2010-05-04, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 30 kwietnia 2010 - 27 kolejka

Jedynka Jankowice II 3 : 2 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Dobry mecz na zakończenie fazy zasadniczej. Wydawałoby się mecz bez stawki. Pierwszy set, to nieznaczne prowadzenie przyjezdnych w pierwszej fazie, gospodarze wyrównują i w końcówce punkt za punkt, ostatecznie wygrana Jankowic. Drugi set, to chyba najgorszy w wykonaniu Jedynki w tym sezonie, słaba gra, kiepskie miny i dramat na tablicy wyników. Zmiany na trzeci set niewiele przyniosły, choć już było widać odbudowanie psychiczne, jednak przegrana. Czwarty set, to ostry pazur gospodarzy od początku partii, co pozwoliło uwierzyć w powodzenie. przez cały set 3-4 pkt przewagi i wygrana. Tie-break lepiej rozpoczęli siatkarze z Świerklan, było chyba 4-1, na szczęście nastąpiło przebudzenie gospodarzy, który cierpliwie doszli przeciwników i wygrali cały mecz. Tym samym udało się przebrnąć fazę zasadniczą bez porażki. W setach do 23, -12, -20, 20 i 13. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (ŁW)

I liga - 4 maja 2009 - rusza runda play-off, w której drużyny grają do dwóch zwycięstw.

17.05 Leon Internet Rybnik : TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański

o miejsca 9 - 12 (o utrzymanie w I lidze)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Impacto LKS Chałupki

Kolejny mecz Impacto w niekompletnym składzie lecz mimo tego dość szybki mecz w milej i przyjaznej atmosferze… W setach do 19, 22 i 19. Sędzia Tomasz Nieszporek ocena 5. (D)

Top Ten 3 : 2 Strzelec Gorzyczki

Do meczu obie drużyny przystąpiły z osłabieniami. W TT brakło dwóch zawodników, którzy dobrze zaprezentowali się w poprzednich meczach - natomiast Strzelcy przyjechali w zaledwie pięcioosobowym zestawieniu. Braki kadrowe nie przeszkodziły jednak w stworzeniu widowiska godnego Final Four (przynajmniej jeżeli chodzi o dramaturgię spotkania i grę fair). Dwie pierwsze odsłony meczu pod wyraźne dyktando gospodarzy. Set trzeci wydaje sie być formalnością, ale w drużynie Strzelca "zaskakuje" zagrywka i blok - i to goście przechodzą pod siatką jako zwycięzcy tej odsłony. O secie czwartym Rada Plemienna TT wolałaby jak najszybciej zapomnieć - nasi wojownicy popełniają dużo błędów, natomiast Blade Twarze z Gorzyczek niemiłosiernie wykorzystują każde potknięcie "Dziesiątek". Decydująca bitwa zakończyła się jednak zwycięstwem walecznych wojowników z TT. W setach 25-21, 25-17, 21-25, 18-25 i 15-12. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (DF)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 2 : 3 SKOK Ziemi Rybnickiej

Pierwszy set pod dyktando gospodarzy, goście popełniają dużo błędów własnych, co skutecznie wykorzystuje OKiS. Początek drugiej partii dla SKOK-u, gospodarze zbyt sennie po łatwo wygranym pierwszym secie. W końcówce OKiS zbiera się do odrabiania strat, ale SKOK nie daje sobie odebrać zwycięstwa. Trzeci set to kontynuacja dobrej gry gości i brak odbioru w szeregach OKiS-u. W czwartym secie "Motorki" nawiązują wyrównaną walkę ze SKOK-iem. Wynik przez większość seta w granicach remisu, w końcówce OKiS zdobywa pięć pkt z rzędu od stanu 20:20 i doprowadza do tie-breaka. Piąty set drużyny grają punkt za punkt, przy zmianie stron 8:7 dla gości, od tego momentu gra już tylko jedna drużyna - SKOK wygrywając ostatniego seta do 9. Mecz pokazał jak bardzo wyrównana jest czołówka 2 ligi. W setach 25:17, 23:25, 17:25, 25:20, 9:15. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 6. (KW)

Edytor Team 1 : 3 GAF Gliwice

GAF potwierdza pierwszoligowe aspiracje… W setach 18:25, 15:25, 25:20, 23:25. Sędzia Mieczysław Jacak ocena 5. (a)