Pechowe miejsce

2007-12-11, Autor:
Koszykarze MKKS-u Rybnik doznali dziewiątej porażki w tym sezonie. Tym razem przegrali u siebie z BT Wózki Pruszków 94:102.

Mecz z bezpośrednim sąsiadem w tabeli I ligi rybniczanie rozpoczęli od wyrównanej walki i rzutu za trzy punkty Mrówczyńskiego. Niestety były to tylko miłe złego początki. Z upływem czasu do głosu dochodzili pruszkowianie, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 29:20. Druga odsłona to również dominacja gości, którzy na tle słabych w obronie rybniczan dysponowali bardzo dobrą skutecznością rzutową.

Przerwa zadziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy uwierzyli, że można nawiązać walkę z rywalem. Przewaga Pruszkowa zmalała do 6 punktów. Po chwili jednak sytuacja wróciła do normy i ponownie goście prowadzili kilkunastoma oczkami. W ostatniej części meczu rybniczanie próbowali dogonić rywala. Niestety skutecznie do gry zniechęcał ich zawodnik gości – Michał Wołyszyn, który w końcówce aż cztery razy z rzędu trafił zza linii 6,25 m. Tym samym pruszkowanie wygrali 102:94 i awansowali na 12. miejsce w tabeli. Rybniczanie zajmują 13. miejsce.

MKKS Rybnik - BT Wózki Pruszków 94:102 (20:29, 19:21, 22:22, 33:30)

Punkty zdobywali:

MKKS Rybnik: Kukuczka 36, Frankowski 12, Grabiec 16, Zmarlak 11, Środa 10, Marczk 6, Mrówczyński 3, Kozieł 0, Paszowski 0, Ochodek 0.

BT Wózki Pruszków: Wołoszyn 26, Dłoniak 21, Świętoński 13, Bajer 13, Kwiatkowski 12, Czubek 11, Malewski 6, Suliński 0,Matuszewski 0, Bogdanowicz 0.