Powrót po kontuzji

2008-04-17, Autor:
W Turnieju Bokserskim w Krakowie zwyciężył rybniczanin Mateusz Mazik, którego już w sobotę zobaczymy na zawodach w Boguszowicach.

W Krakowie odbył się II Turniej Bokserski "GRAND PRIX" seniorów PZB i zarazem I Memoriał im. Stanisława Dragana (pierwsza rocznica tragicznej śmierci brązowego medalisty IO w Meksyku 1968r.w wadze półciężkiej, 6-krotnego mistrza Polski, trenera boksu, prezesa Małopolskiego OZB). W imprezie wzięło udział 116 zawodników z 53 klubów Polski. Śląski OZB reprezentowali dwaj zawodnicy RMKS-u Rybnik. W wadze 57 kg po 5-miesięcznej przerwie (kontuzja kostki) wystąpił Patryk Cichocki, który po wyrównanej walce uległ 1:2 zawodnikowi z Strzegomia. Natomiast w wadze 54 kg bardzo dobrze spisał się Mateusz Mazik, który wygrał swoją kategorię. Rybniczanin został najmłodszym zwycięzcą tych zawodów. W drodze do finału pokonał  3:0 wielokrotnego medalistę Polski - Frąckiewicza z Poznania, w półfinale 3:0 pokonał mistrza Polski Jędrzejewskiego ze Słupska, a w walce finałowej przez przewagę w IV rundzie pokonał zawodnika gospodarzy – Janusza Zielonkę z Wisły Kraków. W ringu sekundował mu trener Anatol Jakimczuk.

Obaj rybniccy zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w Dąbrowie Górniczej od 22 do 27 kwietnia. Natomiast 19 kwietnia o godz. 12:00 w Hali Sportowej MOSiR-u w Boguszowicach obędzie się już IX Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR-u, gdzie zobaczymy obu młodych znakomitych pięściarzy, jak również wszystkich zawodników rybnickiej sekcji.