Pozbawione ochoty do gry

2008-03-03, Autor:
Rybnickie koszykarki kontynuują fatalną serię porażek. Tym razem przegrały z aktualnym mistrzem Polski – Wisłą Can Pack Kraków.

Meczu z Wisłą Marquetta

Dickens nie zaliczy do udanych.

Koszykarki UTEX-u ROW chciały się zrehabilitować za ostatnią serię niepowodzeń w lidze i europejskich pucharach. Dobrą okazją do tego miał być mecz z mistrzem Polski. Spotkanie z Wisłą było bardzo wyrównane, ale niestety tylko przez trzy kwarty. Wzorem pierwszego meczu między tymi drużynami w Krakowie, ostatnie fragmenty należały do bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodniczek Wisły. Przy stanie 55:55 na początku czwartej kwarty krakowianki pokazały klasę. Pierwsze 5 minut tej części gry wygrały 16:1 i skutecznie pozbawiły rybniczanki ochoty do gry. Kilkunastopunktowe prowadzenie przyjezdnych utrzymało się do końca i ostatecznie UTEX ROW uległ Wiśle 60:75.

Najlepszą zawodniczką UTEX-u ROW była Nikita Bell. Amerykana wywalczyła 18 punktów, 13 zbiórek i 3 asysty. Dobrze zaprezentowały się również Magdalena SkorekMinja Siljegovic. Zawiodła Marquetta Dickens, która nie zaliczyła ani jednego trafienia.

W tabeli Ford Germaz Ekstraklasy rybniczanki zajmują V miejsce. Kolejny mecz rozegrają już w najbliższą środę 5 marca o godz. 15:30 w Poznaniu. Ich rywalkami będzie sąsiadująca w tabeli INEA AZS Poznań.