Pod patronatem Towarzystwa Sportowego VOLLEY Rybnik

aktualności na dzień 7 listopada 2008 - 8 termin

grupa A

Top Ten Rybnik 3 : 0 Rafbol Żernica

Top Ten eksperymentował składem w meczu z Żernicą, co miało wpływ na obraz gry. W setach 1 i 3 gra bardzo wyrównana, ze wskazaniem na gospodarzy, którzy w końcówkach tych partii potrafili zachować więcej zimnej krwi i wygrywali 25:23. Jedynie w drugiej odsłonie spotkania TT spokojnie kontrolował przebieg gry, choć by zdobyć punkty trzeba było zdrowo nabiegać się po boisku - goście z Żernicy bronili w niesamowitych wręcz sytuacjach. Top Ten stracił już praktycznie szanse na awans do I ligi i było to widać na parkiecie - pełne rozprężenie, dużo niedokładności i piknikowa atmosfera. Goście, którzy są już praktycznie w III lidze nie poddali się jednak w szatni i umiejętnie się bronili, zostawiając po sobie korzystne wrażenie. W setach do 23, 17 i 23. Sędzia Andrzej Szruba ocena 4. (DF)

Impacto LKS Chałupki 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Żywiec pewnie, za trzy punkty... W setach do 20, 17 i 17. Sędzia Mateusz Besz ocena 4. (a)

Pizzeria Kiler 3 : 0 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka

Mecz naprawdę mógł się podobać. Koledzy z Czerwionki postawili twarde warunki i wynik mógłby być trochę inny gdyby nie troszkę większe doświadczenie zawodników Killera. Pierwszy set to zaskoczenie i walka punkt za punkt po czym dopiero w końcówce Killerzy wygrywają do 23. Set drugi to już kontrolowanie gry na boisku i spokojnie po odrobienie kombinacyjnej gry wygrywamy do 18. Set trzeci to już myśli Killerów o tym co ich czeka po meczu i przeciwnik chce nam popsuć humor odskakując na kilka punktów jednak mniej więcej w połowie seta Killerzy pokazują swoje doświadczenie, odrabiają straty i suma sumarum wygrywają do 22. Ogólnie mecz bardzo fajny i życzymy kolegom z Czerwionki powodzenia w dalszych grach bo mają naprawdę fajny skład tylko trochę więcej opanowania w końcówkach setów. Sędzia Karolina Gontarz ocena 6. (C)

grupa B

Jedynka Jankowice 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy

Kolejna porażka, i znów bez punktów. Pierwszy set dla nas, graliśmy dosyć dobrze i na niezłym poziomie funkcjonował odbiór, byliśmy przez większość seta cały czas z przodu, nerwowa końcówka przy stanie 24:21 do nas Jedynka zdobyła 2 pkt i było już 24:23, ale się udało i wygrana do 23. Drugi set to tragedia. Gdy na zagrywkę wchodził Pan "x" to nie potrafiliśmy przyjąć jego zagrywki no i efekt taki, że przegraliśmy do 15. Trzeci set to pierwsze pkt równo, chyba przy stanie 5:5 Pan x na zagrywkę i zrobiło się bodajże 13:5 dla Jedynki. W dalszej części seta nasza pogoń i doszliśmy na 16:16, no ale Pan "x" dalej w formie i skończyło się do 20 dla Jedynki. Czwarty set podobnie jak drugi Pan "x" robił co chciał na zagrywce a my mówiąc delikatnie zdenerwowani naszym przyjęciem tylko patrzyliśmy jak Jankowice kończą mecz. W setach do -23, 15, 20 i 16. Sędzia Paweł Karpiński ocena 6. (KJ)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 Śląskie Centrum Rybnik

Mecz pod kontrolą gospodarzy. Goście rozpoczęli bez wiary w siebie, ze spuszczonymi głowami, gdzie się podziała ta zadziorność z pierwszego meczu? Pierwszy set spokojnie do 18. Drugi i trzeci set więcej wiary u gości zaś gospodarze 5o% koncentracji z meczu z Leonem. Dobra atmosfera na boisku, na pochwałę zasługuje przyznawanie się do błędów przez gości. W setach do 18, 23 i 23. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

Strzelec Gorzyczki 1 : 3 Leon Internet Rybnik

Po niezbyt wybitnym meczu… wygrywają goście... Sędzia Marek Mikrut ocena 4. (a)

grupa C

Lasel-Beer Team Rybnik 3 : 0 Olimpia Kamień

Spokojny mecz, w fajna atmosfera na boisku i pełna kontrola sytuacji przez ekipę gospodarzy... W setach do 19, 18 i 9. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (a)

Geomost Wodzisław 3 : 1 Edytor Team

W pierwszym secie deklasacja... Edytor nie był w stanie przyjąć dokładnie zagrywki, problem z wystawką no i na koniec problem z atakiem... skończyło się szybko do 11! Kolejne sety to już całkowicie inna gra z obydwu stron zwłaszcza po stronie gości, którzy zaczęli łapać rytm... poprawa w przyjęciu, mocne i skuteczne ataki i co najważniejsze gra w obronie! Tak więc 2 set do 25 wygrywają gospodarze, po bardzo wyrównanej grze... 3 set ma podobny przebieg jak set poprzedni tylko z tym, że gospodarze wyskakują na 5 pkt przewagę przy stanie 20:15 i przegrywają go! 4 i zarazem ostatni set to powtórka z poprzednich dwóch czyli granie punkt za punkt. Przy stanie 22:22 gospodarze wykonują poprawnie element zagrywki i bloku, i wygrywają mecz! Mecz dość ciekawy dla oka... dużo wybloków, sporo podbić, parę "GWOŹDZI" po jednej i po drugiej stronie... W setach do 11, 25, -25 i 22. Sędzia Bartłomiej Michalski ocena 5. (B)

Rybnik Piaski 3 : 0 KS94 Rachowice

No i niestety mamy pierwszy walkower w tym sezonie… szkoda, że beniaminek tak zadziałał...

grupa D

Miejsce na twoją reklamę Rybnik 3 : 0 Baterex Nędza

Mecz spokojny, ogólnie przebieg spotkania od początku do końca kontrolowała drużyna gospodarzy. W setach do 19, 18 i 15. Sędzia Patryk Franke ocena 5. (L)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 1 : 3 Albion Team

Trzeci set 30-28 dla Gaszowic! Albion traci kolejne ważne sety... W setach do 16, 19, -28 i 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DP)

Albion Team Original-Gramy dla Kuby 0 : 3 Artus Żory

Oryginały to oryginalna ekipa... więc postanowili sprawdzić mobilność przeciwnika. Zaproponowaliśmy rozegranie meczu na sali w Żorach Artus postanowił udowodnić że mecz można skończyć w pół godziny... Nie udało się, mecz trwał 31 minut i 53 sekundy. Oryginały długo nie mogli wyjść z podziwu, że Artus dysponuje piłką olimpijską, i bali się jej dotknąć w zasadzie podczas całego meczu! nie dziwne więc że skończyło się tak szybko... Mecz, acz krótki i bez sensu, to jednak nie był stratą czasu, bo pomeczowa dyskusja w 'Artusie' wniosła wiele do spuścizny naszej ligi. W setach do 8, 5 i 9... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DP)

grupa E

Żernica II Team 0 : 3 Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice

Mecz w bardzo miłej atmosferze, w pierwszym secie była walka, do wyniku 20-20 goście albo wyrównywali, albo przegrywali, końcówka jednak okazała się zgubna dla gospodarzy i w rezultacie wynik 21-25. Set drugi to porażka na całej linii, gospodarze nie potrafili się pozbierać i oddali zwycięstwo, set przegrany do 16. Trzecia odsłona meczu zaczęła się od małej przewagi gospodarzy, ale Soraya szybko dogoniła przeciwnika i przejęła inicjatywę, w porównaniu do drugiego seta były momenty walki, jednak końcowy wynik seta to 20-25. Słaba gra Żernicy w przyjęciu, natomiast to co zrobił w dwóch akcjach 3-ciego seta gracz z Soraya (atak z prawej strony z beznadziejnej wystawy, który przyniósł punkty) było imponujące. Gratulacje dla Soraya i dzięki za miły meczyk... Sędzia Tomasz Pydych ocena 6. (SL)

Lumen Golejów 3 : 1 Dach Decker-Budohen Wilcza

Mecz bardzo zacięty i ciekawy ale prowadzony w fajnej atmosferze. W pierwszym secie Wilcza odskakuje na kilka punktów ale gospodarze odrabiają straty i wygrywają seta. Następny set bardzo wyrównany ale znów końcówka do Golejowa, trzeci set Wilcza wygrywa na przewagi i mamy 2 :1 . Ostatni set punkt za punkt do stanu 21:21 potem szkoda ale kilka błędów, zepsuta zagrywka i przegrana do 22. Wilcza ląduje w trzeciej lidze ale gra coraz lepszą siatkówkę, co daje nadzieję na dobre wyniki... Sędzia Bogdan Skupień ocena 6. (AS)