Za nami pierwsze rozstrzygnięcia rundy play-off rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

1 miejsce w I lidze - 4 miejsce w I lidze

15.05 wtorek 18.00

Świerklany Żywiec Zdrój 3:1 Tomex Brenna

16.05 środa 19.00

Tomex Brenna 3:0 Świerklany Żywiec Zdrój

Wszyscy, którzy postawili krzyżyk na drużynie TOMEXu i widzieli już ich w meczu o III miejsce Ligi (pewnie życząc im i tam przegranej) muszą przynajmniej na razie uderzyć się w pierś i uzbroić się w cierpliwość do następnej środy. Mecz w Żorach o "być albo nie być" dla drużyny TOMEXu wywołał ogromną mobilizację oraz chęć udowodnienia sobie i wszystkim, że drużyna może wygrać z każdym. Mecz bardzo nerwowy, ale tego można było się spodziewać w meczu o taką stawkę. Dodatkowo faworyzowani goście ze Świerklan, nie przygotowani na tak niespodziewany obrót sprawy, nie ułatwiali gry sobie ani dodatkowo pracy sędziemu. TOMEX w każdym elemencie zagrał lepiej o czym świadczą pewnie wygrane sety do 21, 18 i 20. Po wczorajszym meczu już nie jest takie pewne kto zagra w Finale. Pewne natomiast jest jedno... Emocji nie zabraknie. Sędzia Zdzisław Siwiec ocena 4 (A)

2 para

2 miejsce w I lidze - 3 miejsce w I lidze

14.05 poniedziałek 19.30

Beer Team Rybnik 1:3 Domel Rybnik

17.05 czwartek 18.00

Domel Rybnik 0:3 Beer Team Rybnik

BEER TEAM przystąpił do meczu skoncentrowany i konsekwentnie realizował swą taktykę w trakcie meczu, DOMELE będąc już jedną nogą w finale rozluźnili się, co skutkowało złą grą na parkiecie. Błędy w ataku, niedokładne rozegranie oraz z drugiej strony siatki skuteczny kontratak pozwalają gościom na pewną wygraną 3:0. Tegoroczne play offy pokazują, że wszystkie drużyny z pierwszej czwórki ligi mają szanse na tytuł mistrza, a walka o jego zdobycie jest zacięta i pełna emocji.  Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6 (TG)

Albion Team Rybnik 3:1 Artus Żory

Mecz na średnim poziomie, ale zacięty i trzymający w napięciu. Generalnie każdy set to niewielka przewaga Albionu, z kilkoma momentami przewagi gości, którzy jednak zagrali mało konsekwentnie. Najciekawsze były sety 2 i 3. w drugim goście odskoczyli na kilka pkt w końcówce ale potem świetna gra blokiem Albionu i kilka pkt po kontrach i set do 21, w trzecim sytuacja odwrotna Albion prowadzi 20 - 16 i wydaje się być po meczu, ale potem kuriozalna sytuacja. Waldek sygnalizuje czas, sędzia tego nie widzi i gwiżdże na zagrywkę, Artusy odbierają i wyprowadzają atak, a w tym czasie. Blok Albionu schodzi z parkietu myśląc że jest czas... oczywiście pkt dla gości i konsternacja po stronie Albionu, wprowadziło to dekoncentrację, rażące błędy gospodarzy i Artus wygrywa do 23. Zaznaczam że decyzja sędziego absolutnie słuszna! Trzeci mecz na pewno będzie ciekawy... Sędzia Wojciech Szymczak (A)

4 para

6 miejsce w I lidze - 7 miejsce w I lidze

8.05 wtorek 19.00

Leon Internet Radlin 3:0 Light & House Rybnik Piaski

18.05 piątek 18.30

Light & House Rybnik Piaski 1:3 Leon Internet Radlin

Już drugi mecz zadecydował o losach tej pary. Piaski zdobyły tylko jednego seta w rywalizacji z Leonem!  Sędzia ocena 5 (A)

ANT Szkoła Języków Obcych 3:2 Beer Team II Rybnik

Beer Team II przyjechał w piątkę. W pierwszym secie prowadzenie gospodarzy od początku, dobra gra w ataku i bloku. Początek kolejnej partii to zryw drużyny gości, słabsza gra w polu i słaby odbiór zagrywki w ekipie gospodarzy i wygrana gości w tym secie. Trzeci set był chyba najbardziej zaciętą partią w tym spotkaniu. Drużyny co chwila zmieniały się na prowadzeniu, lepszy w tej wymianie okazał się ANT, który wygrał końcówkę i całego seta. W czwartym secie "Mrówki" za bardzo się rozluźniły, pozwalając na wiele drużynie gości. Beer-y wykorzystały sytuację doprowadzając do Tie-breaka. Decydujący set rozpoczyna się od prowadzenia gości, ANT-y szybko odrabiają straty z nawiązką i przy zmianie stron prowadzą 8:5. Po zmianie stron ANT kontroluje wynik do końca. Beer Team II zagrał w tym meczu bardzo dobrze zagrywką, ANT nadrabiał brak odbioru poprawną grą w ataku i w bloku. (25:21, 21:25, 25:22, 18:25, 15:10).  Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5 (GW)

6 para

1 miejsce w II lidze - 2 miejsce w II lidze

11.05 piątek 18.00

Fox Pszów 3:2 UKS Czuchów

17.05 czwartek 17.30

UKS Czuchów 3:0 Fox Pszów

Drużyna gości po wygranym 1szym meczu zapewnie już myślała o meczu na ekonomiku a tu młoda drużyna z Czuchowa wzięła się w garść i pewnie wygrała na swojej hali 3:0. 1szy set od początku był zdominowany przez gospodarzy dobre przyjęcie pozwalało rozgrywającemu na skuteczną rozsypkę bloku przeciwnika i wygraną w tym secie do 16. 2gi set to mobilizacja gości i rozczytanie młodej drużyny co spowodowało walkę punkt za punkt ale w tym secie również wygrywa UKS do 25. 3ci set to powtórka 1szego widocznie goście już myśleli o 3 meczu u siebie na tej specyficznej hali gdzie Czuchów nie potrafił wygrać w tym sezonie. 3ci set kończy się podobnie jak 2gi do 16. Mecz był przerywany kilkoma nerwowymi sytuacjami bo gra toczy się już o jakąś stawkę. Co się będzie działo w 3 meczu przy tak wyrównanych drużynach. (MS)

18.05 piątek 18.00

Fox Pszów 2:3 UKS Czuchów

Ta para rozegrała już trzeci a zarazem decydujący mecz. Po zaciętej pięciosetowej walce wygrywa młoda ekipa z Czuchowa, chyba można mówić tutaj o niespodziance... W setach 24-26, 25-23, 25-22, 15-25 i 13-15.  Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5 (A)

o miejsca 13 - 16

7 para

4 miejsce w II lidze - 7 miejsce w II lidze

7.05

poniedziałek 18.30

Top Ten Rybnik 3:0 Rafbol Żernica

W pierwszym meczu fazy paly-off lepsza okazała się drużyna Top Ten. Mało zdecydowanych ataków gości, słaba gra blokiem, ospała gra w polu oraz wiele zepsutych zagrywek nie pozwoliły na nawiązanie równorzędnej walki z gospodarzami. Zawodnicy Top Ten, którzy zdaje się kontrolowali przebieg gry w każdym secie wygrali to spotkanie zasłużenie....  Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5 (RW)

15.05

wtorek 19.30

Rafbol Żernica 0:3 Top Ten Rybnik

W drugim meczu play-off znowu lepszy Top Ten. W stosunku do pierwszego spotkania gospodarze nic się nie poprawili, a zagrali szczególnie kiepsko w bloku i w polu. Z kolei goście wybierali z tylu prawie wszystko i precyzyjnie atakowali (wyśmienity przegląd pola atakujących) Ponadto otrzymali kilka sprezentowanych punktowa od przesadnie gościnnego sędziego; szczęście w siatkówce zawsze sprzyja lepszym. Siatkarze z Żernicy w ostatnich meczach mogli "zaimponować" swoim wyrozumiałym kibicom jedynie powtarzalnością wyników - kolejne 0-3

AZS Rydułtowy 3:0 Salus International

Niestety nie udało się dogadać przełożenia meczu i Salus oddał spotkanie walkowerem i o losach tej pary zadecyduje trzeci mecz…

Kamień Rzędówka 2:3 Dwunastka Rybnik

Znowu pięć setów i znowu zwycięstwo Dwunastki, która pomimo rozegrania dziesięciu setów z Kamieniem zakończyła rywalizację w dwóch meczach...  Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 6 (A)

10 para

1 miejsce w III lidze - 2 miejsce w III lidze

7.05 poniedziałek 18.00

Team Golejów 0:3 Jedynka Jankowice

walkower

Jedynka Jankowice 3:0 Team Golejów

Niestety Golejów nie zebrał składu (egzaminy maturalne zawodników) i zbyt późno zabrał się do szukania zastępczego terminu… Szkoda bo zapowiadała się zacięta walka w tej parze!

o miejsca 21 - 24

11 para

4 miejsce w III lidze - 7 miejsce w III lidze

Strzelec Gorzyczki 1:3 LKS Zabełków Dream Team

15.05 wtorek 18.30

LKS Zabełków Dream Team 2:3 Strzelec Gorzyczki

Mecz bardzo zacięty. 1set- Strzelec pewnie obejmuje prowadzenie w początku seta i wywalczona przewaga pozwala nam wygrać mimo dobrej końcówki w wykonaniu Gospodarzy 23-25. 2set- po zmianie stron sytuacja na boisku się nie zmieniła, dobra gra blokiem i mało własnych błędów i znowu wygrana Gości 25-21. 3set- Od samego początku Zabełków obejmuje prowadzenie i odskakuje na kilka punktów, seta po dobrej grze wygrywają Gospodarze 25-22. 4set- początek znowu dla zawodników Dream Teamu, po dobrej zagrywce i błędach Strzelca uzyskują oni 8 punktową przewagę przy stanie 16-8 i wzięciu drugiego czasu strzelcowi udaje się poprawić własną grę. Jednak zbyt duża różnica uniemożliwia odebranie prowadzenie Gospodarzą, którzy wygrywają seta 25-22. 5set- żadna ze stron nie potrafiła uzyskać wystarczającej przewagi i zacięta i emocjonująca gra toczyła się do stanu 21-23 dla Strzelca. Sędzia Marek Mikrut ocena 5 (Z)

12 para

5 miejsce w III lidze - 6 miejsce w III lidze

Power Team Wilcza 1:3 Żernica II Team

16.05 środa  20.00

Żernica II Team 0:3 Power Team Wilcza

Mimo usilnych starań gospodarzom poprostu nie szło, nie mogli do końca utrzymać przewagi, którą wypracowywali podczas setów 2 i 3. Goście zagrali konsekwentnie i bardzo skutecznie wygrywając 3 sety. Najbardziej zacięty set trzeci wygrany 31-29 przez gości . Super atmosfera fajny doping dobry mecz... A na deser będzie jeszcze jedno starcie!  Sędzia Robert Plaskuda  ocena 5 (A)