Po raz drugi w dogrywce

2008-01-18, Autor:
Koszykarze MKKS-u Rybnik po raz drugi w tym sezonie pokonali Tarnovię Tarnowo Podgórne. Tym razem rybniczanie wygrali 108:104.

Mecz w hali „Ekonomika” lepiej rozpoczęli goście, którzy skuteczną grą w ataku wyszli na 13-punktowe prowadzenie. Na początku drugiej kwarty do głosu doszli rybniczanie. W 90 sekund zdobyli 9 punktów, przy ani jednym trafieniu gości. Lepsza gra sprawiła, że na przerwę MKKS schodził z niewielką 5-punktową stratą.

Po przerwie rybniczanie zaczęli stopniowo odrabiać straty. W 24 minucie po raz pierwszy objęli prowadzenie. W pewnym momencie prowadzili już 7 punktami. Goście nie dali za wygraną i na początku czwartej kwarty wyrównali. 40 minut na parkiecie nie przyniosło zwycięzcy. Potrzebna była dogrywka, w której lepiej zaprezentowali się rybniczanie. Po raz drugi w tym sezonie udało im się pokonać Tarnovię po dogrywce. Tym razem podopieczni Włodzimierza Środy wygrali 108:104.

MKKS Rybnik - Tarnovia Tarnowo Podgórne 108:104 (20:33, 26:18, 28:20, 19:22, 15:11)

MKKS Rybnik: Frankowski 28, Kukuczka 26, Paszowski 20, Mrówczyński 11, Zmarlak 10, Grabiec 7, Ochodek 4, Marczyk 2, Kozieł 0, Środa 0.

Tarnovia Tarnowo Podgórne: Metelski 20, Krajewski 20, Pacocha 18, Wróbel 18, Kałowski 16, Grabiński 8, Jakóbczyk 2, Mielczarek 2.

Sportino Inowrocław - Start AZS 71:54 (17:11, 22:12, 12:14, 20:17)

MKKS Rybnik - 4-YOU Tarnovia 108:104 (20:33, 26:18, 28:20, 19:22)

Wiecko-Zastal - Stal St. Wola 77:68 (15:23, 22:18, 17:15, 23:12)

Prokom Trefl II - Polonia 2011 Warszawa 78:72 (12:23, 21:19, 25:18, 20:12)

Resovia Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 71:55 (18:13, 21:12, 18:14, 14:16)

BT Wózki Pruszków - Znicz Jarosław 90:92 (28:23, 29:26, 15:26, 18:17)

Sokół Łańcut - Big Star Tychy 83:73 (17:18, 26:15, 26:16, 14:24)

Politechnika Poznań - Mispol Żubry 93:78 (25:20, 22:11, 24:17, 22:30)