Anglik „Rekinem”

2005-12-18, Autor:
Po kontrakcie z Rosjaninem Renatem Gafurovem, RKM Rybnik podpisał umowę z drugim obcokrajowcem.

Nowym nabytkiem „Rekinów” jest Anglik, Chris "Bomber" Harris (pełne nazwisko: Christopher Calvin Harris). Urodził się 28. listopada 1983 w stolicy hrabstwa Kornwalii, Truro (południowo-zachodnia Anglia). Barwy RKM-u będzie reprezentował przez najbliższy rok.

- Jest to młody zawodnik, ale już wiele potrafiący, wiążemy z nim spore nadzieje - mówi na oficjalnej stronie klubu prezes RKM, Aleksander Szołtysek. - Warunki kontraktu były już uzgodnione dosyć dawno, ale Anglik dopiero dziś rano przesłał do klubu faks z podpisaną umową. Warunki, na jakich będzie startował w Rybniku, są podobne do tych, które ustaliliśmy rok temu z Iversenem. Warto zaznaczyć, że w minionym sezonie Harris w lidze angielskiej miał wyższą średnią od Duńczyka - dodaje prezes.

Harris 4 lata temu pojawił się w Rybniku w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Z 8 punktami zajął 9. miejsce. Zawody wygrał Lukas Dryml, drugi był Roman Chromik. W 2003 roku, w finale tych rozgrywek, był już na pudle. W turnieju rozegranym w Kumli lepszy okazał się tylko Jarosław Hampel. Trzecie miejsce zajął rybniczanin, Rafał Szombierski, który w biegu dodatkowym pokonał Fredrika Lindgrena. W ubiegłym sezonie Harris reprezentował Anglię w Drużynowym Pucharze Świata. W półfinale na torze w Swindon Anglicy byli najlepsi. Harris w 5 startach zdobył 12 oczek. Gorzej było w finale, podczas którego wywalczył tylko 2 punkty w 4 biegach. „Wyspiarze” zajęli ostatnie miejsce. Karty na torze we Wrocławiu rozdawali Polacy, którzy tego dnia byli bezkonkurencyjni i zdobyli Drużynowy Puchar Świata.

Rok temu Harris startował w lidze angielskiej (Coventry Bees) i szwedzkiej (Kaparna Goeteborg). W przyszłym sezonie zobaczymy go w innym skandynawskim klubie - Vastervik.