DISCO ŻĄDŁO - FOX Pszów 0:3 (walkower)

Żądło wycofało się z rozgrywek Ligi…

20.02.

ARTUS Żory - BEER TEAM Rybnik 2:3

Słynny siatkarski klasyk Artus kontra Beer Team jak zwykle nie rozczarował licznie zgromadzonych kibiców! Totalna bitwa! Żory przystąpiły do meczu maksymalnie sprężone i dwa pierwsze sety zdecydowanie dla nich. Bardzo dobra ostra zagrywka i bardzo skuteczny atak. Goście słabo blokiem i problemy z odbiorem. Dwa kolejne sety odwrotnie, Beer gra dobrze blokiem i zaczyna kończyć ataki, Artus chyba opadł z sił i zdecydowanie przegrywa te sety. Piąty set bardzo zacięty do stanu 9:9, potem kilka efektownych bloków i Beer Team zwycięża. Trzeba podkreślić, że obie drużyny zagrały z dużym zaangażowaniem, walka była piękna! (sędzia Zygmunt Barylak - ocena 5)

21.02.

ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany - ALBION TEAM Rybnik 3:2

Albion wreszcie pokazał, że stać ich na bardzo wiele! W pierwszych dwóch setach to goście zdominowali parkiet. Pierwszy set to cały czas 4-5 pkt przewagi gości! Mistrz przyspiesza jednak w końcówce i dochodzi na 24-24, ale dobry atak ze środka i potem błąd po stronie gospodarzy i set dla Albionu. Set drugi bardzo podobny, z tym, że goście nie pozwalają się doścignąć i bardzo łatwo wygrywają do 17, grając wręcz koncertowo i zmuszając przeciwników do wielu błędów. To chyba był najładniejszy set meczu: długie wymiany, efektowne obrony, ciekawe kombinacje w ataku po obu stronach i kilka fantastycznych bloków środkowych Albionu. W trzecim secie coś zacięło się w Albionie, dużo zepsutych zagrywek, mniej dokładna wystawa i mniej zaangażowania w obronie, to spowodowało, że Dwójka, grając ostrożnie i spokojnie, bez problemów odjechała bardzo daleko. Podobnie set czwarty, gdzie zmiana ustawienia poprawiła grę gości, choć nie na tyle by go wygrać, choć walki było o wiele więcej. Tie break na początku zacięty, potem mistrz przyspiesza i wygrywa do 10. W sumie mecz ciekawy, w sympatycznej atmosferze i chyba jednak zakończony niespodzianką... (sędzia Janusz Kuczera - ocena 4)

22.02.

PARTNER - MORS Jastrzębie - ANT Szkoła Języków Obcych 3:0

PARTNER rozpoczyna rundę rewanżową od pewnego zwycięstwa z ANT. Pierwszy set nerwowo w szeregach gospodarzy, kilkupunktowe prowadzenie przyjezdnych, ale ostatecznie zwycięstwo zawodników PARTNERA do 23. Druga odsłona już trochę spokojniej w wykonaniu Wicemistrzów Ligi i wygrana do 21. Zaś III set to deklasacja rywala, który poddał partię bez walki do 9. PARTNER - ANT 3:0, a tym samym udany rewanż za stratę punktów w pierwszym meczu (sędzia Zdzisław Siwiec - ocena 4)

24.02.

ŻELAZNA Rybnik - TOP TEN Rybnik 3:1

Żelazna odnosi pierwsze zwycięstwo w historii występów w pierwszej lidze! (sędzia Krzysztof Piestrak - ocena 5)

24.02.

DOMEL Rybnik - HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski 3:0

Pierwszy set - Piaski ruszają z wysokiego C i spokojnie utrzymują kilkupunktową przewagę, aż do stanu 20:15. Wtedy na zagrywce pojawia się Wicek i... boom - jego zagrywka zaczyna siać spustoszenie! Po chwili było już po przewadze i po secie - 25:21 dla Domela. Drugi set - Tutaj zaczynają się mnożyć błędy w odbiorze po stronie TKKF. Domel mało błędów i wygrywa 25:20. Trzeci set - Piaski motywują się do boju i znów zaczynają grać skuteczniej. Przy stanie 20:18 znowu powtarza się ten czarny scenariusz - błędy w odbiorze, w ataku i idziemy łeb w łeb. Mając piłkę w górze przy stanie 24:23 dla nas nie kończymy ataku, to się mści i przegrywamy seta 26:24 i całe spotkanie 3:0... (sędzia Agnieszka Marchel - ocena 5)

DWUNASTKA Rybnik - AZS Rydułtowy 2:3

Zacięty mecz w Niewiadomiu. Zaczęło się dobrze dla gości- dwa pewne wygrane sety. Jednak gospodarze tylko raz w tej edycji ligi oddali na własnym parkiecie komplet punktów i jak zgodnie stwierdzili o raz za dużo. Uspokoili grę i doprowadzili do tie breaka, głównie za sprawą świetnie serwującego w tym spotkaniu Rafała Kołodzieja. W piątej odsłonie lepsi okazali się zawodnicy z Rydułtów, którzy zainkasowali dwa punkty w całym meczu. (sędzia Wojciech Borysewicz - ocena 4)

21.02.

DREAM TEAM LKS Zabełków - LICEUM Czerwionka-Leszczyny 1:3

Daleka wyprawa opłaciła się ekipie Liceum, trzy punkty są! (sędzia Grzegórzek Michał - ocena 4)

23.02.

AKS GROM Rybnik - STRZELEC Gorzyczki 2:3

Goście przyjechali na mecz w pięciu… W pierwszym secie zacięta walka, którą wygrywają do 22 gospodarze. W drugim secie Strzelcy wygrywają do 18. Trzeci set to walka punkt za punkt do stanu 14:14. Wtedy to jeden z zawodników przyjezdnych skręca staw kolanowy! Tego seta wygrywa Grom, ale czwartego już Strzelec do 23. Piąty set bardzo zacięty, ale dla gości 17:15. (sędzia Michał Hetman - ocena 5)

23.02.

SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL - JEDYNKA Jankowice 1:3

Jedynce udał się rewanż za porażkę u siebie... (sędzia Aleksandra Wasyl - ocena 5)

24.02.

RYBNICKI BROWAR - ALUMAST Sernica 1:3

Alumast odnosi zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem, pomimo chaosu organizacyjnego… W setach 21:25, 25:17, 21:25 i 20:25. (sędzia Damian Podleśny - ocena 4)