Opanowanie i solidna zagrywka

2008-03-11, Autor:
Przedstawiamy wyniki kolejnej rundy rybnickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, rozgrywanej pod patronatem TS Volley Rybnik

Wyniki na dzień 7 marca 2008 - 22 termin

I liga     grupa A

3.03            poniedziałek 18.30
Top Ten Rybnik 3:1 Team Golejów

Top Ten wygrywa za trzy i nadal liczy się w walce o pierwszą ósemkę… W setach do 18, 25, -23 i 21. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6. (a)

7.03     piątek 18.00
Karczma Sękata Rybnik 3:2 Lasel - Beer Team Rybnik

Dobry mecz walki! Pierwsze dwa sety zacięte - jeden dla Sękatych drugi dla Beerów. Trzeci set do 12 dla Beerów - demolka. Niestety w czwartym zamiast zakończyć mecz, porażka… Piąty set do połowy po równo, potem Sękaci odskakują na trzy punkty i tak zostaje już do końca... Podsumowując: Sękaci kapitalnie zagrali w obronie i wyblokowali masę naszych ataków. Beer: poprawnie działał blok ale zbyt dużo zepsutych stacjonarnych zagrywek, no i chyba zbyt nerwowo... Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5. (a)

7.03     piątek 19.00
Pizzeria Kiler 2:3 Soraya - Tomex Brenna

Faworyci spotkania - Soraya Tomex Brenna tracą kolejne punkty na wyjeździe. Tym razem skromna wygrana 3:2 z drużyną Pizzerii Kiler. Przez cały I set przeważają gospodarze, dając się wyprzedzić w końcówce gościom i kiedy już na tablicy ma się pojawić wynik 0:1 Kilerzy przyciskają i przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę. W II secie pewna wygrana gości. Partia III w końcówce podobna do I odsłony, z tym że całego seta kontroluje Soraya, ale ostatecznie, jak w I secie, wygrywają gospodarze. To zmusza gości do zmian i większej koncentracji, co ostatecznie owocuje wiktorią w IV secie i tie-breaku (do 13). Cieszy w tym meczu ambitna postawa gości i powrót Jaja ze Szwecji w szeregi Sorayi (w szczytowej formie). Martwi jednak (głównie przed play-offami) duża ilość błędów i spory chaos na  boisku, szczególnie w bloku i obronie. Sędzia Jarosław Kurowicki ocena 5. (ŁS)

Leon Internet Radlin 1:3 Artus Żory

To zwycięstwo zagwarantowało już Artusowi drugie miejsce w grupie, a Leonowi szóste… Sędzia Andrzej Steciuk ocena 5. (a)

4.03     wtorek 18.00
Świerklany Żywiec Zdrój 3:0 Albion Team

Świerklany wielkiej siatkówki nie pokazały... za to Albion nie pokazał nic... no prawie nic. Tylko pierwszy set wyrównany, ale cały czas mistrz wydawał się kontrolować sytuację... 26-24; drugi set to pogrom do 15 i nie ma się nad czym rozwodzić w trzecim znów podjęliśmy walkę, niestety przestój w połowie seta pozwolił mistrzom odskoczyć i mimo pogoni w końcówce (sporo błędów gospodarzy) 25-22... Świerklany jak zwykle imponują spokojem, opanowaniem, solidną zagrywką i stosunkowo małą ilością błędów...  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DP)

Power Team Wilcza 3:2 Strzelec Gorzyczki

Wilcza odniosła kolejne cenne zwycięstwo pokonując w ciągu trzech dni, dwie drużyny spod granicy. Mecz jak wynik wskazuje nie był jednostronnym widowiskiem, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwszy set zakończył się gładkim zwycięstwem Wilczy. Po łatwym pierwszym secie kolejne dwa sety doprowadziły do rozluźnienia i mamy 2-1 do gości. W czwartym secie Strzelec prowadził już 16-12, by ostatecznie przegrać go do 23. W piątym secie Wilcza niesiona mocnym dopingiem odskakuje na kilka punktów i wygrywa 15-11.  Sędzia Gerard Ogerman ocena 4. (DS)

4.03     wtorek 18.30
Figo-Fago 3:2 Impacto LKS Chałupki

Figo Fago zaczyna wgrywać?  Sędzia Mirosław Garbaciak ocena 6. (a)

4.03     wtorek 19.30
Żernica II Team 3:2 Power Team Wilcza

Mecz bardzo wyrównany, równa gra obu drużyn. Bardzo dobra gra zagrywką gospodarzy wydatnie przyczyniła się do cennego zwycięstwa… Sędzia Gerard Ogerman ocena 6. (SL)

6.03            czwartek 18.00
Geomost Wodzisław 3:1 Wiarus Rydułtowy

Geomost umocnił się na fotelu lidera… W setach do -20, 18, 22, 25. Sędzia Marek Łasiewicki ocena 4. (a)\

Dwunastka Rybnik 0:3 Baterex Nędza

Niewiadom Area (jak kto woli to może być "nasza klitka") została zdobyta (w rundzie zasadniczej) 12 Rybnik nie przegrała u siebie żadnego meczu, aż do wczoraj - no ale goście wczoraj byli lepsi a my zagraliśmy nędze... i to okrutną - najsłabszy mecz w wykonaniu 12 w tym sezonie... gratulujemy wygranego meczyku i życzymy dalszych sukcesów drużynie Baterex!  W setach do 20, 23 i 16. Sędzia Marek Holona ocena 5. (PP)

5.03     środa 18.00
Rafbol Żernica 1:3 Jedynka Jankowice

Daleka podróż, ale za trzy ważne punkty… W setach do -20, -20, 20 i -25. Sędzia Krystian Gogulla ocena 4. (a)

Kamień Rzędówka 1:3 Dwunastka Rybnik

Dwunasta jeszcze teoretycznie ma szansę na drugie miejsce… Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 5. (a)

OKiS Gaszowice 1:3 Silesia 2000 Rybnik

Silesia pognębiła ekipę z Gaszowic i skazała ją na ostatnie miejsce w grupie… W setach do -20, -18, 27 i -18. Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (a)