Fatalna końcówka w Poznaniu

2009-02-22, Autor:
W spotkaniu z MUKS-em koszykarki Utexu ROW Rybnik miały przerwać passę czterech meczów bez zwycięstwa. Nie udało się. Przegrały 44:63.

Po serii porażek koszykarki Utexu ROW Rybnik pojechały do Poznania w nadziei na odniesienie pierwszego od dłuższego czasu zwycięstwa. Początek meczu napawał optymizmem. Podopieczne Mirosława Orczyka grały równo i skutecznie, dzięki czemu po pierwszej kwarcie prowadziły 17:8. Po krótkiej przerwie obraz gry zmienił się diametralnie. To poznanianki przejęły inicjatywę i szybko doprowadziły do remisu 21:21. Końcówka tej partii była już wyrównana i na przerwę rybniczanki schodziły z prowadzeniem 28:27.

O drugiej części meczu zawodniczki z Rybnika będą chciały szybko zapomnieć. Co prawda na początku dobrze sobie radziły, jednak z czasem sytuację na parkiecie opanowały gospodynie. Ostatnie 20 minut to wygrana MUKS-u aż 36:16. Wśród rybniczanek dwoiła się troiła Aleksandra Chomać, jednak jej 16 punktów nie uchroniło Utexu ROW przed porażką 44:63.

Kolejny mecz Utex ROW rozegra w hali w Boguszowicach w czwartek 26 lutego o godzinie 16:30.