HLB: efektowna wygrana Praktikera

2009-04-24, Autor:
Za nami V kolejka spotkań HLB Regio.

Bezcenne zwycięstwo odniosła drużyna Słodycze Słod – Hurt, która w meczu o „sześć punktów” pokonała Energoport 6:1. Spotkanie było wyrównanym widowiskiem, w którym ekipa Słodycze Słod – Hurt zaskoczyła Energoport przede wszystkim skutecznością, a także konsekwentną grą i tym samym uczyniła „milowy” krok, aby awansować do rundy finałowej.

Zespół Stacji Ratowniczej KWK „Jankowice” po zwycięstwie z Real (Rybnik) 9:3 może już świętować awans do rundy finałowej. Co prawda zespół Stacji Ratowniczej nie wystąpił w najmocniejszym składzie, ale dzięki świetnie zorganizowanej grze zespołowej odniósł kolejne – już piąte – zwycięstwo w rozgrywkach.

Kolejne efektowne zwycięstwo w rozgrywkach zanotował Praktiker, który tym razem rozgromił Tesko Steel 14:2. Duża w tym zasługa trio Buszka – Chowniec – Gorywoda, którzy imponowali w tym spotkaniu skutecznością - łącznie zdobyli aż 13 bramek – i tym samym nie pozostawili żadnych złudzeń dla kogo w tym pojedynku należą się trzy punkty.

Klima – Pol podobnie jak zespół Stacji Ratowniczej KWK „Jankowice” kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem Klima Pol zwyciężył Rak and Roll 7:2 choć trzeba przyznać, iż zwycięstwo mistrzowi I edycji rozgrywek nie przyszło łatwo. Swój wielki dzień miał Sebastian Komraus, który zdobył aż 5 bramek dla swojego zespołu i był siłą napędową swojej drużyny.

W pierwszym spotkaniu grupy 2 obecny lider rozgrywek Classen Team musiał poważnie się namęczyć, aby odnieść zwycięstwo z ambitną drużyną Tenneco. Kto wie jakby się potoczyły losy pojedynku, gdyby na sekundę przed końcem pierwszej części meczu Mateusz Czernij nie zdobył kontaktowej bramki. Ostatecznie jednak po zaciętym pojedynku Classen Team pokonał Tenneco Automotive 3:2 pieczętując swoje zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania.

W kolejnym meczu o tzw. „sześć punktów” zespoły Carrefour Bakalland oraz EPE Rybnik stworzyło bardzo emocjonujące widowisko. Pojedynek rozpoczął się wyśmienicie dla zespołu Carrefour Bakalland, który po pierwszej części gry prowadził 2:0. Po przerwie Carrefour Bakalland dorzucił jeszcze jedną bramkę do swojego dorobku i wydawało się, iż losy tego spotkania są już przesądzone. Tak się jednak nie stało. Ambitna drużyna EPE Rybnik zabrała się do odrabiania strat i na minutę przed zakończeniem spotkania było już 3:3. Ostateczne słowo należał jednak do Carrefour’a. Strzał Michała Rzempowskiego i Carrefour Bakalland wygrywa 4:3.

W ostatnim meczu V kolejki spotkań drużyna BP Polska zwyciężyła McDonald’s 7:4. O pierwszej połowie spotkania zawodnicy McDonald’s pewnie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, gdyż tą część gry przegrali aż 4:0. Po przerwie stracili jeszcze jedną bramkę i dopiero ten fakt mobilizująco podziałał na ekipę McDonald’s, która zabrała się za grę i zaledwie w kilka minut zdobyła aż cztery bramki. Gdy wydawało się, iż wynik remisowy jest jak na wyciągnięcie ręki ostateczne ciosy zadała drużyna BP Polska, która po zabójczych kontratakach dołożyła kolejne dwa trafienia i wygrała 7:4.

NAJLEPSZA „PIĄTKA” V KOLEJKI SPOTKAŃ HLB REGIO (grupa 1)

Rafał Klimek (Praktiker) – Łukasz Gorywoda (Praktiker), Krzysztof Cofalik (Słodycze Słod Hurt), Sebastian Komraus (Klima Pol) Tomasz Stoszko (Stacja Ratownicza KWK Jankowice)

NAJLEPSZA „PIĄTKA” V KOLEJKI SPOTKAŃ HLB REGIO (grupa 2)

Piotr Szmid (BP Polska) – Szymon Otręba (BP Polska) Artur Bębenek (EPE Rybnik), Mateusz Czernij (Classen Team) Michał Rzempowski (Carrefour Bakalland)

Relacje ze spotkań, statystki drużyn, a także rankingi najlepszych zawodników dostępne na portalu internetowym www.hlb.futbolowo.pl