Poświęcenie i zapał

2007-10-13, Autor:
W kolejnej rundzie spotkań Amatorskiej Ligi Siatkówki prawie wszystkie mecze zakończyły się w trzech setach.

Pod patronatem TS VOLLEY Rybnik

Wyniki na dzień 5 października 2007 - 3 termin

grupa A

5.10 piątek 18.00

Fox Pszów 3:0 Power Team Wilcza

Wyrównana gra tylko w początkowych fragmentach setów. Wilcza - dużo ambicji i poświęcenia, ale na Foxów to jednak za mało... W setach do 18, 13, 13. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

Top Ten Rybnik 2:3 Dwunastka Rybnik

Dwunastka przyjeżdża do wymagającego przeciwnika, czyli drużyny Top Ten. I set jest setem bardzo wyrównanym, ale końcówka należy do gospodarzy i przegrywamy go do 22. Po pierwszym secie wiemy, że jesteśmy zdolni powalczyć, układamy grę, zaczyna działać nasz blok i po zaciętej walce wygrywamy go do 23. Trzeci set to powtórka meczu z Artusem. Gdy nasz kapitan bierze czas na tablicy widnieje następujący wynik: 14-5 dla Top Tenu, ale my się nie poddajemy, walczymy i zaczynamy gonić, ale to już zbyt duża przewaga i Top Ten spokojnie dowozi zwycięstwo tego seta do końca wygrywając go do 17. Czwarty set, pomimo druzgocącej porażki w poprzednim secie, nie poddajemy się, zaczynamy grać, zdobywając na początku kilku punktową przewagę, którą utrzymujemy do granicy 20 pkt, gdzie zostaje zniwelowana. Później gra punkt za punkt aż do stanu 24-24, gdzie goście wykorzystują dwie piłki i wygrywają tego seta. Piąty set wyrównana gra do stanu 8-7, później odskakujemy i wygrywamy go do 10.  Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6. (PP)

4.10            czwartek 19.00
Artus Żory 3:0 Team Wodzisław

Stary Mistrz sprawdził beniaminka w trzech setach... W setach do 19, 13, 15. Sędzia Tomasz Zarzyna ocena 6. (a)

Figo-Fago 0:3 Tomex Brenna

Mecz bez żadnej historii. Młoda drużyna gospodarzy FIGO FAGO z dużą wolą walki i chęcią do gry, ale niestety jeszcze z brakującymi umiejętnościami, nie potrafiła ani przez moment zagrozić gościom z TOMEXu. A TOMEX grając tyle, ile wymagał przeciwnik, nie pokazał nic nadzwyczajnego, co i tak pozwoliło mu odnieść zwycięstwo bez straty seta. W setach do 20, 16, 19. Sędzia Mirosław Garbaciak ocena 3. (ŁS)

3.10     środa 18.00
Rafbol Żernica 0:3 Rencar Piaski

Udany wyjazd drużyny RenCar-u do Żernicy, gładkie zwycięstwo 3:0 bodajże do -17,-12,-14... Sędzia Krystian Gogulla ocena 5. (RG)

Wiarus Rydułtowy 0:3 Leon Internet Radlin

Leon wygrywa bezdyskusyjnie ze słabym przeciwnikiem. Wiarus zaprezentował poświęcenie i zapał, jednak na niewiele się to zdało w meczu z bardziej doświadczonym i ogranym przeciwnikiem... W setach do 14, 18, 17. Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (L)

Beer Team Rybnik 3:0 Albion Team

Prawdziwy mecz "na szczycie", spotkały się dwie najlepsze drużyny z grupy E. Pierwszy set to zdecydowana dominacja Beer Teamu i wygrana chyba do 12. Jednak w przerwie technicznej drużyna Albionu wykonuje telefon "do przyjaciela" i nadlatują posiłki w osobie trzech utytułowanych siatkarzy Albionu! W drugim secie Albion wystawia przemeblowany skład i zaczyna dominować na boisku. Można powiedzieć, że pojawiła się zupełnie nowa drużyna Albionu dla której nie było straconych piłek... Przewaga ekipy Albionu była bardzo poważna: 18-10 potem 19-12. Ale wtedy doświadczona drużyna Beerów włączyła wyższy bieg i odwróciła sytuację na boisku wygrywając seta do 20! Trzeci set już bez większych emocji do 19 również dla gospodarzy... Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5. (a)

4.10            czwartek 18.00
Baterex Nędza 0:3 Żernica II Team

Mecz w fajnej atmosferze dobra gra sędziowanie na dobrym poziomie. W setach do 15, 17, 15. Sędzia Krzysztof Stanenda ocena 5. (SL)

Kamień Rzędówka 0:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Goście z Świerklan zaprezentowali kawał dobrej siatkówki, głównie jeżeli chodzi o zagrywkę i akcje kombinacyjne w ataku. Ich słabszą stroną, wykorzystaną parę razy przez przeciwników, była gra w obronie oraz asekuracja bloku. Gospodarzom nie brakowało ambicji i z  upływem czasu gra stawała się coraz to ciekawsza. Kilka zagrywek, nie pozwalających na swobodne rozegranie akcji oraz coraz to lepsza postawa bloku, dodały wiary w swoje możliwości drużynie z Kamienia. Mimo wszystko obrońcy tytułu opuszczają halę w Leszczynach bez straty seta, wygrywając kolejne partie do 15, 19 i 22. Mecz przebiegał w dobrej atmosferze, co jest już chyba tradycją spotkań obu ekip.. Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 5. (ŁA)

5.10     piątek 18.30
KMPS Chałupki-LKS Zabełków 0:3 Pizzeria Kiler

Kilerzy trochę uśpieni na boisku, szczególnie w trzecim secie gdzie doszło do stanu 24 - 24  a tak po za tym to dobrze sobie radziliśmy choć w przyjęciu mogło być lepiej. Chłopaki z Chałupek grali z pełnym poświęceniem ale nie dali rady uszczknąć żadnego seta… W setach do 11, 15 i 24.  Sędzia Piotr Rybarz ocena 5.