KK ROW: wymarzona inauguracja sezonu!

2012-09-30, Autor:
Na inaugurację sezonu Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki ROW-u Rybnik pokonały Basketball Investments Gdynia 66:59.

Rybnickie koszykarki fatalnie rozpoczęły mecz z BI Gdynia. Po kilku minutach przegrywały 1:13! Po chwili jednak zaczęły odrabiać straty i dzięki serii 9 punktów z rzędu po 10 minutach gdynianki prowadziły tylko 1 oczkiem. W drugiej kwarcie rybniczanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Po celnej „trójce” Magdaleny Radwan ROW wygrywał 24:22.

Na drugą połowę rybniczanki wyszły z 6-punktową przewagą (32:26). Udało się ją utrzymać w trzeciej kwarcie (50:44). Ostatnia część meczu to wielkie emocje. Na 7,5 minuty przed końcem ROW stracił Radwan, która zanotowała piąty faul. Rybniczanki wygrywały wtedy 52:48. Chwilę później było już 54:54. Do końca spotkania pozostały 4 minuty. Wtedy pod koszem ROW-u kibice byli świadkami olbrzymiego zamieszania. Kilka koszykarek leżało na ziemi walcząc o piłkę, która ostatecznie wylądowała w rękach Magdaleny Skorek. Jej kontratak zakończył się akcją 2+1, dzięki czemu ROW objął prowadzenie 57:54. Po chwili 2 punkty dorzuciła Marcedes Walker i było 59:54. W ostatniej minucie przyjezdne bardzo szybko przerywały akcje rybniczanek licznymi faulami. Metoda ta nie była skuteczna, gdyż rzuty osobiste dosyć pewnie wykonywały Agnieszka Kułaga i Leah Metcalf. Ostatecznie ROW pokonał BI Gdynia 66:59, co było jego pierwszym od kilku lat zwycięstwem nad tą drużyną.

Rybnicki zespół do zwycięstwa poprowadziły Kułaga (12 punktów) i Metcalf (15 punktów). Dobry mecz rozegrała również Aleksandra Chomać (10 punktów). Warto dodać, że w tym dniu trener Kazimierz Mikołajec zagrał tylko 8 koszykarkami. Rywalek było 10: - Zważywszy na różne problemy, jakie nas w ostatnich dniach spotykały, bardzo obawiałem się tego meczu. Jednak co nas nie zabije, to nas wzmocni – mówił trener ROW-u. – Mam nadzieję, że w następnym meczu będziemy mogli skorzystać z większej rotacji zawodniczek – dodał.

Kolejne spotkanie ROW zagra już w środę 3 października. Tym razem do Boguszowic przyjedzie Energa Toruń. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

KK ROW Rybnik - BI Gdynia 66:59 (17:18, 15:8, 18:18, 16:15)

KK ROW: Metcalf 15, Kułaga 12, Chomać 10, Skorek 9, Trofimowa 7, Radwan 7, Walker 6, Gawor 0.

BI: Bennett 18, Dixon 11, Misiuk 11, Rhea 6, Śnieżek 5, Małaszewska 3, Kassing 3, Duraj 2, Bandyk 0, Ziętara 0.