Ambitni „Kilerzy”

2008-02-12, Autor:
W grupie A I ligi rozgrywek ALS trwa zacięta rywalizacja o pierwsze miejsce. Po 16 punktów mają Karczma Sękata i Lasel – Beer Team.

Rybnicka Amatorska Liga Siatkówki

Pod patronatem TS VOLLEY Rybnik

Wyniki na dzień 8 lutego 2008 - 18 termin

I liga     grupa A

4.02            poniedziałek 18.30
Top Ten Rybnik 1:3 Soraya - Tomex Brenna

Mecz rozgrywany w przyjaznej atmosferze pierwszy set dla Top Tenów, bardzo dobra gra w obronie, ataku oraz zagrywce. Drugi set zdecydowanie dla przyjezdnych sytuacja się odwróciła. Trzeci set pełna kontrola gry przez Sorayę i łatwa wygrana, natomiast trzeci set to walka punkt za punkt finisz należy do gości i wygrywamy. W setach do -20, 15, 14 i 21. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6. (JK)

8.02     piątek 19.00
Team Golejów 0:3 Karczma Sękata Rybnik

No to był kolejny mecz w dobrym wykonaniu chociaż niestety wynik o tym nie świadczy. W każdym secie gra wyrównana. Jednak końcówki dla bardziej doświadczonej drużyny. W pierwszym secie Sękaci odjeżdżają na wynik 6:2 ale szybko wracamy do gry I na tablicy wyników widnieje wynik 8:8. Od tego czasu licznie zgromadzona publiczność ogląda wyrównaną grę aż do wyniku 18:18 potem Sękaci uciekają I kończy się 21:25. Drugi set podobny do pierwszego przewaga przeciwnika zaznacza się w końcówce i wynik 21:25. W 3 secie wygrywamy 3:0 potem 6:3 ale doświadczenie wygrywa I szybko dochodzi do wyniki 9:12 Potem przeciwnik odjeżdża jeszcze na kilka punktów ale po walce w końcówce wynik 20:25. Dziękujemy przeciwnikowi za dobrą lekcje choć gdyby kilka błędów mniej to mogliśmy ugrać secik a kto wie może i więcej, W setach do 21, 21 i 20. Sędzia Bogdan Skupień ocena 5. (ZR)

Pizzeria Kiler 0:3 Lasel - Beer Team Rybnik

Kilerzy chyba chcieli wygrać ten mecz? Początek mieli bardzo mocny i pierwszy set tylko dzięki sile spokoju wgrali pacyfistycznie nastawieni goście… W drugim secie znowu bardzo ambitna postawa Kilerów, bardzo dobra gra blokiem i dobra obrona co dało im prowadzenie 23-21! Potem jednak sytuacja się unormowała... W setach do 25, 23 i 12. Sędzia Jarosław Kurowicki ocena 5. (a)

Rencar Piaski 3:2 Artus Żory

1 set na dzień dobry Piaski "miażdżą" przyjezdnych do 12! Dobry początek zaskoczył gości i w drugim secie przebudzenie, ale tylko do stanu 17 - 19, dobra zagrywka, skuteczny blok pozwalają rencarowcą dogonić gości a nawet objąć prowadzenie. Przewaga się powiększa i kończy się drugi set zwycięstwem do 21. Trzeci set to wyrównana partia do samego końca ale to do Artusów należy ostatni punkt i zwycięstwo. No i się zaczęło, 4 set kompletny przestój gospodarzy skrzętnie wykorzystuje Artus, pogoń w końcówce nie pomaga i goście wygrywając doprowadzając do tie-breka! 5 set okazał się "formalnością", Rencarowcy się zmobilizowali, już na otwarciu 7-2 i do końca spokojnie - 15:7. Podsumowując - spotkanie na dobrym poziomie, dużo wymian i obron po obu stronach, no i wyjątkowo bez nerwowych zagrywek. Sędzia Marcin Gołąbek  ocena 6. (RG)

8.02     piątek 18.00
Fox Pszów 2:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Nawet Mistrz miał spore problemy na trudnym terenie w Pszowie... W setach do 19, -16, 17, -21 i -11. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (a)

Figo-Fago 1:3 Power Team Wilcza

Wilcza wygrywa kolejny mecz na wyjeździe i zdobywa cenne 3 punkty, tracąc do lidera już tylko 1 punkt. Mecz pod kontrolą Power Team, pierwszy set do 18 drugi także dla Wilczy w trzecim rozluźnienie i w efekcie przegrana do -23. W czwartym secie Figo Fago prowadzi już 12:7, od tego wyniku zdecydowana gra Wilczy i wygrana do 18. Sędzia Radosław Grad ocena 5. (DS)

6.02            walkower
Wiarus Rydułtowy 3:0 Figo-Fago

7.02            czwartek 18.00
Geomost Wodzisław 2:3 Strzelec Gorzyczki

Niezwykle zacięty mecz... W setach 22-25, 25-15, 25-21, 23-25 i 13-15. Sędzia Wojciech Smiatek ocena 4. (a)

Impacto LKS Chałupki 1:3 Żernica II Team

Warto było jechać na mecz ponad 50 km... Sędzia Piotr Rybarz ocena 4. (a)

Dwunastka Rybnik 3:1 Rafbol Żernica

Rafbol Żernica przyjeżdża na "trudny" teren do Niewiadomia, w II rundzie 12 nie przegrała meczu na swoim boisku. Pierwsze dwa sety to pełna dominacja 12 w każdym elemencie gry. Goście nie potrafili sobie poradzić z bardzo dobrze blokującymi gospodarzami, 12 broniła piłki jak natchniona, spokojnie kontrolowała grę. W III secie nastąpiło lekkie rozluźnienie zawodników, którzy pozwolili grać  przyjezdnym i za późno zaczynają odrabiać straty, czego wynikiem jest przegrana do 24-najbardziej zacięty set tego spotkania. W IV secie gospodarze układają grę, i wygrywają go do 22. Mecz nie był toczony w spokojnej atmosferze, powiem nawet ze w lekko nerwowej, ale i tak było bardzo przyjemnie... W setach do 19, 17, -24 i 22. Sędzia Marek Holona ocena 3. (PP)

5.02     wtorek 18.00
Jedynka Jankowice 3:0 OKiS Gaszowice

Mecz o jednostronnym przebiegu. Po pierwszym secie następuje rozluźnienie w szeregach gospodarzy, ale nie ma to większego wpływu na wynik meczu. Szybko, gładko i przyjemnie. Gratulacje dla młodej drużyny z Gaszowic za ambicje i walkę do końca. W setach do 10, 21 i 20. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (B)

Kamień Rzędówka 2:3 Baterex Nędza

Początek meczu zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy w całym pierwszym secie nie oddają prowadzenia (8-2...18-10...25-20), grając "swoją" spokojną siatkówkę. Druga partia bez historii - zdecydowana dominacja Kamienia (4-2...17-9...25-12). Goście dopiero w trzecim secie zdobywają pierwsze prowadzenie w meczu 3-4, którego nie oddają już do końca (22-25). Duża liczba błędów własnych gospodarzy jest główną przyczyną ich porażki w tej partii. Czwarta odsłona wyrównana do stanu 7-7. W dalszej części gospodarze zdobywają kilku punktową przewagę (18-14...23-21), jednak okazuje się, iż 23 punkt był ich ostatnim w tej partii - Nędza zdobywa seta z przewagą dwóch punktów. W tie-breaku Kamień, parę razy wypracowuje sobie kilku punktową przewagę, która po chwili jest niwelowana przez gości (11-7...11-10...13-10...13-13). Od tego momentu gra prowadzone jest punkt za punkt. Ekipa Nędzy zachowuje więcej zimnej krwi i wygrywa piątego seta do 18. Chwilami bardzo nerwowa szóstka Baterexu Nedza, odnosi pierwsze zwycięstwo w lidze - gratulujemy!  W setach 25:20, 25:12,  22:25, 23:25, 18:20. Sędzia Michał Stryczek ocena 4. (ŁA)