MKKS: Słaba gra na tablicach

2009-02-08, Autor:
Koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Politechnika Opole.

Na parkiecie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych rywalem MKKS-u był AZS Politechnika Opole. Rybniczanom nie udało się zatrzymać faworyta, który wygrał 75:62. Warto jednak zwrócić uwagę, że po pierwszej kwarcie MKKS prowadził 21:18. O sukcesie przyjezdnych zadecydowało czwarte starcie, w którym AZS wygrał dziesięcioma punktami.

> Więcej zdjęć w galerii.

Na oficjalnej stronie klubu spotkanie komentuje trener rybniczan – Łukasz Szymik: - Gratuluję zwycięstwa drużynie z Opola, która należy do ścisłej czołówki ligi i z pewnością włączy się do walki o awans. Dziękuję również swoim zawodnikom za walkę i charakter, który pokazali w tym meczu. Do 34 minuty dotrzymywaliśmy kroku przeciwnikowi, obawialiśmy się głównie Szymańskiego, Machyni, Kreta oraz Zarankiewicza. Przeciwko pierwszemu kolosalną pracę w obronie wykonał Jacek Rduch zatrzymując go na 16 punktach, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Kolejni zdobyli odpowiednio 2 i 3 punkty, ostatni niestety rozstrzelał się 4 minuty przed końcem. Żałuję, że nie udało się doprowadzić do wyrównanej końcówki, wtedy mogłoby być inaczej. O naszej porażce zdecydowała gra na tablicach (w zbiórkach w całym meczu 24:44), w tym także po rzutach wolnych, kiedy to gracze z Opola 8-krotnie ponawiali ataki (przy zaledwie 54% skuteczności) oraz zbyt pochopne decyzje rzutowe zwłaszcza w 4 kwarcie. Nie spodziewaliśmy się również, że mecz życia zagra Pawłowski (19 pkt, jego rekord przed tym spotkaniem to 4 pkt), który okazał się dla nas katem (punkty graczy rezerwowych w całym meczu 5:52). Mimo porażki pokazaliśmy kolejnemu przeciwnikowi, że nie gra się z nami lekko i że nam zależy. Duży ukłon kieruję również w stronę publiczności. Cisza w „Eekonomiku” to już prehistoria, doping bardzo nam pomaga.