HLB: Classen z kompletem zwycięstw

2008-11-07, Autor:
3 listopada dokończono IV kolejkę rozgrywek I edycji Halowej Ligi Biznesu Regio. Przedstawiamy krótkie relacje z tych spotkań.

Już w pierwszym meczu IV kolejki spotkań mogliśmy podziwiać zacięty pojedynek pomiędzy zespołami Tenneco AutomotiveMedia Markt. Co prawda zespół Media Markt wystąpił w tym meczu w mocno osłabionym składzie, ale wypunktował drużynę Tenneco 5:2 i tym samym odniósł drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Najbardziej widowiskowym spotkaniem tej kolejki z całą pewnością był mecz pomiędzy liderem rozgrywek Makro Cash & CarryCarrefourem. Początek spotkania ku zaskoczeniu wszystkich należał do zespołu Carrefoura, którzy bardzo szybko objął prowadzenie 3:0. Kto wie, jakby potoczyły się dalej losy tego meczu, gdyby w ostatnich sekundach pierwszej części spotkania Makro Cash & Carry nie zdobyło kontaktowej bramki. W drugiej połowie meczu na boisku rządził już tylko i wyłącznie zespół Makro, który uporządkował swoją grę obronną, a także skutecznie wykańczał swoje akcje i tym samym systematycznie odrabiał straty bramkowe. Efekty końcowy… 5:3 dla zespołu Makro Cash & Carry.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna Mad Mobil, która po wyrównanym spotkaniu pokonała zespół Tesko Steel 5:2. W kolejnym spotkaniu Praktiker przez długi czas skutecznie nawiązywał równorzędną walkę z zespołem Klima –Pol, ale z minuty na minutę przewaga Klima–Pol coraz bardziej wzrastała i w efekcie zespół Praktikera uznał wyższość rywali i przegrał swój drugi mecz 2:7. W piątym meczu tej kolejki po fenomenalnej grze w pierwszej części spotkania Classen Team znokautował zespół Lubar United 12:5, prowadząc do przerwy aż 8:0. Tym samym zespół Classen Team z kompletem zwycięstw wraz z drużyną Makro Cash & Carry prowadzi w tabeli Halowej Ligi Biznesu. W ostatnim spotkaniu kończącym IV kolejkę rozgrywek drużyna Energoportu, udowodniła swoje wysokie aspiracje w lidze i po dobrym spotkaniu wygrała z zespołem OBI 7:4.

Tenneco – Media Markt 2:4 (0:2)

Zdobywcy bramek: Adam Karch 2 (Tenneco), Sylwester Redosz 2, Rafał Brachmański 2 (Media)

Makro Cash & Carry – Carrefour 5:3 (1:3)

Zdobyte bramki: Sebastian Klonowski 3, Wojtek Krochmal, Przemek Sierota (Makro) Paweł Masłowski, Patryk Wasyl, Adrian Pańta (Carrefour)

Żółte kartki: Mieczysław Górny, Paweł Masłowski (Carrefour)

Tesko Steel – Mad Mobil 2:5 (2:5)

Zdobywcy bramek: Sławomir Michalski, Adam Bartczak (Tesko Steel), Tomasz Podleśny 3, Krzysztof Podeszwa, Mateusz Dziwoki (Mad Mobil)

Klima – Pol – Praktiker 7:2 (2:1)

Zdobywcy bramek: Sebastian Komraus 3, Marcin Musiał 2, Przemysław Baranowski, Tomasz Komraus (Klima-Pol), Łukasz Gorywoda, Edgar Kober (Praktiker)

Żółte kartki: Paweł Kermel (Klima Pol), Szulik Łukasz, Edgar Kober (Praktiker)

Lubar United – Classen Team 5:12 (0:8)

Zdobywcy bramek: Zbyszek Bienia 4, Mateusz Szkaradek (Lubar), Wojtek Gaszka 3, Adam Żyła 3, Kuba Janik 2, Paweł Zadworny, Dawid Androsz, Marcin Drabek, Mateusz Szmuc (Classen)

Żółte kartki: Zbyszek Bienia (Lubar)

OBI – Energoport Sp. z o.o. 4:7 (0:2)

Zdobyte bramki: Marcin Maguda 2, Fabian Mioduszewski, Józef Łaciak (OBI) Sławomir Bijak, Artur Makarski, Bogdan Tofliski, Krzysztof Piksa, Tadeusz Kasprzak (Drużyna Zarządu)

V kolejka spotkań 17 listopada br. Relacje ze spotkań, statystki drużyn, a także rankingi najlepszych zawodników dostępne na portalu internetowym www.hlb.futbolowo.pl.

Najlepsi strzelcy Halowej Ligi Biznesu Regio.