Drużyna z charakterem

2007-10-21, Autor:
Koszykarki UTEX ROW w drugim meczu tego sezonu w Ford Germaz Ekstraklasie odniosły drugie zwycięstwo. Tym razem pokonały ŁKS Łódź 54:52.

Koszykarki Utex ROW podczas

narady z trenerem Orczykiem.

Początek meczu należał do rybniczanek, które dosyć szybko objęły prowadzenie. Bardzo dobrze spisywała się Nikita Bell. Amerykanka poprowadziła koleżanki do zwycięstwa w I kwarcie 17:11. Prowadzenie byłoby wyższe, gdyby sędziowie zaliczyli rzut za 3 punkty w wykonaniu Magdaleny Skorek. Niestety uznali, że był on wykonany po końcowej syrenie. Druga połowa to dobra gra rozgrywającej Oleny Proszczenko. Dwa celne rzuty zza linii 6,25 m wyprowadziły gospodynie na 10-punktowe prowadzenie.

Po przerwie rybniczanki zagrały trochę gorzej. Wykorzystały to łodzianki, które wygrały III kwartę 24:15. Tym samym stratę do ROW-u zmniejszyły do jednego punktu. Ostatnia kwarta to już prawdziwy horror. Za faule parkiet opuściła Proszczenko: - W niektórych momentach emocje Leny wzięły górę. Na pozycji 1 zagrała Jaynetta Saunders. Wykazała się dużym spokojem – komentował po meczu trener Mirosław Orczyk. Na dwie minuty przed końcem rybniczanki prowadziły sześcioma punktami. Wtedy dała o sobie znać najlepsza zawodniczka gości – Sylwia Wlaźlak. Najpierw trafiła zza linii 6,25 m, a przy kolejnej próbie rzutu za 3 punkty została sfaulowana. Publiczność robiła wszystko, żeby przeszkodzić w skutecznym wykonaniu trzech rzutów wolnych, ale doświadczona łodzianka nie dała się zdekoncentrować. Pewnie zdobyła 3 punkty i wyrównała stan meczu (52:52). Na zegarze pozostało 6 sekund. Gospodynie szybko wznowiły grę - Jeuneta Saunders podała do Hollie Merideth, ta zagrała do Agnieszki Jaroszewicz, a kapitan rybnickiej drużyny skutecznym rzutem zapewniła zwycięstwo gospodyniom.

Radość kibiców po decydującym

rzucie Jaroszewicz. Fot. ad

Najlepszą zawodniczką Utexu ROW była Bell: - Był to jeden z tych meczów, który buduje charakter drużyny. Dobrze, że zespół nie pękł w końcówce – mówiła zadowolona Amerykanka, która zaliczyła 15 punktów, 17 zbiórek i 6 przechwytów. Wśród zawodniczek ŁKS-u bardzo dobre spotkanie rozegrała Wlaźlak: - Żal, że przegrałyśmy. Jesteśmy na etapie zgrywania się. Będziemy pracować, żeby grać lepiej i żeby w przyszłości takie końcówki jak dziś były nasze.

Mecz w boguszowickiej hali przyciągnął kilkuset kibiców, którzy nie mogli być zawiedzieni poziomem i dramaturgią widowiska. Kolejne emocje w Rybniku już za tydzień. 27 października o godzinie 17:15 rywalem rybniczanek będą Cukierki Odra Brzeg. Między czasie nasze koszykarki czeka trudny wyjazd  do Polkowic, gdzie w środę 24 października o godzinie 18:30 zmierzą się z koszykarkami CCC.

Utex Row Rybnik - ŁKS Siemens AGD Łódź 54:52 (17:11,11:7, 15:24, 11:10)