Powoli wszystko jasne

2005-10-25, Autor:
Bez straty seta w Amatorskiej Lidze Siatkówki pozostają już tylko: Dwójka Świerklany i Domel Rybnik. Na drugim biegunie - bez wygranego są: AKS Grom Rybnik i Silmet & Solarium Beautiful.

Wyniki na dzień 21.10.2005 r.:

Grupa A

DREAM TEAM - LKS Zabełków TOP TEN Rybnik 0:3

Gospodarze z Zabełkowa zaprosili TOP TEN na mecz do ...Nędzy. I był to strzał w dziesiątkę. Miłe przyjęcie, dobra organizacja spotkania, kibice, "hostessy" zmieniające wynik na tablicy i bardzo dobra sala, na której przyszło nam się potykać. Generalnie - bardzo dobra atmosfera i bardzo ciekawy pomysł: rozgrywanie meczów w miejscowościach ościennych, które nie mają swojej reprezentacji w lidze. Bardzo fajnie się grało przy - niespecjalnie licznej - ale jednak publiczności, której spotkanie mogło się podobać (sędzia Radosław Bieliński - ocena 2)

UKS ANTENKA Leszczyny - DWÓJKA Świerklany 0:3

Jak przystało na mistrza Dwójka Świerklany była w każdym elemencie gry zdecydowanie lepsza od drużyny gospodarzy, wygrywając kolejne sety do 17, 17 i 14  (sędzia Wojciech Stryczek - ocena 4)

LICEUM Czerwionka-Leszczyny - ALBION TEAM Rybnik 0:3

W bardzo ważnym meczu goście okazali się wyraźnie lepsi. Początek wyraźnie należał do lepiej rozgrzanych gospodarzy, którzy grali swobodniej i pewnie w odbiorze i obronie, osiągnęli wyraźną (nawet 8-9pkt!)przewagę, w końcówce jednak Albion nabrał właściwego rytmu gry i odrobił stratę. Końcówka seta była dramatyczna: młodzi gracze z Czerwionki prowadzili już 24:20, ale nie potrafili zadać ostatecznego ciosu i przegrali tę partię do 26. Set drugi jednostronny dla gości. Kuriozalna sytuacja nastąpiła w III secie, kiedy przy stanie 14:9 dla Albionu w Czuchowie zgasło światło... Po kilku minutach niepokoju grę wznowiono i Albion odniósł znaczące i cenne zwycięstwo i jest o krok od historycznego awansu!  W setach do 26, 18 i 17. (sędzia Łukasz Paszek - ocena 3)

STRZELEC Gorzyczki PARTNER - MORS Jastrzębie 0:3

Mecz pomiędzy STRZELCEM, a PARTNEREM rozgrywany był w sennej, jesiennej atmosferze, gdzie goście z zimną (jak powietrze na zewnątrz) krwią wygrali pewnie 3 sety, do 19, 10 i 17. (sędzia Dariusz Wierzgoń - ocena 4)

ALBION TEAM Rybnik - LICEUM Czerwionka-Leszczyny 3:1

Albion potrzebował przynajmniej seta by grać w I lidze... Pierwszy set pokazał, że jeszcze trochę brakuje do ideału. Przy kilku punktach przewagi zaczęła się nonszalancja i młodzież z Czerwionki złapała wiatr w żagle i wygrała końcówkę seta do 23. W następnym secie zapowiadał się pogrom gości, ale znów kilka przestojów w grze gospodarzy i skończyło się do 17. Sety 3 i 4 bardzo podobne, Albion buduje przewagę a potem większość z niej trwoni, oba kończą się do 21. Mimo nienajlepszej dziś gry jesteśmy szczęśliwi, bo wreszcie zagramy z najlepszymi! (sędzia Czesław Fojcik - ocena 6)

TEAM Golejów - AZS Rydułtowy 0:3

Golejów podejmując na własnym parkiecie zespół AZS Rydułtowy nie potrafił wykorzystać atutu własnej hali ulegając 0:3 walka tylko w trzecim secie. (17:25, 17:25, 25:27). (sędzia Bogdan Skupień - ocena 5)

AZS Rydułtowy - DISCO ŻĄDŁO 2:3

Nieoczekiwanie zacięty mecz w Gaszowicach, dopiero piąty set i to do 13 dał zwycięstwo faworyzowanej drużynie Żądła... (gospodarze nie zapewnili sędziego i mecz prowadził przedstawiciel gości - zresztą bardzo dobrze)

ANT Szkoła Języków Obcych - JEDYNKA Jankowice 3:1

Wygląda na to że zespół ANT z meczu na mecz rozumie się na parkiecie coraz lepiej. Najlepszym tego dowodem jest wygrana z drużyną Jedynki Jankowice, która pozostawia sprawę awansu nadal otwartą. Jedynka przyjechała do Niedobczyc ze sporym wzmocnieniem w postaci Tomasza Grygoruka. Pierwszy set rozpoczął się nerwowo z wieloma błędami z obu stron, końcówka należała jednak do drużyny ANT. W drugiej odsłonie przewaga Jedynki, którą zawodnicy z Jankowic wypracowali na początku seta, utrzymała się do końca  i przyjezdni wygrali tego seta do 21. W dwóch ostatnich setach Jedynka dokonała roszad w składzie wprowadzając młodych graczy, jednakże ANT wspomagany z ławki cennymi uwagami grającego trenera Mariusza Kloca oraz menadżera zespołu Moniki Walczak nie dał  wydrzeć sobie zwycięstwa, które pozwala mu dalej myśleć o grze w 1 lidze (sędzia Adam Cnota - ocena 3)

AKS GROM Rybnik - DOMEL Rybnik 0:3

Mecz bez większych emocji. Pierwszy secik gładko do 14,  drugi troszkę przespany no i gospodarze dotrzymywali nam kroku do stanu 19:19, ale na tym poprzestali - więc do 19-stu. Ostatni już pod pełną kontrolą do 15-stu . (sędzia Agnieszka Marchel - ocena 6)

DWUNASTKA Rybnik FOX Pszów 2:3

Do sporej niespodzianki mogło dojść na sali w Niewiadomiu. Faworyzowana drużyna Foxów straciła punkt a mogła stracić nawet więcej… W setach do -15, 22, -24, 16 i 9 (sędzia Marcin Łatka - ocena 4)

ALUMAST Żernica ARTUS Żory 0:3

W grupie E przed ostatnią kolejką wiadomo już, że w pierwszej lidze zagrają Artus i Fox, natomiast Dwunastka i Alumast w drugiej.

BEER TEAM Rybnik HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski 3:0

Jak przystało na spotkanie drużyn które rywalizują ze sobą od początku powstania Ligi, walka była o każdą piłkę! Mecz wprawdzie trwał tylko trzy sety, ale wszystkie one były bardzo zacięte i dostarczyły kibicom wielu emocji... (sędzia Czesław Fojcik - ocena 6)

SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL RYBNICKI BROWAR 0:3

Silmet pomimo ambitnej postawy na boisku nie ugrał nawet seta... (sędzia Przemysław Machłaj - ocena 3)

HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski BEER TEAM Rybnik 3:2

Horror w pięciu aktach! Pierwszy set dla Beer Teamu, w drugim Beer Team psuje dwie zagrywki przy piłkach setowych i przegrywa do 27! Trzeci dla Piasków, a w czwartym Piaski nie potrafią wykorzystać piłki meczowej i przegrywają do 26! Piąty to koncertowa gra zagrywką gospodarzy i ich zwycięstwo do 10. Reasumując: Piaski - fantastyczna gra w obronie, bardzo dobry blok na środku i skuteczna zagrywka. Beer Team - makabryczna zagrywka i zbyt dużo nieskończonych ataków na pojedynczym bloku... (sędzia Czesław Fojcik - ocena 5)