Parcie do zwycięstwa

2008-01-07, Autor:
Koszykarki UTEX-u ROW Rybnik dobrze rozpoczęły nowy rok kalendarzowy. W niedzielnym meczu pokonały Energę Toruń 60:54.

Początek meczu zdecydowanie należał do torunianek. Podopieczne Mirosława Orczyka zaliczyły jedną z najsłabszych pierwszych kwart w tym sezonie. Energa w pewnym momencie zdobyła 10 oczek przy zerowej zdobyczy gospodyń: - Święta na pewno wybiły nas trochę z rytmu. Było to widoczne szczególnie w grze w ataku w pierwszej połowie. Grałyśmy chaotycznie i przez to uciekały nam punkty. Z naszej strony było dużo nieudanych akcji, które wykorzystywał przeciwnik – komentowała postawę rybniczanek Edyta Błaszczak. Na szczęście ROW szybko doszedł do siebie. II kwarta rozpoczęła się od prowadzenia 8:0. Pomimo lepszej gry na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem schodziła drużyna gości.

Głośnym dopingiem

rybniczankom pomogli kibice.

W pierwszej połowie dobra gra rybniczanek ograniczała się do znakomitej postawy Nikity Bell, która dwoiła się i troiła na całym parkiecie. W drugiej części dołączyły pozostałe zawodniczki. Za trzy punkty zaczęła trafiać Olena Proszczenko, co dało prowadzenie 40:35. Po chwili trzypunktową przewagę wywalczyły torunianki. Wymiana ciosów w III kwarcie skończyła się wynikiem 49:45 dla ROW-u. Ostatnią kwartę obie drużyny rozpoczęły ostrożnie w obronie. Przez pierwsze trzy minuty żadnej z nich nie udało się trafić do kosza. Niemoc koszykarek przełamała Bell, która zmobilizowała koleżanki do jeszcze lepszej gry. Przy stanie 56:47 cała hala zaczęła głośno śpiewać i chyba już nikt nie wierzył w to, że rybniczanki mogą to spotkanie przegrać: - Parcie do zwycięstwa jest z naszej strony olbrzymie. Do tego wszystkiego dołączyła publiczność, która uwierzyła, że jesteśmy w stanie zmęczyć i przebić rywala – mówił po meczu szczęśliwy Orczyk. Ostatecznie ROW pokonał Energę 60:54.

Nikita Bell (nr 13)

zaprezentowała kibicom kilka

efektownych akcji i... nową

fryzurę. Fot. Justyna Jurczyk.

Wśród gospodyń klasą dla siebie była Nikita Bell. Zaliczyła 21 punktów oraz 21 zbiórek, 7 przechwytów i 2 bloki. Amerykańska skrzydłowa była aż 12 razy faulowana przez rywalki. Dzięki wygranej rybniczanki pozostają niepokonaną drużyną na własnej hali. W tej chwili zajmują IV miejsce w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy.