Boksował w Montrealu

2008-10-01, Autor:
Mateusz Mazik z Rybnika zdobył złoty medal w XV Mistrzostwach Polski Młodzieży w boksie.

Mateusz Mazik. Fot. Archiwum.
XV Mistrzostwa Polski Młodzieży w boksie (19-20lat) odbyły się w Knurowie. Po przeprowadzonych kwalifikacjach do imprezy zakwalifikowało się 69 zawodników z 44 klubów. Wśród z nich znalazł się zawodnik RMKS-u Rybnik w wadze do 54 kg - Mateusz Mazik. W walce ćwierćfinałowej przez przewagę pokonał zawodnika z Konina. W półfinale na punkty 17:13 pokonał zawodnika z Słupska. W finale wysoko na punkty wygrał z zawodnikiem z Łodzi. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzieży i otrzymał szarfę, medal oraz puchar.

Mazik w tym roku wywalczył już tytuł Mistrza Polski w tej wadze wśród seniorów oraz Wicemistrzostwo Seniorów w Mistrzostwach Unii Europejskiej. Boksował również w meczu Kanada – Polska w Montrealu, gdzie zremisował. Teraz czeka go ciężki pojedynek w lidze czeskiej oraz wyjazd do Anglii na Mistrzostwa Europy Seniorów.

Oprócz dobrych wyników 19-letniego Mazika sekcja RMKS-u Rybnik może pochwalić się w tym roku innymi sukcesami. Tytuł Wicemistrza Polski Seniorów w wadze do 57 kg wywalczył Patryk Cichocki, a Mistrzem Polski wśród kadetów został Daniel Mętlewicz. Ponadto RMKS posiada 4 tytuły Mistrza Śląska Kadetów oraz Drużynowe Mistrzostwo Śląska Kadetów. Trenerami tej sekcji są Anatol JakimczukZbigniew Gąsiorowski.