FGE: Liczą się punkty

2008-10-26, Autor:
Koszykarki UTEX-u ROW Rybnik odniosły piąte zwycięstwo w Ford Germaz Ekstraklasie. W Boguszowicach pokonały MUKS Poznań 69:58.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęły rybniczanki, które szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie: - Mecz miał polegać na tym, żeby się skupić na 20 minut, odjechać na 20 punktów i utrzymać przewagę – komentował trener Mirosław Orczyk. Jego plan nie do końca został zrealizowany. Po dwóch kwartach rybniczanki prowadziły zaledwie 35:30. - Chcieliśmy grać ładnie i efektownie, czasem frywolnie i zamiast kończyć punkty oddawaliśmy piłki przeciwnikowi – tłumaczył Orczyk.

Po zmianie stron nadal przewaga była po stronie gospodyń. W trzeciej kwarcie fatalnie w ofensywie zagrały przyjezdne. W ciągu 10 minut zdobyły zaledwie 6 punktów. Skuteczność rybniczanek również nie była imponująca, ale 11 oczek pozwoliło odskoczyć na 10 punktów. Początek ostatniej kwarty uspokoił trenera Orczyka i kibiców zebranych na hali w Boguszowicach. Przewaga UTEX-u ROW szybko podskoczyła do 19 punktów. Spokojna gra w obronie pozwoliła utrzymać prowadzenie i dała zwycięstwo 69:58. - . Było parę fajerwerków, ale był też kilka głupich strat. Liczą się jednak kolejne dwa punkty, które z optymizmem pozwalają patrzeć w przyszłość – dodał Orczyk.

Najskuteczniejszą koszykarką meczu była zdobywczyni 25 punktów Jennifer Rushing. Wśród gospodyń kolejny dobry mecz rozegrała Elżbieta Międzik. Rybnicka koszykarka aż cztery razy trafiała zza linii 6,25 m. W całym meczu zdobyła 18 punktów.

> Więcej zdjęć w fotogalerii.

Kolejny mecz UTEX ROW rozegra za dwa tygodnie. Do Rybnika przyjedzie ŁKS Łódź. Początek spotkania 8 listopada o godzinie 17:30.

UTEX ROW Rybnik - MUKS Poznań 69:58 (24:17, 11:13, 11:6, 23:22)

UTEX ROW: Elżbieta Międzik 18, Jia Perkins 17, Kasha Terry 10, Aleksandra Chomać 8, Nataliya Trafimava 6, LaTangela Atkinson 6, Magdalena Radwan 3, Małgorzata Chomicka 1

MUKS: Jennifer Rushing 25, Djenebou Sissoko 15, Aleksandra Semmler 8, Keila Beachem 6, Paulina Antczak 4, Adrianna Najtkowska 0, Magdalena Idziorek 0, Marta Mistygacz 0, Barbara Skowronek 0, Ramona Casimiro 0

IX kolejka FGE:

PTK Aflofarm Vicard Pabianice - Energa Toruń 58:66 (12:20, 23:23, 11:11, 12:12)
Cukierki Odra Brzeg - Wisła Can-Pack Kraków 63:75 (19:21, 5:23, 18:14, 21:17)
PKM Duda Super Pol Leszno - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 68:75 (17:16, 20:10, 16:26, 10:11, dogr. 5:12)
Finepharm AZS KK Jelenia Góra - CCC Polkowice 52:70 (11:20, 11:17, 17:11, 13:22)