Prowadziły 17:2, a jednak przegrały

2009-03-28, Autor:
W pierwszym meczu o miejsca 5-8 w Ford Germaz Ekstraklasie koszykarki Utexu ROW Rybnik przegrały z Energą Toruń 63:77.

Zaskakujący przebieg miało sobotnie spotkanie Utexu ROW RybnikEnergą Toruń. Pierwsza kwarta to zdecydowana dominacja gospodyń, które objęły wysokie prowadzenie 17:2. Przez kolejne dwie partie dominowały już torunianki. W 20 minut rzuciły 57 oczek, przy stracie zaledwie 24 punktów. W ostatniej kwarcie zawodniczki Energi kontrolowały grę i spokojnie utrzymały prowadzenie. Utex ROW przegrał 63:77.

> Więcej zdjęć w galerii.

Najskuteczniejszą zawodniczką Mirosława Orczyka była Nataliya Trafimava. Rzuciła 21 punktów.

Rewanżowy mecz z Energą odbędzie się w sobotę 4 kwietnia w Toruniu. Zwycięzca tego dwumeczu zagra o 5. miejsce w końcowej klasyfikacji, przegrany o 7.

UTEX ROW Rybnik - Energa Toruń 63:77 (17:2, 6:29, 18:28, 22:18)

UTEX ROW: Nataliya Trafimava 21, Aleksandra Chomać 16, Monika Siwczak 9, Agnieszka Jaroszewicz 5, Małgorzata Chomicka 3, Magdalena Radwan 3, Karolina Stanek 2, Natalia Przekop 2, Aleksandra Kurdziel 2

Energa: Monika Krawiec 17, Sugeiry Monsac Sierra 11, Quianna Chaney 11, Emilia Tłumak 10, Sheena Moore 9, Natalia Waligórska 6, Ewelina Gala 4, Jacqueline Moore 4, Agnieszka Wilk 3, Patrycja Bajerska 2, Ilona Jasnowska 0, Patrycja Gulak 0