Przedstawiamy wyniki kolejnej rundy spotkań Amatorskiej Ligi Siatkówki.

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2008/2009
Pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego
aktualności na dzień 20 lutego 2009 - 18 termin

Drużyna Miejsce na twoją reklamę zmieniła nazwę na SKA Joker Rybnik oraz dzień i miejsce rozgrywania meczy: czwartek 18.30 w Zespole Szkół Technicznych Rybnik ul. Kościuszki 5.

16.02  Leon Internet Rybnik 3 : 1 SKA Joker Rybnik

Pomimo nowej nazwy SKA Joker nadal bez punktów... Sędzia Andrzej Steciuk ocena 6. (a)

17.02  Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 0 : 3 Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice
Obie drużyny znają się bardzo dobrze grają ze sobą w rybnickiej oraz w jastrzębskiej lidze. Pierwszy set pod dyktando gości do 20, drugi set do stanu 24-17 spokojny - chwila rozluźnienia w szykach Soraya i stan na tablicy 24-22 ale opanowanie i piłka skończona ze środka. Trzeci set to kontrola tego wszystkiego co się działo na boisku i wygrana do 19. Mecz rozgrywany w spokojnym klimacie i o to chodzi w tym sporcie… W setach do 20, 22 i 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JK)

18.02  Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 SKA Joker Rybnik
Mecz rozpoczął się od kilku punktowej przewagi gości, gospodarze takiego obrotu sprawy się nie spodziewali i pomimo usilnych starań przewaga zostaje utrzymana i wygrywają ją zawodnicy SKA Joker Rybnik. Po przerwie to Jar Trans Fox Pszów uspakaja się, poprawia przyjęcie i to oni pokazują "dobra siatkówkę" i spokojnie wygrywają set. Set trzeci to od początku prowadzenie gospodarzy, goście zaczynają gonitwę, ale końcówka pod dyktando gospodarzy. Set czwarty to pełna dominacja "Starych Weteranów" i na tablicy widnieje wynik 18-10! Następne ujęcie tablicy ukazuje wynik 24-20 dla Foxów!! A po paru minutach na tablicy można zobaczyć następujący wynik.....24-25 dla Gości! Ska Joker ma piłkę setową w górze czego nie wykorzystuje i kolejny set pada łupem gospodarzy i cały mecz kończy się 3-1...znowu. Przepraszamy drużynę Fox za zbyt nerwową końcówkę, ale dziękujemy za wspaniały mecz i czekamy na rewanż… W setach do -22, 16, 20 i 27. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (PP)

20.02  Jedynka Jankowice II 3 : 0 Lasel-Beer Team Rybnik
Jeszcze nikt nie ograł w tym sezonie Beerów do zera... A Jedynka zrobiła to perfekcyjnie… spokojnie i bez emocji…  W setach do 19, 17 i 15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (a)

20.02  Rybnik Piaski 2 : 3 Artus Żory
1 set to gra punkt za punkt bez wyraźnej przewagi aż do stanu 20:20, potem niestety kilka błędów gospodarzy i goście wygrywają partię 22-25. 2 set skuteczniej w każdym elemencie no i ku zdziwieniu Artusów wygrywamy 25-22. 3 set to od początku mocne wejście Piasków 13-8 i w drużynie przyjezdnych pojawiła konsternacja! No ale jak to już gospodarze jak stanęli tak stanęli i Artus spokojnie dograł swoje i wygrał seta do 25-22. 4 set  można śmiało nazwać "rozjechaniem" Artusów - 25-17. No i tie-brek - wychodzimy na 1 punktowe prowadzenie. 14-13 mamy piłkę w górze, fatalny błąd - remis. Zagrywka, odbieramy, atak, punkt. Znów prowadzimy piłka w górze i znów nie wykorzystujemy tego. Artus za to skutecznie w bloku 2 razy no i skończone. Podsumowując: Artus - doświadczenie i skutecznie w obronie lecz lekceważąco dla przeciwnej drużyny. Piaski - w końcu się zgrały... Sędzia Wojciech Dzierżęga ocena 5. (RG)

20.02  Pizzeria Kiler 2 : 3 Leon Internet Rybnik
Dobra passa Leonów podtrzymana - dwa zwycięstwa w jednym tygodniu... Sędzia Paweł Kala ocena 4. (a)

II liga

17.02  Albion Team 3 : 0 Edytor Team
Albion w średniej formie nie pozwolił gościom na wiele. Silna i zróżnicowana zagrywka siała spustoszenie i nie pozwoliła młodej drużynie gości na kombinacyjne ataki, i wymusiła masę błędów własnych po ich stronie. A że gospodarze przyjmowali w miarę dobrze, rozgrywający co rusz uruchamiał krótką i drugą linię gubiąc blok. Wszystkie sety w miarę podobne w pierwszym Edytor prowadzi 6:3 by po chwili było 16:11 dla Albionów. Drugi to 3:0 dla gości, potem równo i końcówka znów bez problemów dla gospodarzy... trzeci set to znowu 4:0 dla gości, później remisowo punkt za punkt do stanu po 18, ale wzmocniona zagrywka gospodarzy rozwiewa nadzieje gości na ugranie chociażby seta, do tego dochodzi bolesna kontuzja rozgrywającego Edytora i znów końcówka pewnie dla Albionu. Mecz w sympatycznej atmosferze bez sporów i pretensji, jak najbardziej fair z obu stron. Edytor to perspektywiczna ekipa, niestety nie wytrzymali ciśnienia w końcówkach setów popełniając ogromną ilość błędów w ataku. W setach do 18, 19 i 21. Sędzia Damian Podleśny ocena 5. (DP)

W  Geomost Wodzisław 3 : 0 Żernica II Team
Niestety epidemia grypy nie pozwoliła gościom na zebranie składu… Walkower…

20.02  Lumen Golejów 2 : 3 Top Ten Rybnik
Mecz od początku bardzo zacięty i wyrównany. W pierwszym secie Top Ten wypracowuje sobie kilkupunktową przewagę i pomimo kryzysu w końcówce - pokonuje gospodarzy 25:23. W drugiej odsłonie walka punkt za punkt do połowy seta, później odjazd Lumenu i partia ta kończy się spokojnym zwycięstwem lidera bodajże 25:19. Set trzeci bardzo podobny do drugiego - "chłopaki z żarówkami" wygrywają 25:21. W czwartej partii Dziesiątki mocno poprawiły grę w obronie, czasami broniąc wręcz w niesamowitych sytuacjach. Set na bardzo wysokim poziomie z obu stron - walka do upadłego, mocne ataki i heroiczne obrony. Ostatecznie TT wygrywa bodaj 25:22. Tie-break do zmiany stron wyrównany - na zmianie "młodzież" z TT prowadzi 8:7. Po zmianie na parkiecie istnieje już tylko jedna drużyna. Dziesiątki znów bronią wszystko co się da podbić, kończą kontry i wygrywają 15:9.  Sędzia Bogdan Skupień ocena 2. (DF)

20.02  OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 1 Strzelec Gorzyczki
Ważne rozstrzygnięcia w dolnej częci tabeli…  W setach do 18, 12, -23 i 23. Sędzia Marian Cegiełka ocena 3. (a)

20.02  SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 0 : 3 Jedynka Jankowice
Młoda ekipa SKOKU złapała małą zadyszkę…  W setach do 24, 23 i 22. Sędzia Michał Stryczek ocena 6. (a)

III liga

19.02  Baterex Nędza 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy
Początek meczu bardzo nerwowy, ale wygrywają pierwszego seta chłopcy z Baterexu. Później mały "zastój" i jest 1:1... wreszcie drużyna z Nędzy budzi się i do końca prowadzi... ogólnie mecz średni... parę naprawdę pięknych piłek po obu stronach, ale też dużo prostych błędów...  W setach do 20, -22, 20 i 16. Sędzia Eunika Zając ocena 4. (M)

19.02  Dach Decker-Budohen Wilcza 2 : 3 Impacto LKS Chałupki
Wilcza doznała pierwszej porażki po słabej grze ulegając dobrze grającej ekipie  znad granicy. Mecz długi lecz z dużą ilością błędów i napięcia pod siatką, lecz w końcówce drużyny się uspokajają i zajmują się grą. Dziękujemy za fair mecz, przyznawanie się do błędów i dobrą lekcję skutecznej gry, z utęsknieniem czekamy na rewanż.  Sędzia Gerard Ogermann ocena 5. (AS)