Futbol amerykański: porażka przed własną publicznością

2013-05-29, Autor:
Rybnickie „Grzmoty” zmierzyły się z „Aniołami” z Częstochowy.

Zawodnicy Rybnik Thunders po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowali się przed własną publicznością. Na boisku TKKF-u w dzielnicy Paruszowiec-Piaski zmierzyli się oni z zespołem Saints Częstochowa. Faworytem spotkania byli goście. Rybniczanie nie zamierzali składać broni i liczyli na sprawienie niespodzianki. Początek meczu był wyrównany, jednak z minuty na minutę przewagę uzyskiwali „Święci”. Po trzech kwartach prowadzili oni już 36:6. Rybniczan było stać jedynie na zmniejszenie straty do 24 punktów. Ostatecznie „Grzmoty” przegrały ze „Świętymi” 12:36.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają 23 czerwca we Wrocławiu z Devils „B”.

Rybnik Thunders - Saints Częstochowa 12:36 (6:14, 0:12, 0:10, 6:0)

I kwarta
0:7 przyłożenie Jacka Wróblewskiego po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Damian Belica)
6:7 przyłożenie Mateusza Kustosia po 22-jardowej akcji biegowej

II kwarta
6:20 przyłożenie Mateusza Słowińskiego po 8-jardowej akcji biegowej
6:26 przyłożenie Jacka Wróblewskiego po 10-jardowej akcji biegowej
6:33 przyłożenie Kuby Brzeskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Damian Belica)

III kwarta
6:36 25-jardowe kopnięcie z pola Damiana Belicy

IV kwarta
12:36 przyłożenie Sebastiana Botora po 45-jardowej akcji po podaniu Grzegorza Kozuba