Gdzie te Jankowice?

2006-11-28, Autor:
Do zabawnej sytuacji doszło w grupie D kolejnej serii rozgrywek Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

grupa A

20.11   poniedziałek 18.30
Dwunastka Rybnik 0:3 Leon Internet Radlin

Mecz Dwunastka Rybnik – Leon Internet Radlin zakończył się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Radlina. Wynik 0:3 w setach do 16, 18 i 17. Dwunastka po porażce w Radlinie, miała zastrzeżenia co do sędziowania jakoby miało to wpływ na wynik meczu (poprzednio również 0:3). Dzisiejszy mecz pokazał, iż to nie sędzia był kłopotem tylko brak umiejętności i woli walki. Dzisiaj wyglądało to tak jakby ktoś zmusił Dwunastkę do gry. Szczególnie rzucał się w oczy brak zaangażowania i wiary w swoje siły. Leon zagrał tak jak przeciwnik pozwolił czyli spokojnie, bez nadwerężania zbytnio sił. Dzięki temu wszyscy zawodnicy mogli pograć i spróbować swoich sił. Zmiennicy zagrali na podobnym poziomie jak „pierwsza” szóstka.   Sędzia Mirosław Szweda ocena 5 (AS)

21.11   wtorek 19.00
Strzelec Gorzyczki 1:3 Domel Rybnik

W I secie po zaciętej walce zwyciężają zawodnicy Strzelca 25:20 , Domel zlekceważył nas a my zagraliśmy naprawdę przyzwoicie II set... wiecie co się dzieje jak się wsadzi kij w mrowisko?  krótko mówiąc Domelowcy prawie wybili nam siatkówkę z głowy  i zwyciężyli 8:25 III set to znów wyrównana walka, momentami nawet prowadzenie Strzelca, jednak w końcówce Domel odskakuje na kilka punktów i kontroluje przebieg seta 18:25 dla Gości IV set od początku wyraźna przewaga Domela... nie ukrywam ze my oddaliśmy sporo punktów po błędach własnych (naprawdę dużo), staraliśmy się nawiązać walkę no ale cóż musieliśmy uznać wyższość Gości 13:25 .  Sędzia Dariusz Wierzgoń i Marek Mikrut ocena 5 (Z)

22.11   środa 18.00
Salus International 3:2 Albion Team Rybnik

Pierwszy set z gatunku koszmarów - Salus robi co może i nic mu się nie udaje a Albiony spokojnie to wykorzystują no i porażka do 20. Sety drugi i trzeci to jak powrót z dalekiej podróży - w drugim powoli zaskoczyliśmy w swoje trybiki i jakoś udało się wygrać a trzeci to już kontynuacja poprzedniego . Nareszcie graliśmy swoje i jakoś to skutkowało. Set czwarty to znów początkowo przewaga Salusa ale chyba zbytnie kombinowanie (Wojtek masz minus) no i niestety nasze marzenia o pierwszej lidze na razie odpływają. Set piąty to pokaz że poprzednie dwa wygrane sety to nie był przypadek. Najpierw walka punkt za punkt, a potem po zmianie stron Salus odskakuje na kilka punktów, Albiony się mylą i wygrywamy 3:2.  Ogólnie mecz mógł się podobać szczególnie te kilka długich wymian i obrony w polu.  Sędzia Daniel Misztal ocena 4 (PŚ)

Beer Team Rybnik 3:0 Kamień Rzędówka

Mecz bez historii… W setach do 13, 12 i 18.  Sędzia Andrzej Szruba ocena 5 (A)

22.11   środa 19.00
AZS Rydułtowy 3:2 Kamień Rzędówka

Pierwsze dwa sety kontrolowane całkowicie przez drużynę Gospodarzy. W końcówce trzeciego seta AZS roztrwonił wysoką przewagę wywalczoną w przeciągu całej partii. Nieskuteczne ataki i dużo błędów własnych doprowadzają do porażki w trzeciej odsłonie. Goście czwartego seta rozpoczynają bardzo pewnie, zmobilizowani i gotowi stawić opór nieudolnie grającemu AZS-owi. Bardzo skuteczne ataki ze skrzydeł i wręcz doskonała obrona w środku pola pozwalają łatwo doprowadzić do stanu 2:2 w setach. Ostatnia partia to prawdziwa "nerwówka" po obu stronach siatki. W tie-breaku lepsi zawodnicy Gospodarzy (17-15).  Sędzia Marcin Winkler ocena 3 (RH)

23.11   czwartek 19.00
Artus Żory 3:0 Fox Pszów

W pełni udany rewanż Artusa! Mecz niezwykle wyrównany, ale jego stawką była pierwsza liga... W setach do 20, 22 i 24.  Sędzia Aleksander Sładczyk ocena 4 (A)

24.11   piątek 18.00
Young Team 0:3 AZS Rydułtowy

Kompletnie nie udał się rewanż Młodej drużynie z Rybnika. Mecz przebiegał w bardzo przyjacielskiej i miłej atmosferze. W żadnym elemencie "siatkarskiego rzemiosła" zespół Young teamu nie stwarzał zagrożenia dla zespołu z Rydułtów. Jednak przed "Młodzikami" brilliant future tylko chłopaki muszą solidniej przykładać się na treningach. W setach 10:25, 16:25, 21:25.  Sędzia Radomir Garbaciak ocena 5 (RH)

Power Team Wilcza 0:3 UKS Czuchów

Bardzo szybki mecz dla gości i miła atmosfera...  Sędzia Gerard Ogierman ocena 5 (AP)

21.11   wtorek 20.00
ANT Szkoła Języków Obcych 3:1 UKS Czuchów

Zawodnicy ANT przystąpili do meczu bardzo zmotywowani i z wielką chęcią odniesienia zwycięstwa. Początek meczu dla gości, jednak ANT szybko dochodzi do głosu, zdobywając 6 pkt z rzędu. Do końca seta gospodarze kontrolowali grę, pewnie wygrywając seta. Drugi set to spokojna gra "Mrówek", które prowadzą od początku do końca. Set trzeci pod dyktando ambitnie grających gości. Odjazd na początku seta i spokojna gra do końca seta. W ostatnim secie ANT nie pozwolił rozwinąć skrzydeł gościom, szybko zdobyta przewaga odebrała ochotę do gry zawodnikom z Czuchowa. Podsumowując, mecz mógł się podobać kibicom którzy pojawili się na sali. Nie brakowało efektownych obron i asów serwisowych.  W setach 25:22, 25:19, 18:25, 25:18. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5 (GW)

Świerklany Żywiec Zdrój 3:1 LKS Zabełków Dream Team

Świerklany straciły pierwszego seta...  Sędzia Janusz Kuczera ocena 5 (A)

24.11   piątek 18.15
TKKF Piaski 3:0 ANT Szkoła Języków Obcych

Początek meczu dla gości. ANT obejmuje kilkupunktowe prowadzenie, aż do stanu 23:21, kiedy to gospodarze zdobywają 3 punkty z rzędu. Później nerwowa końcówka, raz jedna, raz druga drużyna miała piłki setowe, lepiej w tej wojnie nerwów zagrali gospodarze i to oni wygrali seta. Set drugi to szybko zdobyte prowadzenie przez Piaski i kontrolowanie przebiegu gry do końca seta. W tym secie dużo nerwów i kłótni z powodu nie zawsze trafnych decyzji sędziego. Początek 3 seta podobny do poprzedniego. Jednakże ANT poderwał się do walki i zaczął gonić prowadzących gospodarzy. Pogoń okazała się skuteczna, "Mrówki" dogoniły TKKF (21:20), jednak Piaski proszą o czas i zdobywają kolejne punkty. ANT próbował się jeszcze bronić, ale zabrakło czasu i woli walki. W setach do 30, 17 i 23.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 3 (GW)