Pierwsze rozstrzygnięcia

2008-04-17, Autor:
W Amatorskiej Lidze Siatkówki awans do kolejnej fazy play-off (mecze o miejsca 1-4) wywalczyły drużyny Jar - Trans Fox Pszów oraz Pizzeria Kiler.

Pod patronatem TS VOLLEY Rybnik

Wyniki na dzień 11 kwietnia 2008 - I runda play-off  (pierwsze rozstrzygnięcia)

o miejsca 1 - 8

1 para - 1 miejsce w grupie A I ligi 2:0 4 miejsce w grupie B I ligi

11.04   piątek 18.00
Jar - Trans Fox Pszów 0:3 Lasel - Beer Team Rybnik

W dwóch szybkich meczach zakończyła się rywalizacja w tej parze... Jak zwykle w Pszowie - bardzo fajna atmosfera, bardzo fajni kibice, bardzo gorąco i jak zwykle trzeba podkreślić słynną już pszowską gościnność! Mimo, że hala niezbyt duża i brak pryszniców to jednak zawsze chętnie jedziemy tam zagrać! Co do meczu to warto opisać początek drugiego seta: Fox prowadził już 8-2, Beer poprosił o czas… Następnie o czas poprosił Fox przy stanie 8-9... W setach do 13, 15 i 18. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (a)

2 para - 2 miejsce w grupie B I ligi 0:1 3 miejsce w grupie A I ligi

16.04   środa 18.30
Soraya - Tomex Brenna -:- Artus Żory

W derbach Żor sytuacja bardzo napięta… Po pierwszym pięciosetowym pojedynku, obie drużyny poprzesuwały już mecze, teraz czekamy na rywalizację na boisku!

3 para - 1 miejsce w grupie B I ligi 2:0 4 miejsce w grupie A I ligi

11.04   piątek 19.00
Pizzeria Kiler 1:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Tylko jednego seta zdołała urwać młoda ekipa z Pizzerii… Faworyt przechodzi do walki o miejsca 1-4 już po drugim meczu. Sędzia Kamil Wójcik ocena 4. (a)

4 para - 3 miejsce w grupie B I ligi 1:1 2 miejsce w grupie A I ligi

Karczma Sękata Rybnik 1:3 Albion Team

Mecz Sękaczy i Albionu był bardzo zacięty - walka punkt za punkt. W I secie dopiero w ok 20-go punktu wyszliśmy na 3 punktowe prowadzenie, które dowieźliśmy do końca. W II na samym początku odskoczyliśmy na kilka punków, co wyraźnie zdekoncentrowało Gospodarzy i pozwoliło na pewne wygranie seta. 3 set-długo przy prowadzeniu Albionu, ale olbrzymia determinacja Gospodarzy pozwoliła na zremisowanie po 23, a następnie na wygraną 27-25. 4 set-odwrotnie-długo prowadzili Sękacze, jednak od ok. połowy seta najpierw doprowadziliśmy do remisu, potem wyszliśmy na kilka punktów prowadzenia i wreszcie skończyliśmy mecz przy drugim meczbolu Albion zagrał wreszcie tak jak powinien grać zawsze: taktyczna zagrywka odebrała Sękaczom możliwość gry środkiem, funkcjonował blok, przyjęcie - chyba ok 80%, no i wreszcie wybraliśmy sporo piłek w obronie. W każdym razie gramy dalej. Już dziś zapraszamy na mecz decydujący - oj, będzie się działo! Sędzia Andrzej Steciuk ocena 4. (AC)

18.04   piątek 18.00
Karczma Sękata Rybnik : Albion Team

o miejsca 9 – 16

5 para - 5 miejsce w grupie A I ligi 1:1 2 miejsce w grupie D II ligi

8.04     wtorek 18.00
Jedynka Jankowice 0:3 Top Ten Rybnik

Mecz, o którym trzeba szybko zapomnieć. Kontuzja podstawowego rozgrywacza, kontuzja atakującego, brak libero oraz mocno okrojony skład nie mógł przynieść nic dobrego. Bardzo solidna gra Gości, zabójcze kontry oraz większe zaangażowanie na boisku przynoszą srogi rewanż. W setach do -23, -19, -17. No to stan rywalizacji 1-1. Sędzia Krzysztof Kupka ocena 4. (B)

14.04            poniedziałek 18.30
Top Ten Rybnik -:- Jedynka Jankowice

6 para - 6 miejsce w grupie B I ligi 1:1 1 miejsce w grupie C II ligi

10.04            czwartek 18.00
Geomost Wodzisław 1:3 Leon Internet Radlin

Po pierwszym łatwo przegranym meczu Leon się zmobilizował. Wystawił skład w jakim zagrał tylko raz w tych rozgrywkach tzn. w meczu z Silesią 2000 na wyjeździe, gdy rozstrzygała się sprawa awansu do I ligi i wówczas wygrał 3:0. Mało brakło a tym samym wynikiem zakończyłby się mecz z Wodzisławiem. Drużyna gospodarzy wyraźnie była zaskoczona ilością zawodników (10 osób) i jakością gry drużyna Leona. Pierwsze dwa sety wyraźnie dla Leona. Początek trzeciego również. W końcówce Geomost dochodzi , niefrasobliwa gra w ataku Leona i set dla gospodarzy. Czwarty set to znowu pełna mobilizacja i wygrana do 19. Reasumując trochę szkoda całego sezonu. W tym składzie (w pełnym mam na myśli) mogliśmy wiele zdziałać. A tak zostaje rewanż i walka o 9 miejsce. W setach do 18, -19, 29 -19.  Sędzia Leszek Marus ocena 5. (AS)

15.04   wtorek 18.20

Leon Internet Radlin -:- Geomost Wodzisław

7 para - 5 miejsce w grupie B I ligi 2:0 2 miejsce w grupie C II ligi

11.04   piątek 18.30
Rencar Piaski 3:0 Żernica II Team

W tej parze rywalizacja zakończyła się również w dwóch meczach. Spotkanie toczone w spokojnej atmosferze, zacięty drugi set lecz Rencar-owcy tym razem mniej gościnni. Reasumując - gospodarze w końcu nie nerwowo, skutecznie w kontrach, kilka bloków, dobra zagrywka. Goście dobra gra w ataku i w polu zagrywki, niestety za dużo błędów w porównaniu do poprzedniego spotkania. W setach do 14, 25, 16.  Sędzia Paweł Wojan ocena 4. (RG)

8 para - 6 miejsce w grupie A I ligi 2:0 1 miejsce w grupie D II ligi

Silesia 2000 Rybnik 0:3 Team Golejów

Meczyk rozegrany w  przyjaznej atmosferze. Pierwsze 2 sety wyrównane. Końcówki jednak na korzyść Golejowa, który zaskoczył przeciwnika skuteczną grą z każdej linii. W 3 secie postawienie kropki nad "i" i Golejów w kolejnej rundzie play off.  W setach do 25, 23 i 16.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (ZR)

o miejsca 17 - 24

9 para - 3 miejsce w grupie C II ligi 1:1 6 miejsce w grupie D II ligi

Baterex Nędza 0:3 Strzelec Gorzyczki

Wyprawa do Nędzy odwróciła losy rywalizacji więc dopiero trzeci mecz będzie rozstrzygał kto jest lepszy w tej parze… W setach do 23, 23 i 23.  Sędzia Anna Pietras ocena 5. (a)

16.04   środa 19.30
Strzelec Gorzyczki -:- Baterex Nędza

10 para - 4 miejsce w grupie D II ligi 1:1 5 miejsce w grupie C II ligi

Impacto LKS Chałupki 3:2 Rafbol Żernica

Ciekawe czy trzecie decydujące starcie też będzie wymagało pięciu setów...  Sędzia Piotr Rybarz ocena 5. (a)

16.04   środa 18.00
Rafbol Żernica -:- Impacto LKS Chałupki

11 para - 3 miejsce w grupie D II ligi 2:0 6 miejsce w grupie C II ligi

9.04     środa 20.00
Wiarus Rydułtowy 0:3 Dwunastka Rybnik

Jako pierwsza, drużyna 12 Rybnik zapewniła sobie grę w II rundzie play-off wygrywając na wyjeździe z Wiarus Rydułtowy. Drużyna przyjezdna myślała, że równie spokojnie będzie jak za pierwszym razem. Gospodarze podeszli mocno zmotywowani do gry i przez pierwszy set walka punkt za punkt, do stanu 21-21, gdzie 12 Rybnik odskakuje na dwa punkty i dowozi zwycięstwo do końca wygrywając go do 23. W drugim secie 12 odskakuje na kilka punktów, by szybko to utracić. Przy stanie 24-24 obie drużyny postanawiają sobie pograć "trochę dłużej" w tym secie... było kilka piłek setowych dla Wiarusa, kilka piłek dla 12 Rybnik, ale żadna z drużyn nie potrafiła tego wykorzystać robiąc rażące błędy. Jakoś udało się go nam wygrać do 33! W III secie gospodarze "opadają" z sił, co wykorzystują przyjezdni wygrywając do 15. Atmosfera na meczyku fair play. W setach do 23, 33 i 15.  Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (PP)

12 para - 4 miejsce w grupie C II ligi 1:1 5 miejsce w grupie D II ligi

Kamień Rzędówka 3:1 Power Team Wilcza

Kamień na swojej hali doprowadził do wyrównania wiec rozstrzygniecie dopiero w trzecim starciu...  Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 5. (a)