AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2008/2009

Pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

aktualności na dzień 7 marca 2009 - 20 termin

Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 3 : 1 Rybnik Piaski-Hotel Politański

Mecz rozgrywany ze zmiennym szczęściem pierwszy set wygrywa drużyna gości do 25 po sporym rozluźnieniu drużyny SORAYA, drugi podobny do pierwszego ale tym razem wygrywają gospodarze, trzeci i czwarty z pełną kontrolą do 17 i 12. Tradycją się już stało że pierwsze sety w wykonaniu drużyny gospodarzy nie należą do najlepszych - dlaczego? Dziękujemy chłopakom z Piasków za meczyk i klimat... W setach do -25, 25, 17 i 12. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)

Artus Żory 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Mecz na wysokim poziomie, tak jak przystało na czołówkę tabeli, walka punkt za punkt. Obie drużyny przeprowadzały szereg świetnych ataków po których przeciwnik wykazywał się niesamowitymi obronami i kontrami. Mecz musiał się podobać. Cały pojedynek mógł się właściwie odbyć bez sędziego. Trochę szkoda, że nie mogliśmy sędziemu, który otrzymuje wysokie noty, dać 6 bo poza dwoma czy trzema ewidentnie słabymi i zupełnie niepotrzebnymi interwencjami (z czego jedna dająca punkt kończący seta granego na przewagi) prowadził cały mecz na wysokim poziomie. Na szczęście interwencje te nie spowodowały iskrzenia między drużynami (no może tylko trochę z sędzią, który na szczęście zachował chłodną głowę), no a w szatni już nikt o tym nie pamiętał. Panowie każdy mecz jest walką a zwłaszcza u góry tabeli i chyba nie mamy się co spodziewać, że będą to spokojne sielskie widowiska. Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (IB)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 SKA Joker Rybnik

Sam wynik nie oddaje tego co działo się na boisku, przez pierwsze dwa sety podobny scenariusz, Jokerzy wychodzą na kilku punktową przewagę, po czym następuje pogoń gospodarzy, przewaga topnieje powoli i remis ukazywał się w okolicach dwudziestego punktu, po czym to gospodarze zachowywali więcej zimnej krwi w końcówkach i wygrywali sety. I to w tych dwóch setach były bardzo ładne ataki, wybloki, obrony, poświęcenia, mecz widowni zgromadzonej na hali mógł się podobać. Set trzeci powiem krótko: przejechał po nas IC... Mecz oczywiście toczony w przyjacielskiej atmosferze-fair play! W setach do 27, 23 i 16. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 6. (PP)

Pizzeria Kiler 0 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Patrząc na wyniki setów - można stwierdzić, że to nie było jednostronne widowisko… W setach do 19, 26 i 24. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (a)

II liga

Top Ten Rybnik 3 : 2 Albion Team

W końcówce pierwszej odsłony "lingwiści" odpłynęli i wyraźnie zwyciężyli do 19. W drugiej partii Albion prowadził już 17:11, lecz TT dogonił przeciwnika przy stanie 19:19. Niestety, tylko na tyle starczyło sił gospodarzom i set ten padł ponownie łupem gości, którzy zwyciężyli do 21. Set trzeci to dominacja gospodarzy, którzy spokojnie wygrali do 18. Najbardziej zażarta była czwarta odsłona. Obie drużyny pokazały w tej partii kawał dobrej siatkówki i do końca seta trwała walka punkt za punkt. W końcówce mocno zmęczone już Dziesiątki miały trzy piłki setowe, których nie wykorzystały, na szczęście Albion nie wykorzystał dwóch kolejnych piłek meczowych i czwartą setówkę skończyli zawodnicy TT, wynikiem 30:28 doprowadzając do tie-breaka. Początek decydującej partii tradycyjnie już należy do Top Ten, który buduje swoją przewagę aż do stanu 12:7, by w końcówce również tradycyjnie spuścić z tonu. Albion dochodzi na 11:12. Na szczęście dla TT z tej próby sił wychodzimy zwycięsko wygrywając 15:13. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DF)

Jedynka Jankowice 3 : 1 Geomost Wodzisław

W pierwszym secie Geomost kontroluje od początku sytuację i wygrywa seta do 22. Widać było, że Jedynka się rozgrzewa i bada przeciwnika w tym secie - tak dobrze badała, że w kolejnym secie znalazła super receptę - set wygrywa do 10! Goście nie byli w stanie odebrać bardzo dobrych zagrywek od gospodarzy. Tak jakby po raz pierwszy mieli kontakt z siatkówką... Trzeci set nie zmienia oblicza gry obydwu zespołów i Jedynka spokojnie wygrywa go (do 22 albo 21). Znowu robiąc popłoch zagrywką oraz dobrą grą w bloku i obronie. Ostatni czwarty set to następstwo pozostałych dwóch setów do czasu w okolicach 20 punktu Jedynki, a 16 punktu Geomost-u gdzie sędzia doprowadza do nerwowej sytuacji... Wynikiem tego jest zrównanie punktami i zacięta gra do stanu 23:23. Następnie w górze mamy piłkę na 24-ty punkt ale Geomościak dostaje czapę, następnie ja przyjmuję zagrywkę w aut i koniec! Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 2. (B)

Strzelec Gorzyczki 3 : 1 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka

Udany rewanż Strzelca, niesionego na fali ostatniego zwycięstwa. Początek meczu to wypracowana kilkupunktowa przewaga gospodarzy kontrolowana przez cały pierwszy set, który wygrywamy do 22. W drugiej odsłonie młodzi i ambitni rywale Strzelca popełniają mniej błędów i zwyciężają do 23. Set trzeci to powrót gospodarzy do dobrego ataku i zagrywki i pewnie zwyciężamy do 20. W ostatnim starciu goście przestają wierzyć we własne siły i możliwość zwycięstwa i oddają set do 18... Sędzia Marek Mikrut ocena 4. (RT)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Żernica II Team

Totalna beznadzieja w wykonaniu Żernicy... W setach do 13, 17 i 15. Sędzia Marian Cegiełka ocena 5.(SL)

Edytor Team 0 : 3 Lumen Golejów

Set pierwszy do 19, set drugi ... i tu trzeba się ciut zatrzymać, Lumen prowadzi, potem nagle oświecenie, że nie gramy sami na sali, że tuż za siatką jest drużyna Edytora i też zdobywa punkty, nagle prowadzi 21-20, na szczęście wchodzi najlepszy środkowy tej ligi i doprowadza do wyniku 21-23, potem już gładko Lumen do 22, set trzeci to doping miejscowych dziewczyn dla Lumena i zwycięstwo do 17... Sędzia Daniel Wojtasik ocena 4. (Z)

III liga

Baterex Nędza 3 : 1 Rafbol Żernica

Pierwszy set - nasza przewaga praktycznie od początku i wygrywamy go do 20. Następny set znowu nasza przewaga od początku w końcówce seta Rafbol nas dogania i wygrywamy seta na przewagi 26 do 24 trzeci set początek strasznie nerwowy Rafbol nie zgadza się z decyzją sędziego w pewnym momencie chcą nawet zejść z boiska Baterex przyznaje ze punkt powinien być po stronie Rafbolu. Po uspokojeniu sytuacji Baterex traci kilka punktów z rzędu co w efekcie daje przegrany set do 18. Czwarty i ostatni set zdecydowana przewaga Baterexu i wygrany set do 18 i cały mecz 3:1 dla Baterexu co w efekcie stawia drużynę na pierwszym miejscu w trzeciej lidze. Sędzia Eunika Zając ocena 3. (ST)

Catering Parys Rydułtowy 1 : 3 Rafbol Żernica

Dla ekipy z Żernicy tydzień zaczynał się nieszczególnie… ale wyprawa do Rydułtów poprawiła nastroje... W setach do 20, 21, -27 i 14. Sędzia Tomasz Nieszporek ocena 5. (a)

Albion Team Original-Gramy dla Kuby 1 : 3 Impacto LKS Chałupki

IMPACTO CHAŁUPKI pokazało nam co to gra do końca i w MIŁEJ ATMOSFERZE między sobą , bo ogólnie zespoły miały kilka spięć ale po meczu nikt nie miał do siebie pretensji... wiadomo stresik, chęć zwycięstwa. Takie przysłowie gdzie dwóch się bije (na dodatek między sobą - Albion) tam trzeci korzysta (IMPACTO) i skończyło się 1-3 dla gości. Więcej nie pisze bo to nie ma sensu... W setach do -18, 22, 21 i 9. Sędzia Jarosław Żmijewski ocena 5. (C)

KS94 Rachowice 1 : 3 Dach Decker-Budohen Wilcza

Wilcza wygrywa " za trzy" i wraca na fotel lidera… Sędzia Maciej Koldras ocena 5. (a)