HLB: ruszyła IV edycja

2010-03-24, Autor:
Wyrównane widowisko, wielkie emocje, dramatyczna końcówka spotkania i tylko jedna bramka – tak wyglądał pojedynek otwierający IV edycję Halowej Ligi Biznesu Regio.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się drużyny Słodyczy Słod HurtMakro Cash & Carry. Przez całe spotkanie byliśmy świadkami koncertu niewykorzystywanych sytuacji bramkowych, a jednocześnie prezentacji wysokich umiejętności bramkarskich obydwóch bramkarzy. Dopiero na 30 sekund przed zakończeniem pojedynku Łukasz Kilis znalazł sposób na bramkarza Słodyczy Slod Hurt Marcina Braszka i umieszczając piłkę w siatce dał drużynie Makro trzy punkty.

Wysoką formę z poprzedniej edycji rozgrywek potrzymali zawodnicy BP & TNT, którzy efektownie zwyciężyli Praktiker 9:2. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando drużyny BP & TNT, która z minuty na minutę powiększała swoją zdobycz bramkową, a duet Węgrzyk – Waśko zdobywając osiem bramek w tym pojedynku zapewne na długo zostanie w pamięci zawodnikom Praktiker.

Świetną formą strzelecką błysnęli zawodnicy Real Rybnik, którzy pokonali zespół Tesko Steel 9:5. Od samego początku meczu zawodnicy Real Rybnik przystąpili do frontalnych ataków na bramkę przeciwnika, co przyniosło wymierny skutek w postaci zdobytych czterech bramek do przerwy. W drugiej części ambitnie walcząca drużyna Tesko Steel nie była w stanie odrobić straty bramkowej z pierwszej części gry i tym samym drużyna Real dopisała do swojego dorobku pierwsze trzy punkty.

W kolejnym meczu I kolejki spotkań drużyna OBI pokonała mistrza grupy pocieszenia poprzedniej edycji rozgrywek– Rak And Roll 4:1. W pierwszej części pojedynku obydwie drużyny stworzyły zacięte widowisko, która po trafieniach Grzegorza Trzaskalika dla OBI, a także niezawodnego Jacka Koguta dla Rak and Roll zakończyła się remisem 1:1. W drugiej połowie meczu szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła drużyna OBI, która grając konsekwentnie w linii defensywnej wyprowadzała groźne ataki i zdobywając trzy bramki w tej części gry zainkasowała trzy punkty.

W ostatnim pojedynku I kolejki spotkań powracająca do rozgrywek drużyna Klima Pol pokonała drużynę Marat 7:4. Zwycięstwo drużynie Klima Pol nie przyszło łatwo, a losy spotkania zostały rozstrzygnięte dopiero w drugiej części gry, w której brylował Marcin Kałat zdobywca trzech bramek. Drużyna Marat, a w szczególności duet Kuczera – Pluta dwoił się i troił, ale tego dnia był bezradny wobec dobrze zorganizowanej i poukładanej taktycznie drużynie Klima Pol.

„Najlepszy zawodnikiem 1 kolejki spotkań” spotkań Halowej Ligi Biznesu Regio został Łukasz Kilis z drużyny Makro Cash & Carry, który otrzymał kosz słodyczy od Składu Hurtowego Słodycze Słod Hurt, a „Najlepszym bramkarzem 1 kolejki spotkań” uznano Grzegorz Swoińskiego również z drużyny Makro Cash & Carry, który otrzymał zgrzewkę soków „FORTUNA”

Szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.