Futbol amerykański: „Grzmoty” znów wygrały

2012-06-04, Autor:
W swoim drugim meczu z Grupie Południowej PLFA II rybnickie „Grzmoty” pokonały Ravens Globinit Rzeszów 26:6.

W minioną niedzielę zespół Rybnik Thunders odniósł drugie zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Po wygranej z Silvers Olkusz tym razem rybniczanie okazali się lepsi od rzeszowskich „Kruków”. Na boisku TKKF-u Piaski „Grzmoty” zwyciężyły 26:6, choć dwie kwarty zakończyły się remisowo. Zdecydowanie najlepiej rybniczanom wypadła druga kwarta, w której przyłożenia zaliczyli Szymon Malcher i Michał Kalafarski. Przy obu akcjach podawał Grzegorz Kozub. Dzięki temu „Grzmoty” objęły prowadzenie 19:6. W drugiej połowie rybniczanie dorzucili jeszcze 7 punktów i mogli cieszyć się z drugiego w tym sezonie zwycięstwa.

Warto dodać, że na trybunach zasiadło około 300 fanów rybnickiej drużyny.

Kolejne mecze zespół Rybnik Thunders rozegra w Częstochowie (1 lipca), Lublinie (12 sierpnia) i Tychach (26 sierpnia). Następne spotkanie w Rybniku odbędzie się 9 września. Rywalem „Grzmotów” będą wrocławskie „Diabły”.

Rybnik Thunders - Ravens Globinit Rzeszów 26:6 (6:6, 13:0, 0:0, 7:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Kamila Pawlika po 35-jardowej akcji po podaniu Grzegorza Kozuba
6:6 przyłożenie Łukasza Luteckiego po 15-jardowej akcji po podaniu Daniela Krawca
II kwarta
13:6 przyłożenie Szymona Malchera po 30-jardowej akcji po podaniu Grzegorza Kozuba (podwyższenie za jeden punkt Beniamin Bołdys)
19:6 przyłożenie Michała Kalafarskiego po 25-jardowej  akcji po podaniu Grzegorza Kozuba
IV kwarta
26:6 przyłożenie Szymona Malchera po 50-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Beniamin Bołdys)

Źródło: plfa.pl