HLB: Spora dawka emocji

2008-12-25, Autor:
VII kolejka spotkań Halowej Ligi Binzesu REGIO z całą pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników rozgrywek.

Każde spotkanie miało swoje niezapomniane widowisko, a co najważniejsze obfitowało w ogrom emocji trzymających w niepewności aż do ostatniej minuty spotkań.

Już w pierwszym meczu VII kolejki byliśmy świadkami dużej dawki emocji. Zespół Tenneco Automotive prowadził z drużyną Energoportu już 4:0. Jednakże ambitnie walcząca drużyna Energoportu urządziła sobie prawdziwy wyścig bramkowy za drużyną Tenneco. Do ostatniej minuty meczu trwało bombardowanie bramki Tenneco, ale dzięki niesamowitej postawie bramkarza Tenneco tym razem Energoport musiał pogodzić się z porażką 5:6.

Pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach odnotował zespół Carrefour’a, który pokonał drużynę Media Markt. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami miało niesamowity przebieg. Zespół Carrefoura po wygranej pierwszej połowie 4:3, w drugiej części meczu przegrywał już 5:7, by w efekcie wygrać całe spotkanie 9:7

Kolejne zwycięstwo w lidze odnotowała drużyna Klima Pol, która tym razem uporała się z Tesko Steel 10:6 i tym samym awansowała na fotel vice – lidera rozgrywek.

W meczu o tzw. „sześć punktów” pomiędzy zespołami Praktiker’a oraz Mad Mobil mieliśmy kolejną dawkę emocji, gdyż do ostatniej minuty pojedynku ważyły się losy tego spotkania. Po zaciętym meczu Praktiker odniósł niezwykle ważne zwycięstwo 3:2.

Spotkanie pomiędzy zespołami OBILubar to kolejny pojedynek o tzw. „sześć punktów” gdyż spotkały się tu zespoły zajmujące w tabeli odpowiednio piątą i szóstą pozycję. Mimo, iż zespół OBI prowadził do przerwy 3:0 to w drugiej części spotkania zespół Lubar United szybko zminimalizował rozmiary porażki do 3:2 i do końca meczu trwała zacięta walka o trzy punkty w tym spotkaniu. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół OBI, który wygrał całe spotkanie 6:4.

Ostatni pojedynek VII kolejki spotkań Halowej Ligi Biznesu Regio pomiędzy Makro Cash & CarryClassenem Team można by śmiało nazwać nie tylko szlagierem kolejki, ale także spotkaniem roku, gdyż naprzeciw siebie stanął lider oraz vice lider rozgrywek. Wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie, a jego losy zostały rozstrzygnięte w ostatniej minucie walecznego pojedynku, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się zawodnik Makro i tym samym zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

VII kolejka spotkań Halowej Ligi Biznesu Regio:

Tenneco Automotive – Energoport 6:5 (3:0)

Zdobywcy bramek: Adrian Kwiecień 3, Adam Karch, Adrian Hadrian, Jakub Fikciński (Tenneco) Mariusz Brzoska 3, Artur Makarski, Michał Kurpanik (Energoport)

Żółte kartki: Adrian Kwiecień (Tenneco)

Media Markt – Carrefour 7:9 (3:4)

Zdobyte bramki: Sebastian Śmigielski 2, Krzysztof Kruczek 2, Sylwester Redosz, Bartosz Bugla, Tomasz Deminger (Media Markt), Adrian Pańta 6, Paweł Masłowski 2, Mieczysław Górny (Carrefour)

Tesko Steel – Klima - Pol 6:10 (2:4)

Zdobyte bramki: Michał Ptak 2, Adam Bartczak 2, Grzegorz Kozera 2 (Tesko Steel), Tomasz Komraus 4, Przemysław Baranowski 3, Marcin Musioł, Michał Fros, Sebastian Komraus (Klima Pol)

Żółte kartki: Michał Ptak (Tesko Steel), Przemysław Baranowski, Przemysław Marzycki (Klima Pol)

Praktiker – Mad Mobil 3:2 (2:0)

Zdobyte bramki: Łukasz Gorywoda 2, Dariusz Malużyński (Praktiker) Tomasz Podleśny, Krzysztof Podeszwa (Mad Mobil)

Żółte kartki: Sebastian Szmiel (Praktiker)

OBI - Lubar United 6:4 (3:0)

Zdobywcy bramek: Grzegorz Trzaskalik 3, Marcin Maguda 2, Robert Serkowski (OBI) Mateusz Szkaradek 3, Adrian Chrząszcz (Lubar United)

Makro Cash & Carry – Classen Team 4:4 (3:3)

Zdobywcy bramek: Wojtek Krochmal 4 (Makro) Adam Żyła 3, Wojciech Francuz (Classen)

Żółte kartki: Wojciech Francuz (Classen)