Festiwal szachowy

2007-10-05, Autor:
Dwa brązowe medale Mistrzostw Europy Amatorów w grze przyśpieszonej w szachach zdobyli zawodnicy TS "KUŻNIA" Rybnik.

W czeskich Pardubicach odbył się największy festiwal szachowy na świecie. Łącznie we wszystkich grupach wzięło udział 3500 uczestników z 46 krajów w tym ponad 100 arcymistrzów. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy rybnickiego klubu TS „Kuźnia” - Sebastian Hasiński oraz Krystian Hasiński. Wystąpili oni w turnieju Mistrzostw Europy w Amatorów w Szachach.

W grupie zawodników o dowolnym rankingu krajowym i rankingu FIDE do 2000 trzecie miejsce zdobył Krystian Hasiński.

Klasyfikacja:

1. Latfullin Ajdar 2150 7,5 pkt. Rosja
2. Liberman Aleksander 2150 7,5 pkt. Rosja
3. Krystian Hasiński 1990 7 pkt. Polska

W grupie zawodników o dowolnym rankingu krajowym i rankingu FIDE do 1800 trzecie miejsce zdobył Sebastian Hasiński.