ALS: wszystko jasne przed turniejem finałowym

2012-05-13, Autor:
Wszystko jasne: wiemy już kto z kim i o co zagra w Turnieju Finałowym Amatorskiej Ligi Siatkówki. Piaski nie dały rady sprawić niespodzianki, zabrakło "chłodnej głowy". Z kolei Lubomia była blisko gry o piąte miejsce, ale przegrała dwa sety, a mogła przegrać tylko jednego...

Turniej Finałowy Amatorskiej Ligi Siatkówki

Sobota 19 maja

I mecz - godz. 10:30, finał - godz. 17:00

Hala Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych (ul. Św. Józefa 30)

Szczegóły imprezy wkrótce.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012

Trzynasta edycja

Aktualności na dzień 11 maja 2012 - 26 termin

o miejsca 1 - 4   I liga   (w I lidze runda play-off  do dwóch zwycięstw)
  2 miejsce w I lidze 2 : 1 3 miejsce w I lidze
Jedynka Jankowice II 3 : 0 Jarbud Rybnik Piaski
Spora liczba kibiców spodziewała się sensacji, albo przynajmniej bardziej zaciętego meczu. Tymczasem mocno skoncentrowana ekipa gospodarzy, nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł mnie utytułowanemu zespołowi z Piasków. Mecz rozegrany w spokojnej, sportowej atmosferze, do której przyczynił się główny sędzia i jego pomocnik - tak tak sędziowało dwóch sędziów. Gospodarze zagrali dobry mecz w bloku i popełnili mniej własnych błędów, co było główną przyczyną poprzedniej porażki w hali przeciwnika. Dziękujemy za rywalizację, chłopaki pokazali (ten mecz im akurat nie wyszedł) że nieprzypadkowo są w pierwszej czwórce. W setach do 21, 13 i 18. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (ŁW)

II liga:

Albion – gramy dla Kuby 3 : 1 Jedynka Jankowice
To, że Jankowice przyjechały osłabione nie umniejsza faktu, że gra nam się wyjątkowo dobrze kleiła... Goście zaś słabo w przyjęciu - skutek set do 17. Drugi set to podobny obraz gry do stanu gdzieś 16-10, potem u nas gra siada, Jedynka nabiera płynności w grze i w rezultacie dochodzą nas na 1-2pkt. Końcówka seta jednak wyraźnie dla nas. Trzeci set wydawał się formalnością, od początku jednak goście, po zmianie rozgrywającego, nadają ton grze i co rusz odskakują na kilka pkt, by zaraz potem dać się nam doścignąć. Końcówkę wygrywają jednak Goście po wielu błędach po naszej stronie. Czwarty set zaczął się od piorunujących ataków Gości, którzy wyszli na 4:0 potem szybko dochodzimy na 1-2 pkt, ale cały czas to Jedynka ma przewagę. W okolicach 20 pkt porządkujemy grę, ustawiamy starannie akcje, i dzięki odrobinie szczęścia przechylamy szalę na naszą korzyść do 23. W setach do 17, 22, -22 i 23. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (DP)

Silesia Lubomia Cafe Nova 3 : 2 Top Ten ZST Rybnik
Skład ten sam co z Katowicami ale po 2 tygodniowej przerwie już nie byliśmy tacy pewni naszej gry. 1 Set gramy swoje i wygrana do 18. 2 Set u nas koncert błędów na każdej pozycji dzięki czemu top ten nie musiał punktować bo starczyły mu punkty oddane przez nas. 3 Set mobilizacja, brak głupich błędów i wygrana do 18. 4 Set standard u nas wygrywamy 23:19 po czym przegrywamy 23:25(przez moje rozegranie) i cel główny czyli 5 miejsce już za burta. 5 Set do polowy nie gramy bo już nie mamy o co, ale pod koniec jednak stwierdzamy ze zakończymy ligę z honorem wiec bierzemy się do roboty i wygrywamy ostatecznie do 13 i cale spotkanie 3:2. Fajny mecz który przegraliśmy przez moje złe wybory w 4 secie. W setach 25-18, 23-25, 25-18, 23-25 i 15-13. Sędzia Michał Białuski ocena 5. (C)

KS Volley Katowice 3 : 1 Strzelec Gorzyczki
Pierwszy set był w naszym wykonaniu wręcz fantastyczny. Na własnym obiekcie zaskakiwaliśmy potężnymi atakami, zagrywką, a także staranną grą w przyjęciu i obronie. Goście choć ambitnie walczyli, lecz nie byli w stanie dotrzymać nam kroku. Set zakończył się wysokim zwycięstwem 25:14. Druga partia nie była już spacerkiem. W nasze szeregi po raz kolejny wdało się rozprężenie, popełniliśmy zdecydowanie więcej błędów własnych niż w pierwszej partii, co musiało odbić się na wyniku. Zawodnicy Strzelca wyczuli szansę i do końca naciskali na naszą drużynę. Na szczęście zwyciężyliśmy 25:23. Trzecia część meczu zapoczątkowana była zmianami w naszym zespole. Na parkiecie pojawiło się aż trzech nowych zawodników. Niestety odbiło się to na ogólnym obrazie gry, "siadło" przyjęcie i doprowadziło to do porażki w tej partii 19:25. Czwarta partia była podobna do pierwszej. Wrócili zawodnicy, którzy rozpoczynali spotkanie. Podrażnieni pokazaliśmy, że potrafimy się ponownie zmobilizować i zaprezentować na wysokim poziomie. Mocne otwarcie, wyrównana gra w środku seta oraz dobra końcówka, przełożyły się na wynik 25:17. Sędzia Krzysztof Lewicki ocena 6. (JJ)

VT Nędza 3 : 0 Olimpia Rybnik
Niestety z powodu braków kadrowych Olimpia oddaje mecz walkowerem… Szkoda bo ten sezon był wyjątkowo trudny dla ekipy z Kamienia, która to po spadku z pierwszej ligi nie potrafiła się pozbierać. Mam tylko nadzieję, że przynajmniej na Turnieju Finałowym zagrają dobre zawody i spróbują zatrzeć to niekorzystne wrażenie!

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy
Takiego meczu w tym sezonie jeszcze nie graliśmy, spotkanie owocowało w wiele zwrotów akcji głównie spowodowanych dobrą zagrywką. Pierwszy set dosyć zacięty do połowy, następnie drużyna SKOKu zaczyna grać spokojnie w polu zagrywki i obronie co procentuje by odskoczyć na kilka punktów set do 22. Drugi set miał bardzo dziwny przebieg Catering robi mocne otwarcie 0:6 i przewagę utrzymuje do 8:14, wtedy następuje przestój i z zagrywki gospodarze schodzą dopiero przy stanie 18:15, ponownie Catering zdobywa kilka punktów i nie daje sobie wydrzeć zwycięstwa 21:25. Trzeci set to grę prowadzi SKOK i trzyma przewagę do stanu 24:20 i robi się gorąco gdy Catering dochodzi 24:23 jednak ostatni punkt seta zdobywa SKOK 25:23. Czwarty set zdecydowanie pod kontrole SKOKu wygrywając 25:14. Dzięki za fajną atmosferę na meczu i grę fair.  W setach do 19, -21, 23 i 14. Sędzia Arkadiusz Łuc ocena 5. (MH)

Edytor Suszec 3 : 1 Fundacja Elektrowni Rybnik
Mecz bardzo spokojny, rekreacyjny i jak najbardziej fair - chyba wszystkie mecze trzeba było rozgrywać bez sędziego w tym sezonie ponieważ każde najmniejsze dotknięcie piłki w bloku czy delikatne wyjście piłki na aut niemożliwe do stwierdzenia przez przeciwnika było sygnalizowane i za to wielkie brawa dla drużyny z Rybnika. Bardzo sympatyczna ekipa! Mecz na dość słabym poziomie - chyba wszyscy odczuwali już trudy sezonu a poza tym graliśmy o przysłowiowe warzywo. Punkty zdobywane seriami: szczególnie w 2 secie gdy gospodarze przegrywali 8:21 po znakomitej serii zagrywek udało się jeszcze wygrać tą partię. Kolejny set to również pościg w końcówce, ale tym razem Goście nie oddają już prowadzenia. Mecz przedziwny, ale bardzo sympatyczny. Sędziego nie stwierdzono (wypadek losowy). W setach do 22, 24, -19 i 23. (PM)