Liderem Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej nadal Domel Rybnik. Po piętach depcze mu Żywiec Zdrój Świerklany.

Wyniki na dzień 10.03.2006 r. - 19 termin

06.03.

TOP TEN Rybnik - BEER TEAM Rybnik 0:3

Mecz rozgrywany w niezwykle gorącej atmosferze, nawet rezerwowi siedzący na ławce byli totalnie mokrzy. Pierwszy set łatwo dla gości. W drugim przewaga gospodarzy do stanu 21:16, potem kilka efektownych bloków w wykonaniu Beer Teamu i koniec seta. Trzeci znowu spokojny. Losy spotkania prawdopodobnie przesądził brak Stefana. (sędzia Mirosław Smól - ocena 5)

07.03.

ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany - ANT Szkoła Języków Obcych 3:0

Pojechał Beniaminek do Mistrza. (sędzia Janusz Kuczera - ocena 5)

08.03.

PARTNER - MORS Jastrzębie - ARTUS Żory 3:1

Legenda Artusa przyćmiona przez młody, lecz ambitny zespół PARTNERA. Mimo, że obie drużyny grały "u siebie" w Żorach, gospodarzem był PARTNER. W pierwszym secie, mimo prowadzenia przez całą partię, zawodnicy Wicemistrza Ligi przegrali w końcówce z doświadczeniem ARTUSA do 25. Drugi set zapowiadał kolejną wygraną gości (na tablicy widniał już wynik 11:4 dla Artusa), jednak szaleńcza pogoń i determinacja pozwoliła odnieść gospodarzom wygraną do 24. Odsłona trzecia - bez historii. Do 14 zwycięża PARTNER. A w secie IV przy piłce meczowej dla gospodarzy zrobiło się bardzo nerwowo (stan 24:21) - goście dopatrzyli się błędu ustawienia, którego nie było i domagali się powtórzenia akcji. Jednak po wznowieniu gry PARTNER osiągnął swój cel - wygrał tego seta do 22 i cały mecz. (sędzia Zdzisław Siwiec - ocena 3)

09.03.

ALBION TEAM Rybnik - HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski 1:3

Bardzo wyrównane spotkanie pomiędzy sąsiadami w tabeli: 1 set - Gospodarze przywitali Piaski dobrą zagrywką i atakiem. Skutecznie odskakują na kilka punktów przewagi i utrzymują ją do końca. 2 set - Piaski zaczynają się powoli budzić do życia, a co najważniejsze mniej błędów. Skuteczniej w bloku i zagrywce, jednak nie jest wcale łatwo odskoczyć na wyraźną przewagę punktową. 3 set - Wyrównany początek, punkt za punkt, prowadzenie zmienia się naprzemian, końcówka bardzo nerwowa i tutaj Piaski zachowują więcej spokoju i wygrywają tę partie! 4 set – To, co się działo w tym secie, przerosło chyba wszystkich. Gospodarze podrażnieni przegranym wcześniej setem, prowadzą pewnie przez 1 i 2 część seta i przy stanie 24 -20 dla Albionu, Piaski zdołały skutecznie dojść do remisu 24-24. A to, co się potem działo, powie chyba sam wynik: 31-33 dla Piasków! (sędzia Czesław Fojcik - ocena 4)

10.03.

ŻELAZNA Rybnik - FOX Pszów 0:3

Żelazna - duże problemy ze składem i jeszcze kontuzja. (sędzia Stanisław Marchlewski - ocena 6)

DISCO ŻĄDŁO - DOMEL Rybnik 0:3 (walkower)

RYBNICKI BROWAR - DREAM TEAM LKS Zabełków     0:3

Zabełków przyjechał do Rybnika wzmocniony powracającym do zdrowia pierwszym rozgrywającym, a zarazem kapitanem Arturem i zdecydowanie ograł wyżej notowanych gospodarzy! To już trzecia z kolei porażka Browaru. (sędzia Agnieszka Marchel - ocena 6)

06.03.

DWUNASTKA Rybnik - TEAM Golejów 2:3

Dwunastka Rybnik, choć osłabiona brakiem swojego libero (nie mógł stawić się na meczu) nie oddała łatwo punktów rywalowi, co wskazywałoby po pierwszym secie wygranym przez gości do 16! Brak odbioru. Drugi set to lepsza gra gospodarzy blokiem i wygrana ich do 19. Trzecia odsłona to zaciekła walka o każdy punkt obu zespołów, ale w końcówce więcej opanowania, spokoju okazał Team Golejów i wygrywa tę partię do 23. Czwarty set podobny do trzeciego, ale to gospodarze uzyskują pod koniec kilku punktową przewagę, której nie oddają do końca i wygrywają do 21. Tie-break, najbardziej zacięta odsłona meczu, ale lepsi okazali się goście wygrywając go do 13.  (sędzia Wojciech Borysewicz - ocena 5)

07.03.

JEDYNKA Jankowice - AZS Rydułtowy 3:1

Mecz w przyjaznej atmosferze! Jedynka wygrała dzięki stacjonarnej taktycznej zagrywce i bardzo dobrej grze blokiem. W setach do 24, 10, -21 i 17.  (sędzia Włodzimierz Barwinek - ocena 5)