczyk.

UTEX ROW Rybnik - PKM Duda PWSZ Leszno 52:62 (15:10, 17:11:, 15:20, 5:21)

UTEX ROW : Marquetta Dickens 12, Hollie Merideth 11, Magdalena Skorek 11, Minja Siljegovic 10, Nikita Bell 5, Olena Proszczenko 3

Duda PWSZ : Daria Mieloszyńska 25, Ryan Coleman 13, Martyna Koc 12, Agnieszka Budnik 7, Edyta Krysiewicz 5, Agnieszka Makowska 0, Anna Talarczyk 0

XXIII kolejka Ford Germaz Ekstraklasy

TS Wisła Can Pack Kraków - Lotos PKO BP Gdynia 61:66 (14:17, 16:9, 14:24, 17:16)

MUKS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 57:73 (18:21, 11:17, 8:20, 20:15)

Arcus SMS PZKosz Łomianki - ŁKS Siemens AGD Łódź 40:90 (8:31, 17:17, 4:20, 11:22)

Cukierki Odra Brzeg - CCC Polkowice 71:88 (15:26, 14:23, 15:20, 30:17)

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Energa Toruń 61:73 (11:19, 22:12, 16:18, 12:24)