Drugą rundę spotkań rozegrali zawodnicy Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Jedenasta edycja

Aktualności na dzień 9 października 2009 - 2 kolejka

I liga

Pizzeria Kiler 1 : 3 Artus Żory

Tylko jednego seta zdołali ugrać Kilerzy na swoim terenie... Sędzia Karolina Gontarz ocena 4. (a)

Lumen Golejów 3 : 1 Jedynka Jankowice

Dwa pierwsze sety to dominacja jednej drużyny na parkiecie. W trzecim secie mimo prowadzenia Golejów traci parę punktów i niestety wynik na korzyść gości. W kolejnym secie gra wyrównana do stanu 10:10. Później Jedynka wychodzi na 2 - punktowe prowadzenie. Zmiany w drużynie z Golejowa pozwalają wyjść na prowadzenie. Atomowa zagrywka przy stanie 24:19 wykonana przez nowy nabytek Golejowa kończy mecz. W ostatnim pojedynku bezapelacyjnie lepsza Jedynka a tym razem podobnie, ale na rzecz Golejowa... W setach do 18, 13, -22 i 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (ZR)

Olimpia-Geotim Rybnik 0 : 3 Soraya-TKKF Pawłowice

Gra obu drużyn odbywała się punkt za punkt, końcówki dwóch pierwszych setów należą dla gości. I w tym momencie nastąpiło małe rozluźnienie, które wykorzystali goście prowadząc w 3 secie 24-23 mając w górze piłkę setową i nie wykorzystali tego. Natomiast drużyna SORAYA doprowadziła do stanu 26-24 tym samym wygrywając mecz. Młoda ekipa Olimpii jeszcze może namieszać w tej lidze. W setach do 22, 20 i 24. Sędzia Mateusz Lelek ocena 5. (JK)

Beer Team Rybnik 3 : 0 Leon Internet Rybnik

Spotkanie starych dobrych znajomych, ale w nowych składach… Dwa pierwsze sety to zdecydowana dominacja Beerów. Trzeci już bardzie wyrównany. To był tzw. "mecz podwyższonego ryzyka" (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu...) W setach do 18, 17 i 23. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 6. (a)

Geomost Wodzisław 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

W poprzedniej kolejce Geomost mierzył się wiceliderem poprzedniego sezonu i nie wypadł tak źle jak wielu go skazywało. Teraz przyszedł czas na Mistrza tamtego sezonu! Obie ekipy stawiły się w licznych składach i w pełnej mobilizacji przystąpili do meczu. Pierwszy set to bardzo dobry początek mistrza, który wychodzi na prowadzenie 8:4. Gospodarze zaczynają czuć przyjezdnych i biorą się do roboty. Doprowadzają nawet do dwupunktowej przewagi. Potem Świerklany podganiają i na tablicy jest stan 22:22. Od tego momentu wychodzi doświadczenie Mistrza i wygra ta partię do 22 ! Kolejne partie to beznadziejna gra po stronie gospodarzy, a natomiast goście grają swoje i bardzo gładko wygrywają do... Pierwszy set mógł się podobać… Ładne akcje, bloki, podbicia, ale dwa kolejne to całkowite przeciwieństwo! Dziękujemy Dwójce za profesjonalne podejście do meczu, bardzo miłą oraz spokojną atmosferę... W setach do 22, 13 i 15. Sędzia Łukasz Walocha ocena 5. (GŚ)

Jedynka Jankowice II 3 : 1 Albion Team

Jedynce udało się wygrać już drugi mecz bez Cięgla. Łatwo jednak nie było. Strasznie się męczyliśmy z własnymi błędami i brakiem koncentracji... na szczęście przeciwnik przyjechał bez swojego Managera i nie miał im kto podpowiedzieć, że mogli sporo więcej dziś z nami wywalczyć. Czysta gra z obu stron - nawet po bloku było harcerstwo! Wszystkie sety z dużą przewagą dla wygrywających daną partię, stąd mało walki. W setach 25:18, 25:18,17:25, 25:16. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 6. (ŁW)

TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański 2 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Mecz w którym obie drużyny mają sobie coś do udowodnienia. Pierwszy set odjazd gospodarzy na 8/2,przyjezdni zabierają się do roboty ale cały set gonią i nie dogonili 25/20. Drugi to lustrzane odbicie pierwszego i 19/25. Trzeci to wszystko co w siatkówce najlepsze,33/31 dla Piasków. Czwarty 25/21 dla Foksów. Piąty większa determinacja po stronie przyjezdnych a może więcej dokładności 15/11." Ilością ataków, obron, bloków, dobrych odbiorów, można by było obdzielić kilka meczy" Podsumowanie: dzisiaj wygrali przyjezdni. Sędzia Wojciech Jędraś ocena 5. (JK)

II liga

Olimpia Kamień 2 : 3 KS94 Rachowice

Nieudany początek sezonu w wykonaniu drużyny z Kamienia. Goście z Rachowic wygrywają mecz 3-2 (25-23, 26-25, 15-25, 21-25, 15-12). Porażka gospodarzy spowodowana była dużą liczbą błędów własnych (w tym sporo zepsutych zagrywek) oraz skuteczną grą w obronie w wykonaniu młodej ekipy z Rachowic. Na uwagę zasługuje również dobre rozegranie piłki po stronie ekipy KS94 Rachowice. Sędzia Joanna Komorek ocena 6. (ŁA)

Albion Team Original 0 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Początek meczu wyrównany, dopiero od stanu 18:18 goście zdobywają serią 7pkt, głównie dzięki dobrej swojej zagrywce i po błędach gospodarzy. Set drugi rozpoczął się od szybkiego odjazdu Oryginałów na 10:3. Złożyło się na to brak przyjęcia i niemoc w ataku w szeregach OKiS-u. Przez dalszą część seta "Motorki" goniły wynik, a gospodarze bronili prowadzenia. W końcówce seta gościom udało się wyrównać (20:20), ale po chwili na tablicy widniał wynik 24:22 dla Albionu. Jednak później szczęście uśmiechnęło się do OKiS-u (błąd gospodarzy w ataku i as serwisowy gości), set zakończył się skutecznym blokiem gości. Trzeci set, podobnie jak pierwszy, przez większą część seta nikt nie potrafił wyrobić sobie przewagi większej niż 2-3pkt. Po obu stronach siatki drużyny popełniały błędy, jednak goście popełnili ich mniej, co pozwoliło im wygrać seta i cały mecz. Podsumowując, gospodarze popełnili w tym meczu za dużo błędów własnych, co skrzętnie wykorzystali goście. W setach do 18, 24 i 22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (KW)

Strzelec Gorzyczki 3 : 2 Catering Parys Rydułtowy

Set pierwszy set to od samego początku kilku punktowa przewaga Strzelca, gospodarze kontrolują wynik i pewnie wygrywają 25:20. Set drugi bardzo podobny do pierwszego tylko, że przewagę mają goście i nie pozwalają odrobić strat Strzelcowi. Set trzeci to mobilizacja w szeregach gospodarzy i przy pewnej spokojnej grze Strzelec wygrywa 25:20. Set czwarty zaczyna się od kilku punktowej przewagi Strzelca potem jednak seria błędów i na 4-5 punktowe prowadzenie wychodzą zawodnicy Cateringu, końcówka bardzo zacięta, gospodarze odrabiają straty jednak nie starcza to na wygranie seta i po walce wygrywają goście 26:28. Set piąty Strzelec pewnie obejmuje prowadzenie i prowadzi 8:4, po zmianie stron sytuacja nie zmienia się zawodnicy Cateringu mają problemy z odbiorem zagrywki. Strzelec wygrywa! Cały mecz na mocno średnim poziome... W setach do 20, -19, 20, -26 i 11. Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (W)

Dach Decker-Budohen Wilcza 3 : 1 Impacto LKS Chałupki

Wilcza, po przegranym pierwszym meczu wygrywa drugą potyczkę z zespołem spod granicy. Mecz poza 2 setem pod dyktando Deckerów, jedynie w owym 2 secie zbyt wielkie rozprężenie. W dzisiejszym meczu Wilcza zagrała z szeroką ławką rezerwowych, co pozwoliło na wiele zmian i stabilna grę. Nowy rozgrywacz Pasiu super wprowadził się do drużyny co zaowocowało zwycięstwem. Dziękujemy gościom za fajny meczyk w super atmosferze. Mecz w setach: 25:19, 20:25, 25:13, 25:17. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (DS)

GAF Gliwice 3 : 0 Olimpia Kamień

Kolejne zwycięstwo drużyny z Gliwic. Pierwszy set od początku wyrównany jednak goście odskakują na kilka punktów i robi się 17:21. GAF bierze czas i motywuje się w przerwie. Efekt…. GAF wygrywa seta 25:21 ! Kolejne dwa sety spokojnie prowadzone przez gospodarzy z kilkupunktową przewagą i wygrane do 19 i 19. Brawo za świetną atmosferę i przyznawanie się do błędów przez obie drużyny. Oby meczów w takim klimacie było jak najwięcej. W setach 25:21 25:19 25:19. Sędzia Tomasz Pydych ocena 4. (MM)

SKOK Ziemi Rybnickiej 1 : 3 Śląskie Centrum Rybnik

Mecz całkowicie pod dyktando Gości. Goście pokazali jak cały zespół żyje meczem, czego nie można było powiedzieć o gospodarzach brak zaangażowania w grę z małymi przebłyskami. Początek pierwszego seta nie zapowiadał takiej przewagi gości SKOK do połowy seta utrzymywał minimalną 1-2 pkt przewagę. Później gospodarze popełniali seryjne błędy co wykorzystała ekipa przyjezdna i wygrała dosyć pewnie 2 pierwsze sety. 3 set rozpoczął się jeszcze gorzej dla gospodarzy od początku mieli sporą stratę aż do momentu 11:18 wtedy coś zaskoczyło w grze popełniali zdecydowanie mniej błędów, dobra gra w bloku i asekuracji pozwoliło dogonić rywali na po 23 by wygrać tego seta 25:23. 4 set to powtórka z 2 pierwszych setów dosyć wyrównana gra do połowy seta by na koniec popełnić całą serie błędów. W setach 20-25, 19-25, 25-23 i 21-25 Sędzia Patryk Franke ocena 5. (MH)

Edytor Team 2 : 3 KS94 Rachowice

Mecz rozpoczął się pół godziny później niż planowano, a to z powodu spóźnienia się drużyny z Rachowic. Pierwszy set drużyna gospodarzy rozpoczęła bardzo słabo, ciągle goniąc rywala, który nie oddał prowadzenia aż do końca partii. Set drugi i trzeci - zdecydowana poprawa gry po stronie Edytora. Problemy z odbiorem zagrywki po stronie przeciwnika połączone z dobrym blokiem Edytora i sytuacja zmienia się na 2:1. Do tego wszystkiego kłótnie po stronie gości, bardzo nerwowe zachowanie, zupełnie zbędne na tym poziomie gry. Set 4 to ciągła kilkupunktowa przewaga Edytora, ale... aż do pewnego momentu, kiedy to tracimy w jednej serii całą przewagę, nie mogąc skończyć ataku. Edytor nie potrafił sobie poradzić z nerwową atmosferą i przegrywa set. Tie Break - punkt za punkt. W samej końcówce Goście jednak odskakują i wygrywają mecz 2:3. Sędzia Michalina Konsek ocena 4. (PM)