Kolejny udany sezon

2007-06-08, Autor:
Jedna z największych Amatorskich Lig Siatkarskich w Polsce zakończyła ósmy sezon rozgrywek. W rybnickiej ALS zwyciężyła ekipa Świerklany Żywiec Zdrój.

Świerklany Żywiec Zdrój.
W decydującym meczu Świerklany Żywiec Zdrój pokonały Domel Rybnik 3:1. Tym samym drużyna ze Świerklan potwierdziła dominację w tym sezonie i zasłużenie wywalczyła tytuł najlepszej ekipy rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Wyróżnienia i nagrody indywidualne otrzymali najstarszy grający siatkarz Andrzej Szruba z Beer Team II oraz najlepszy manager Andrzej Steciuk z Leona. Ponadto internauci wybrali drużynę marzeń. Znaleźli się w niej:

Domel Rybnik
W tym roku w rozgrywkach Ligi rywalizowało 343 zawodników z 25 drużyn z 6 powiatów. Od 18 września 2006 do 2 czerwca 2007 rozegrano 300 meczów. Pierwszy raz rozgrywki były prowadzone w trzech ligach. Bardzo udanym pomysłem był powrót do rozgrywania końcówki Ligi systemem play-off. Warto również zwrócić uwagę na perfekcyjną organizację rozgrywek. Głównym motorem napędowym Ligi po raz kolejny był Tadeusz Bonk, który z rąk kolegów otrzymał specjalne podziękowanie.

Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 1 Domel Rybnik

Świerklany potwierdziły swoją dominację w tym sezonie. Dwa pierwsze sety bardzo zdecydowanie dla nich, w trzecim rozluźnienie i wygrywa Domel. Czwarty set ma dwa oblicza: do wyniku 15-11 prowadzi Domel ale później mistrzowską formę pokazuje drużyna Żywca i wygrywa ten ładny mecz w czterech setach. Wyniki poszczególnych setów: 25-16, 25-20, 23-25, 25-20.

Mecz o 3 miejsce sędzia: Agnieszka Marchel

Tomex Brenna 0 : 2 Beer Team Rybnik

Mecz na bardzo dobrym poziomie! Początek pierwszego seta to wysokie prowadzenie Tomexu ale Beer bierze się do roboty i wygrywa tego seta zdecydowanie… Druga partia bardzo zacięta, dopiero końcówka zadecydowała o sukcesie Beerów! W setach 15-25, 21-25.

Mecz o 5 miejsce sędzia: Andrzej Szruba

Artus Żory 2 : 1 Leon Internet Radlin

Bardzo dobry pojedynek, stojący na dobrym poziomie! W setach 25-23, 15-25, 15-13.

Mecz o 7 miejsce sędzia: Andrzej Szruba

Albion Team Rybnik 2 : 1 Light & House Rybnik Piaski

Niezwykle ciekawy mecz, pierwszy set zdecydowanie dla Albionu a drugi zdecydowanie dla Piasków, trzeci już bardziej zacięty… W setach 25-14, 12-25, 15-10.

Mecz o 9 miejsce sędzia: Dariusz Firut

ANT Szkoła Języków Obcych 2 : 0 UKS Czuchów

Niestety Czuchów oddał ten mecz walkowerem…

Mecz o 11 miejsce sędzia: Mirosław Szweda

Beer Team II Rybnik 2 : 0 Fox Pszów

Fox zagrał bez swojego najlepszego zawodnika (Bunia) i Beer skrzętnie to wykorzystał. Drugi set a zwłaszcza jego końcówka niezwykle zacięta! W setach 25-18, 30-28.

Mecz o 13 miejsce sędzia: Agnieszka Marchel

Top Ten Rybnik 0 : 2 Salus International

Mecz poprzedziła minuta ciszy, którą to uczciliśmy pamięć Mirosława Smóla. Na meczu była obecna żona i syn Pana Mirka. W setach 16-25, 20-25.

Mecz o 15 miejsce sędzia: Jan Kasprowicz

Rafbol Żernica 2 : 1 AZS Rydułtowy

Bardzo wyrównany pojedynek, którego losy ważyły się do ostatnich piłek… W setach 23-25, 25-23, 18-16.

Mecz o 17 miejsce sędzia: Grzegorz Wojaczek

Dwunastka Rybnik 2 : 1 Jedynka Jankowice

Lider trzeciej ligi nie sprostał ostatniej drużynie z drugiej ligi… W setach 26-28, 25-19, 15-12.

Mecz o 19 miejsce sędzia: Jan Kasprowicz

Kamień Rzędówka 1 : 2 Team Golejów

Tak jak w trakcie Ligi, Golejów okazał się lepszą drużyną… W setach 25-15, 14-25, 12-15.

Mecz o 21 miejsce sędzia: Grzegorz Wojaczek

Power Team Wilcza 2 : 0 Strzelec Gorzyczki

Niestety Strzelec oddał ten mecz walkowerem…

Mecz o 23 miejsce sędzia: Wojciech Szymczak

LKS Zabełków Dream Team 0 : 2 Żernica II Team

Niestety Zabełków oddał ten mecz walkowerem…

Mecz towarzyski sędzia: Grzegorz Wojaczek

Power Team Wilcza 2 : 1 Żernica II Team

Mecz co prawda towarzyski, ale rozegrany jakby chodziło o najwyższe trofeum. Super walka na boisku dobra rywalizacja i świetne sędziowanie. W setach 23-25, 25-21, 15-12.