Lekkie odprężenie

2007-10-15, Autor:
Kolejne dwa mecze w rozgrywkach I ligi rozegrali koszykarze MKKS-u Rybnik. W rywalizacji z Tarnovią i Stalą grali ze zmiennym szczęściem.

W ubiegłą środę w Tarnowie Podgórnym rybniczanie wygrali po dramatycznej końcówce. W regulaminowym czasie gry był remis 72:72. O wyniku zadecydowała dogrywka, w której MKKS wygrał 11:8.

Fragment meczu MKKS Rybnik

- Stal Stalowa Wola. Fot. ad

Kilka dni później podopieczni Włodzimierza Środy nie mieli już tyle szczęścia. Na parkiecie sali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych rybniczanie przegrali ze Stalą Stalowa Wola 71:86, choć po pierwszej połowie na tablicy wyników był remis 48:48. Niestety druga połowa, a szczególnie trzecia kwarta, zdecydowanie należały do gości: - Po czterech dobrych meczach nastąpiło lekkie odprężenie. Ostrzegałem moich graczy, że będzie to najtrudniejszy mecz w tym sezonie – komentował po meczu trener Środa. - Czasami zdarza się taka niemoc strzelecka, jak w trzeciej kwarcie. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski – tłumaczył Środa.

W następny weekend MKKS wybiera się do Warszawy na mecz z dziesiątą w tabeli Polonią. Kolejne spotkanie w Rybniku rozegra 27 października o godzinie 17:00 z Siarką Tarnobrzeg.

MKKS Rybnik - Stal Stalowa Wola 71:86 (22:23, 26:25, 5:15, 18:23)

MKKS Rybnik: Frankowski 20, Kukuczka 20, Grabiec 10, Mrówczyński 7, Kozieł 4, Paszowski 4, Środa 2, Zmarlak 2, Marczyk 2.

Stal Stalowa Wola:  Jarecki 17, Szczepaniak 17, Partyka 15, Prawica 11, Pydych 9, Lisewski 9,Nikiel 8.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - MKKS Rybnik 80:83 (15:21, 28:24, 19:17, 10:10, 8:11)

MKKS Rybnik: Środa 15, Mrówczyński 14, Frankowski 14, Marczyk 10, Kukuczka 9, Grabiec 8, Zmarlak 7, Paszowski 5, Kozieł 1.

Tarnovia Tarnowo Podgórne: Metelski 23, Kałowski 17, Grabiński 16, Niesobski 10, Wójciak 6, Wróbel 4, Małecki 2, Lipowczyk 2, Mielczarek 0, Jakóbczyk 0, Szybowicz 0, Skonieczny 0.