Za nami 10. seria rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

I liga:

5.12. - poniedziałek 18.30

TOP TEN Rybnik - DOMEL Rybnik 1:3

Domel w końcu przegrał… jednego seta! Dotychczas siatkarze tej drużyny wygrywali wszystkie mecze w stosunku 3:0. Są bezapelacyjnie najlepszą ekipą I ligi ALPS. Czy w końcu znajdą swojego pogromcę? (sędzia Zygmunt Barylak - ocena 5)

6.12. - wtorek 18.00

ŻYWIEC ZDRÓJ Wierklany - FOX Pszów 3:1

Dobry mecz! W setach 25:18, 25:27, 25:19 i 25:19 (sędzia Czesław Fojcik - ocena 5)

ANT Szkoła Języków Obcych - HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski (przełożony)

7.12. - środa 18.00

PARTNER - MORS Jastrzębie - DISCO ŻĄDŁO 3:1

Gospodarze wystartowali swobodnie i na luzie, czego brakowało w pierwszych meczach. Zwycięstwo do 15. II set to odbicie partii pierwszej, ale w krzywym zwierciadle. Goście zaczęli ŻĄDLIĆ, co dało im wygraną do 15. W secie III i IV jad, którym ŻĄDŁA sparaliżowały zawodników PARTNERA przestał działać i zawodnicy z Jastrzębia otrząsnęli się z letargu wygrywając obie partie do 17 i 15 (sędzia Zdzisław Siwiec - ocena 5)

8.12. - czwartek 19.00

ALBION TEAM Rybnik - ARTUS Żory 2:3

Kolejny thriller z udziałem ALBIONU. Pierwszy set był setem błędów po obu stronach, ale silniejsze nerwy mieli goście wygrywając do 23, w drugim i trzecim secie szczelny blok i skuteczna zagrywka gospodarzy zapewniły wysokie prowadzenie i zwycięstwo do 22 i 17. Kiedy wydawało się że ARTUS już się nie podniesie nastąpiła przemiana. ALBION rozluźniony przestał odbierać zagrywkę, natomiast ARTUS imponował wyrachowaniem i boiskowym 'cwaniactwem'. Goście odskoczyli nawet na 8-9 pkt! Końcówka to jednak lepsza gra ALBIONU szczególnie w bloku, ale straty były już zbyt duże, goście wygrywają do 20. Tie-break to zażarta walka punkt za punkt, przy stanie 12:12 as serwisowy ALBIONU, ale następne trzy piłki dla doświadczonych gości. Mecz zacięty, na wysokim poziomie. O wyniku zadecydowała duża ilość błędów własnych gospodarzy, ale przede wszystkim doświadczenie Artusa. (sędzia Czesław Fojcik - ocena 5)

9.12. - piątek 18.00

ŻELAZNA Rybnik - BEER TEAM Rybnik 0:3

Spokojny mecz, w sympatycznej atmosferze… Pierwsze dwa sety zdecydowanie dla gości (bardzo szczelny blok i skuteczny atak), w trzecim wymiana ciosów. W setach do 14, 16 i 21 (sędzia Paweł Bąk - ocena 5)

13.12. - ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany - ŻELAZNA Rybnik (przełożony)

19.12. - TOP TEN Rybnik - ŻELAZNA Rybnik (przełożony)

20.12. - FOX Pszów - DISCO ŻĄDŁO (przełożony)

DWUNASTKA Rybnik - DREAM TEAM LKS Zabełków 3:2

"Dwunastka" rozegrała trzecie spotkanie na własnym parkiecie w rozgrywkach II ligi i podobnie jak w dwóch pozostałych o wyniku zadecydował piąty set. Mecz był bardzo zacięty. Dwa pierwsze sety nieznacznie wygrali gospodarze, w trzecim prowadzili już 7:1, lecz wtedy prawdziwa niemoc ogarnęła zawodników z Niewiadomia, którzy przegrali tego seta do 14! Goście poszli za ciosem i doprowadzili do tie-breaka. W piątej odsłonie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając seta do 12 i całe spotkanie 3:2. (sędzia Adrian Fojcik - ocena 2)

JEDYNKA Jankowice - UKS ANTENKA Leszczyny 3:0

Jedynka rozpoczyna walkę o fotel lidera... (sędzia Dariusz Ogierman - ocena 6)

8.12.

SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL - AKS GROM Rybnik 3:0 (walkower)

8.12 - czwartek 18.00

ALUMAST Żernica - LICEUM Czerwionka-Leszczyny 1:3

Niestety kolejna porażka we własnej hali przed wspaniałymi kibicami z Żernicy. Pierwsze dwa sety dla Liceum, trzeci dla Alumast i czwarty znów dla Liceum. W każdym secie walka i wygrane 25 do około 22. Szybka wystawa młodych zawodników Liceum całkowicie rozrzuciła nasz blok, piękne i szybkie ataki ze środka rozbijały naszą obronę. Dała o sobie znać średnia różnica wieku 20 lat. (sędzia Karol Plaskuda - ocena 4)

9.12. - piątek 19.00

RYBNICKI BROWAR - TEAM Golejów 3:1

Browar wystąpił w tym meczu w bardzo okrojonym składzie i "uciekł spod noża"! Pierwszy set dla młodej bardzo ambitnie grającej drużyny z Golejowa, w drugim prowadzenie gości 24:22 i dramatyczna końcówka, którą wygrywa jednak Browar jak i pozostałe dwa nerwowe sety... (sędzia Andrzej Szruba - ocena 5)

AZS Rydułtowy - STRZELEC Gorzyczki 3:0

We wszystkich trzech setach AZS imponował dobrym przyjęciem zagrywki i skutecznym atakiem. (sędzia Stanisław Jaroch - ocena 6)