Futbol amerykański: minimalna porażka z „Diabłami”

2013-06-24, Autor:
Zawodnicy Rybnik Thunders przegrali z Devils Wrocław “B” tylko 2 punktami.

Na boisku we Wrocławiu kibice zobaczyli bardzo wyrównany mecz. Pierwszą punktowaną akcję dopiero w drugiej kwarcie wykonały miejscowe „Diabły”, które objęły prowadzenie 8:0. Rybnickie „Grzmoty” zdołały zmniejszyć straty. W czwartej kwarcie przyłożeniem popisał się Maciej Krakowczyk i było 8:6. W końcówce rybniczanie znaleźli się niedaleko pola punktowego gospodarzy, ale ich akcję zatrzymali wrocławianie. Ostatecznie „Diabły” wygrały z „Grzmotami” 8:6. Tym samym rybnicka drużyna doznała trzeciej porażki w tym sezonie.

Warto dodać, że w meczu we Wrocławiu zdobyto najmniej punktów w tegorocznych rozgrywkach PLFA II. Przez całe spotkanie dobrze dysponowane były formacje obronne obu zespołów.

Następny mecz rybniczanie rozegrają na własnym boisku w sobotę 6 lipca. Ich rywalem będzie Majster-Pol Broncos Sucha Beskidzka.

Devils Wrocław B - Rybnik Thunders 8:6 (0:0, 8:0, 0:0, 0:6)

II kwarta
8:0 przyłożenie Tomasza Soski po 15-jardowej akcji po podaniu Adama Góralskiego (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Soska po podaniu Adama Góralskiego)
IV kwarta
8:6 przyłożenie Macieja Krakowczyka po 10-jardowej akcji po podaniu Grzegorza Kozuba