Nic dwa razy się nie zdarza

2007-10-02, Autor:
Kolejny sezon rozgrywek zainaugurowała rybnicka Amatorska Liga Siatkarska. Drużyny rywalizują w sześciu grupach.

Wyniki na dzień 28 września 2007 - 2 termin

grupa A

21.09 piątek 18.00

Karczma Sękata Rybnik 3 : 0 Strzelec Gorzyczki

Mecz otwarcia wicemistrza RALS 2007 bez niespodzianki. Pod nową nazwą KARCZMA "SĘKATA" wygrywamy 3-0 w setach do 20, 09, 21. Spotkanie spokojne przy udziale trzech ładnych pań gospodyń, plus jedna ładna pani gościnnie, plus ładna pani sędzina, plus dwoje dzieci. Godne uwagi jest to, że Sękaci zepsuli całe mnóstwo zagrywek. Postawa gości bardzo ambitna i w pewnym sensie głodna niespodzianki, po ubiegłorocznym wygraniu seta, niestety podobno nic dwa razy się nie zdarza...  Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5. (JO)

26.09 środa 19.30

Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Jedynka Jankowice

1set- (25-9) To pewne prowadzenie od początku do końca gospodarzy, dobra zagrywka i duża skuteczność w ataku nie pozwoliły gościom sobie pograć (1-0). 2set- (25-20) Od początku seta bardzo wyrównana gra punkt za punkt, momentami niewielka przewaga gości... jednak końcówka należy do Strzelca i prowadzimy w meczu (2-0). 3set- (24-26) Od dobrej zagrywki rozpoczynają zawodnicy Jedynki i uzyskują kilku-punktową przewagę, którą utrzymują przez większość seta. W końcówce Gospodarze odrabiają straty ale jest już za późno i Goście wygrywają. (2-1). 4set- (26-24) początek seta podobny do seta 3-go niewielka przewaga Strzelca... ale od stanu 12-9 coś się zacięło i przy dobrej zagrywce Jedynki i fatalnym przyjęciu Strzelca, Goście doprowadzają do stanu 12-20 (11punktów z rzędu). i wtedy sytuacja odwraca się na korzyść gospodarzy... poprawia się odbiór i kończymy ataki, Udaje nam się odrobić część strat i doprowadzić do wyniku 21-24... Zawodnicy Jedynki Jankowie nie wykorzystują szansy na wygranie seta i marnują kolejne piłki setowe... Strzelec wygrywa seta i cały mecz 3-1! Sędzia Judyta Ogerman  ocena 3 (ZW)

28.09 piątek 18.00

Karczma Sękata Rybnik 3 : 0 Power Team Wilcza

Dzisiejszy mecz zakończył się 3:0 i był właściwie meczem bez większej historii - przysłowiowa "godzina z prysznicem". Goście mięli problemy przede wszystkim z odbiorem zagrywki przez co gra nie bardzo im się kleiła i mnożyły się błędy. Nie można odmówić im woli walki i chęci do gry - ale jak wiemy to nie wszystko. Ważne, że na koniec padły słowa: "U nas się odegramy" - wypowiedziane w duchu przyjaznym i... o to chodzi. W setach do 17, 11 i 18. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5.(PK)

Dwunastka Rybnik 1 : 3 Artus Żory

Najbardziej utytułowana drużyna Ligi przyjeżdża do Niewiadomia. Pierwszy set po zaciętej walce wygrywa drużyna gospodarzy dzięki dobrej grze w obronie i bloku. Drugi set podobny, ale to drużyna gości go wygrywa. Trzeci set to set bez historii, totalna dominacja Artusa! Gdy wszystko zapowiadało że czwarty set to będzie tylko formalność, gospodarze nawiązują walkę. Ale przy stanie 20-16 dla Dwunastki! coś się zacina i do końca seta 12 Rybnik nie zdobywa już żadnego punktu...  W setach do 26-24, 24-26, 14-25 i 20-25. Sędzia Helena Perłowska ocena 4. (PP)

27.09 czwartek 18.00

Team Wodzisław 0 : 3 Top Ten Rybnik

Mecz drużyny z Wodzisławia z odmłodzonym Top Ten trwał przysłowiową godzinę z prysznicem. W setach 19:25, 23:25, 14:25. Zarówno gospodarze jak i goście rozpoczęli bardzo spięci - gospodarze zaliczyli debiut w lidze, natomiast w Top Ten debiutowało w szóstce trzech nowych zawodników. TEAM Wodzisław sprawił doświadczonemu Top Tenowi trochę kłopotów tylko w drugim secie, który Top Ten rozgrywał po ciemniejszej stronie hali. . Sędzia Bartosz Kłosiński ocena 4. (DF)

Tomex Brenna 3 : 0 Rafbol Żernica

W pierwszym meczu grupy C TOMEX Brenna gładko wygrał w trzech setach z Gośćmi z dalekiej Żernicy. W pierwszych dwóch setach miażdżąca przewaga gospodarzy i wygrana do 13 i 14. Trochę emocji w końcówce wywołały prawie złamane palce blokującego Gości i wynik trzeciego seta, gdzie TOMEX zwyciężył do 26. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (ŁS)

28.09 piątek 18.30

Rencar Piaski 3 : 0 Figo-Fago

Mecz z kategorii tych bez historii, młoda drużyna nie sprostała starszym choć czasami z zagrywki potrafili zaskoczyć. Szybkie 3 sety w stosunku do -12, -12, -19 i było już po... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5.(E)

Leon Internet Radlin 2 : 3 Team Golejów

Bo bardzo zaciętym meczu  wygrywa drużyna z Golejowa i sprawia pierwszą  w tym sezonie niespodziankę! W setach  21:25, 25:19, 26:28, 25:23, 13:15. Sędzia Aleksander Żmijewski ocena 5. (ZR)

25.09 wtorek 19.45

ANT 3 : 1 Wiarus Rydułtowy

Mecz toczony w przyjaznej atmosferze, w setach 25:12 ; 25:18 ; 23:25 ; 25:15. Za przyczyną seryjnie zepsutych zagrywek przez zespół ANT debiutanci wygrali swojego pierwszego seta w rozgrywkach, co ich zupełnie zadowoliło... Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (GW)

Beer Team Rybnik 3 : 0 Baterex Nędza

Liga ruszyła! Niespodzianki nie było… Młoda, dobrze zorganizowana ekipa z Nędzy walczyła dzielnie, ale niestety… Trzeba dodać, że gospodarze wystąpili również w odmłodzonym składzie: dwóch debiutantów i jeden come back!  W setach do 11, 16 i 7. Sędzia Czesław Fojcik ocena 5. (a)

20.09 czwartek 20.00

Albion Team 3 : 0 OKiS Gaszowice

Goście nie spełnili swoich internetowych planów i nie urwali seta skoncentrowanym graczom Albionu. Mecz praktycznie bez historii, wiara ekipy z Gaszowic gasła z każdą piłką, świadczy o tym wynik trzeciego seta. Na uwagę zasługuje jednak dobra gra libero gości, który był wyróżniającą się postacią swojego zespołu. W Albionie cała drużyna zagrała równo i bez przestojów, choć błędów było niemało.3:0 w setach 16, 13, 8.. Sędzia Czesław Fojcik ocena 5. (DP)

27.09 czwartek 20.00

Albion Team 3 : 0 Żernica II Team

Zawodnicy Gości popełnili bardzo dużo własnych błędów i nie mogli przez to podjąć wyrównanej walki… W setach do 18, 12 i 13. Sędzia Czesław Fojcik ocena 5 (AC)

28.09 piątek 19.00 OKiS Gaszowice 0 : 3 Beer Team Rybnik

Gospodarze walczyli bardzo ambitnie, ale nie dali rady... W setach do 10, 12, 15... Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (a)

Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 KMPS Chałupki-LKS Zabełków

Niestety nie udało się powstrzymać bardzo szybko rozgrywanych piłek drużyny Świerklany Żywiec Zdrój i przegraliśmy w setach do 16, 10, 16... Sędzia Krzysztof Kupka ocena 5. (KM)

28.09 piątek 19.00

Pizzeria Kiler 3 : 0 Kamień Rzędówka

Meczyk typu łatwo, gładko i przyjemnie. Goście trzymali się dzielnie do granicy 20 oczek, ale końcówki należały już dla teamu z Pizzeri. Kilerzy  troszkę w okrojonym jak na początek sezonu składzie dobrze radzili sobie z odbiorem i kończeniem akcji w ataku, gorzej troszeczkę z zagrywką. Goście z Kamienia mają duży potencjał, ale chyba jeszcze troszkę muszą poukładać drużynę. Dziękujemy za miły meczyk... Sędzia Kamil Wójcik ocena 4.