Pod patronatem Towarzystwa Sportowego VOLLEY Rybnik

wyniki na dzień 18 października 2008 - 5 termin

grupa A

Impacto LKS Chałupki 3:1 Rafbol Żernica

55 km na ten mecz musiała jechać ekipa z Żernicy! W setach do 22, 14, -22 i 19. Sędzia Mateusz Besz ocena 4. (a)

Pizzeria Kiler 0:3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Pizzeria przegrała tylko i wyłącznie strasznie słabym odbiorem bo przeciwnik w żadnym innym elemencie nie był od nas lepszy. W każdym z setów Świerklany odskakiwały nam na kilka punktów i potem już spokojnie kontrolowały wynik do końca. No cóż musimy posypać głowy popiołem i popracować nad poprawą naszego słabszego odbioru i w rewanżu powinno być lepiej... Sędzia Michał Popiołek ocena 5. (C)

SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 2:3 Top Ten Rybnik

Mecz godny drużyn drugiej Ligi. Stał na wysokim poziomie, lecz obie drużyny nie ustrzegły się sporej ilości błędów. Pierwszy set to od początku spora przewaga drużyny Top Tenu i wygrana w nim do 18. W następnym secie przebudziła się drużyna SKOKu i przez cały set miała minimalną przewagę by prowadząc 26:25, przegrać 26:28. W Secie 3 drużyna Top Tenu zbyt szybko uwierzyła w zwycięstwo co wykorzystali gospodarze wygrywając do 19. 4 set podobny wygrany przez SKOK do 21. Tie break zaczął się dobrze dla gospodarzy prowadzili 7:3 by na zmianie stron to drużyna gości prowadziła 7:8. Doświadczenie gości wzięło górę i bezlitośnie wykorzystali błędy gospodarzy i wygrali seta 11:15. Słowa uznania dla sędziego, który był bez stronny mimo, że jego przynależność była do drużyny gości. Sędzia Roman Seyda ocena 5. (MH)

grupa B

Jedynka Jankowice 3:1 Śląskie Centrum Rybnik

Zderzenie doświadczenia z młodością tym razem na korzyść pierwszego. Set 1 to wzajemne badanie nowego przeciwnika. Początkowo wkradała się nerwowość w szeregi obu drużyn, jednak z czasem gra nabierała kształtu. Kilku punktowe prowadzenie zapewnia pewną wygraną. Set 2 to zdecydowana dominacja gospodarzy. Silna zagrywka odrzucająca przeciwnika, szczelny blok robią swoje. Odbierają gościom chęci do dalszej gry, set oddany bez walki. Set 3 znaczne rotacje w składzie Jedynki powodują lekkie lekceważenie przeciwnika, który z każdym punktem nabiera wiatru w żagle. Duże problemy w przyjęciu i komunikacji. Wysokie prowadzenie, w końcówce walka pkt za pkt. Set 4 doświadczenie wzięło górę. Powrót do wyjściowego składu. Z początku kilku punktowa strata. Gospodarze dochodzą przeciwnika, od stanu 18-14 goście praktycznie stają w miejscu. Seryjne zdobywane punkty przynoszą zwycięstwo w tym secie jak i w całym meczu. Młodej drużynie życzymy Powodzenia, widać duży potencjał. W setach do 21, 14, -24 i 19. Sędzia Włodzimerz Barwinek ocena 5. (B)

Catering Parys Rydułtowy 1:3 Strzelec Gorzyczki

Rydułtowy nadal bez zwycięstwa… W setach do 19, 23, -15 i 18. Sędzia Stanisław Malejka ocena 4. (a)

grupa C

Lasel-Beer Team Rybnik 3:0 Rybnik Piaski

Dzisiaj spotkały się dwie ekipy grające w tej Lidze od samego jej początku! Wprawdzie składy z obu stron bardzo się już zmieniły ale nie zmieniło się to, że pojedynek jak zwykle był dobrym, zaciętym sportowym widowiskiem granym w dobrej atmosferze! Wprawdzie 3-0 ale wszystkie trzy sety grane punkt za punkt. Piaski pokazały fajne rozegranie i bardzo ambitną grę libero. Beer zagrał dobrze blokiem (zwłaszcza końcówkę) i skutecznie z lewego. Prawe skrzydła w obu drużynach jeszcze nie funkcjonowały dzisiaj na pełnych obrotach... Na uwagę zasługuje kilka dobrych pojedynków jeden na jeden na środku siatki! W setach do 21, 23 i 22. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (a)

Geomost Wodzisław 3:0 KS94 Rachowice

Drużyna z Rachowic ma ciężki początek sezonu… Może trzeba wzmocnić ekipę nowymi zawodnikami? W setach do 14, 20 i 25. Sędzia Rafał Łasiewicki ocena 3. (a)

KS94 Rachowice 0:3 Lasel-Beer Team Rybnik

Beer Team pomimo poważnych zmian w składzie wygrywa na ładnej hali w Sośnicowicach... Ciekawostką jest występ w drużynie gości dwóch duetów ojciec i syn! W setach do 13, 16 i 8. Sędzia Józef Dziwior ocena 5. (a)

Grupa D

Albion Team 1:3 Artus Żory

Artus w końcu stracił seta! Mecz zaczął się od wyrównanej gry punkt za punkt, bez większych błędów z obu stron, w połowie zarysowała się przewaga starych mistrzów, zwłaszcza w bloku, po stronie Albionu zawodził odbiór i gra w ataku. Winne tego stanu rzeczy są nieprzemyślane zmiany w ustawieniu, ale tak to jest, kiedy zbyt wiele osób próbuje kapitanować. Drugi set to młócka... Waldek niszczy nas zagrywką, a szczelny blok dopełnia dzieła zniszczenia. Zmiany poczynione w III secie przynoszą efekt, Artus pada na kolana... Gospodarze grają jak natchnieni w obronie, bloku i ataku, mądre rozegranie rozrywa szczelny, do tej pory, blok artusów i Albion łatwo wygrywa do 14, set czwarty bardzo wyrównany, jednak cały czas z przewagą gości, Albion dochodzi kilka razy do remisu, ale końcówka dla gości. Mecz zacięty tylko w połowie pierwszego i całym trzecim secie, o secie II Albion chciałby zapomnieć jak najszybciej, a Artus pewnie o IV. Warto dodać że atmosfera była wspaniała! Szacun dla chłopaków z Artusa… W setach do -18, -12, 14 i -23. Sędzia Damian Podleśny ocena 6. (DP)

Baterex Nędza 1:3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Dwa pierwsze sety wyraźnie dla Gaszowic, potem zmiany w ustawieniu w ekipie Baterexu przynoszą poprawę gry ale końcówka znowu dla gości… W setach do 22, 18, -20 i 19. Sędzia Adam Kwaśniewicz ocena 2. (a)

grupa E

Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 2:3 Jedynka Jankowice II

Trudno stwierdzić czy był to mecz z większą częścią wspaniałej siatkówki, zawierającej wszystko co kryje się pod słowem "siatkówka" tj. kąśliwe zagrywki, atomowe ataki, wyborne rozegrania, ściany płaczu nazywane blokami i spektakularne obrony, czy mecz w którym przeważało zachowanie rodem ze stadionów piłkarskich... W pierwszym i drugim secie walka punkt za punkt, ale końcówki wygrane przez Gości z Jankowic do 23 i 26. W III secie sprężenie Sorayi, a bałagan i chaos w Jedynce, czego efektem, była łatwa wygrana gospodarzy do 12. W IV odsłonie już bardziej wyrównanie, ale wciąż na korzyść Pawłowiczan do 22. A w tie breaku rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, które w końcówce zostało roztrwonione i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Jedynki w ostatniej partii do 13. Sędzia Marian Żyliński ocena 3. (ŁS)

Żernica II Team 3:0 Dach Decker-Budohen Wilcza

Mecz w bardzo miłej atmosferze, obie drużyny znają się od paru sezonów i zawsze między nimi dochodziło do ciekawych i zaciętych pojedynków. Dzisiaj gospodarze nie popuścili i wygrali (chociaż nie bez problemów) mecz w trzech setach do 23, 27, 25. W każdym z setów oprócz ostatniego gospodarze wychodzili na prowadzenie, następnie odpuszczali grę żeby później z małym dreszczykiem zakończyć grę, w trzecim secie jednak sporo punktów musieli odrobić aby wygrać mecz. Bardzo dużo ciekawych akcji w ataku, dobra gra w obronie po obu stronach siatki Sędzia Michał Majchrzak ocena 6. (SL)