W III kolejce Amatorskiej Ligi Siatkówki doszło do starcia dwóch drużyn Albionu. Lepsza okazała się ekipa tegorocznego debiutanta.

Pod patronatem Towarzystwa Sportowego VOLLEY Rybnik

Wyniki na dzień 3 października 2008 - 3 termin

grupa A

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

Po dwóch przerwach spowodowanych brakiem prądu mecz udaje się dokończyć lecz bez niespodzianki pewna wygrana Świerklan... Sędzia Roman Kowalski ocena 5. (I)

Rafbol Żernica 0 : 3 Top Ten Rybnik

Mecz rozpoczął się bardzo pechowo dla gości. Na samym początku pierwszego seta zawodnik Top Ten uległ groźnie wyglądającej kontuzji. Potem było już tylko gorzej, z tym że dla drużyny gospodarzy. Słaba gra blokiem, zupełny brak asekuracji w polu i skończone ataki, które można było policzyć na palcach jednej ręki przyczyniły się do zwycięstwa gości bez straty seta… W setach do 18, 16 i 16. Sędzia Tomasz Sikora ocena 4. (MK)

SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 0 : 3 Pizzeria Kiler

Pizzeria Killer znów nie traci seta. Zagraliśmy mecz o którym lepiej długo nie pamiętać. Problemy z dojazdem części drużyny, ogromna ilość błędów i koszmar w końcówce pierwszego seta gdzie musieliśmy walczyć na przewagi, ale za to skutecznie Sety drugi i trzeci to od początku do końca przewaga Pizzeri, która nie pozwoliła rozwinąć się kolegom ze SKOK-u. Kolegom z Czerwionki na pewno nie można zarzucić braku zaangażowania i mogły się podobać ich obrony w polu. U nas troszkę za dużo błędów własnych i kilka niepotrzebnych seryjnych strat punktów. Godna pochwały postawa zawodników obu drużyn, którzy przyznawali się do spornych piłek. W setach do 28, 19 i 15. Sędzia Patryk Franke ocena 5. (C)

Leon Internet Rybnik 3 : 0 Strzelec Gorzyczki

Zwycięstwo gospodarzy zasłużone, choć mecz stał na mocno średnim poziomie... i wynik nie odzwierciedla zaciętości spotkania, we wszystkich 3 setach gra punkt za punkt dopiero końcówki setów zdecydowanie dla gospodarzy... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 2. (ZW)

Śląskie Centrum Rybnik 1 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Zagraliśmy chyba najlepszy mecz w sezonie. Masa obron, bloków\wybloków. Mocne ataki i asy serwisowe z obu stron spowodowały, że mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Z naszej strony widać ogromny progres od ostatniego meczu z Gorzyczkami. Wyeliminowaliśmy chaos, zagraliśmy mądrze w ataku i z poświęceniem w obronie co dawało niesamowite efekty. Trochę przespaliśmy 2 pierwsze sety ale w partiach numer 3 i 4 goście z Pszowa musieli się sporo napracować, żeby ugrać parę punktów (4 set zakończył się wynikiem 25:27). Cieszy także to, że jako pierwsza drużyna urwaliśmy Fox-om pierwszego seta, a kto wie jak by się to zakończyło jakbyśmy wygrali i 4 partię? Dziękujemy ekipie Fox-a za fajny mecz i gratulujemy zwycięstwa, a my już myślimy i przygotowujemy się do kolejnego meczu… W setach do 18, 20, -18 i 25. Sędzia Mateusz Lelek ocena 5. (GN)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Jedynka Jankowice

Mecz nie stał na wysokim poziomie, błędy serwisowe po jednej i po drugiej stronie siatki, dużo chaosu i przypadkowości w grze obu zespołów ale dosyć wyraźna przewaga Jedynki we wszystkich setach ( 22, 18, 14) pozwoliła wywieść nam 3 punkty z nieco zaciemnionej hali w Rydułtowach. Bardzo dobra praca sędziego, oby więcej takiego sędziowania na parkietach! Sędzia Wojciech Bugdol ocena 6. (J)

Geomost Wodzisław 1 : 3 Lasel-Beer Team Rybnik

Pierwszy set zdecydowanie dla Geomostu, bardzo dobra zagrywka i świetna gra w obronie! Beer Team długo nie mógł zaskoczyć na ciemnej hali… Niska ocena sędziego wynika z braku przygotowania mentalnego - brak gwizdka, rozmowy telefoniczne w trakcie pracy... Dla pozostałych drużyn ostrzeżenie: nie ma prysznica - wykąpać się w domu przed meczem... W setach do 15, -18, -16 i -18. Sędzia Daniel Szczerbiak ocena 3. (a)

Rybnik Piaski 3 : 0 Olimpia Kamień

Spotkanie bez emocji i mecz z tych "bez historii". Młoda, nowa ekipa jedynie w drugim secie nawiązała walkę. W setach 17, 22 i 13. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (RG)

Edytor Team 3 : 0 KS94 Rachowice

W pojedynku beniaminków, lepsi okazali się gospodarze... Sędzia Mieczysław Jacak ocena 4. (a)

grupa D

Artus Żory 3 : 0 Baterex Nędza Graliśmy dzisiaj z Nędzą i gra nie była nędzna - była taka sobie. Rozegraliśmy ten mecz piłką Pekińską i już wiem dlaczego Polscy siatkarze taki wynik osiągnęli. Co do naszej potyczki to ekipa Batrexu zrobiła ogólnie super wrażenie ,odmieniony skład w stosunku do poprzedniego sezonu i to znacznie, dużo ambicji, ale 10-cio letnie doświadczenie z Naszej strony zrobiło swoje i pod pełna kontrolą spokojne 3-0. W setach do 20, 22 i 19. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (TZ)

Albion Team Original-Gramy dla Kuby 1 : 3 Albion Team

Rozegraliśmy historyczne derby! Ku zaskoczeniu wszystkich, pierwszego seta wygrała ekipa Oryginal! Potem jednak już nie było dla nich tak fajnie i w końcu mecz zakończył się zwycięstwem ALBION TEAM nie-ORYGINAL 3:1. Wydarzeniem meczu była kontuzja Dyla już w pierwszym secie. Po meczu nastąpiła konsolidacja drużyny przy wspólnej ławie w Siouxie… W setach do 22, -18, -17 i -12. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (M)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 2 : 3 Miejsce na twoją reklamę Rybnik

No to się zrobił dobry mecz w Gaszowicach… Chyba goście nie spodziewali się takiego oporu... W setach 25-23, 16-25, 20-25, 25-21 i 12-15. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (a)

Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 3 : 0 Żernica II Team

Na parkiecie pawłowickiej hali, po raz pierwszy w jej niedługiej historii, rozegrano mecz Rybnickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki! Na przeciwko siebie stanęły: drużyna z odległej miejscowości Żernica II Team i ekipa gospodarzy Soraya Tomex Brenna TKKF Pawłowice. Niestety mimo debiutu, na nowym obiekcie mecz był krótki i mało ciekawy. Mistrzowie Ligi niegościnnie w 3 setach rozprawili się z drużyną przyjezdną, która mimo wzmocnień nie zaskoczyła gospodarzy. Z olimpijskim spokojem, grając niemniej olimpijską piłką, prosto z Pekinu Soraya wygrała w setach do 8, 13 i 21. Mecz toczył się w przyjaznej i spokojnej atmosferze. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (ŁS)

Dach Decker-Budohen Wilcza 0 : 3 Lumen Golejów

Ambitna ekipa z Golejowa wygrała swój pierwszy mecz! I to od razu za trzy punkty… W setach do 21, 26 i 15. Sędzia Gerard Ogerman ocena 3. (a)