Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 25 lutego 2011 - 17 termin

Beer Team Rybnik 3 : 0 Leon Internet Rybnik

Derby Rybnika zdecydowanie dla Beerów! Leony przyjechały na salę Beer'ów pewni swego. Niestety pierwsze parę minut meczu pokazało zupełnie co innego Zagraliśmy dosyć pewną i nieprzyjemną zagrywką co spowodowało że odbiór Leonów był masakryczny no i wiadomo Ptaszek wyłączony z gry a i Głodek sobie nie pograł. Lewe skrzydła przyjezdnych nie zachwyciły więc bęcki do 14. W drugim masakra rozbijamy internetowych już 15:4 no i pełen luzik, ale chyba za mocny bo przyjezdni po raz ostatni jak się potem okazało sprężają się i robi się 20:18. Końcówka jednak dla nas co rzadko się zdarza... Trzeci set to już dobicie leżącego w agonii Leonika i po zawodach. Wygranie z taką drużyną cieszy... W setach do 14, 21 i 15. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (MW)

Artus Żory 3 : 2 Leon Internet Rybnik

Pierwszy set pod pełną kontrolą gospodarzy co przekłada się na pewne zwycięstwo w premierowej odsłonie. W drugiej partii goście zdobywają kilku punktową przewagę ale w końcówce Artusowi udaje się odrobić straty, zachować zimną krew i wygrać drugiego seta. Kolejna odsłona to gra tylko przyjezdnych bo gospodarze stoją w miejscu, pierwszy punkt zdobywają przy przewadze Leonów 10:0 i tym samym przegrywają tego seta. Czwarty set to walka do samego końca ale tym razem to goście zachowują więcej zimnej krwi w końcówce i wygrywają tą odsłonę na przewagi. Początek ostatniego seta pod pełną kontrolą chłopaków z Żor, ale po zmianie stron Leonom udaje się odrobić straty, lecz mimo dużej determinacji graczy z Rybnika to Artus Żory odnosi ważne zwycięstwo. Należało by wyróżnić dobre sędziowanie, dobrą grę środkiem gości oraz dobrą grę atakującego gospodarzy. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (ŁS)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 GAF Gliwice

Bez niespodzianki w Świerklanach... W setach do 16, 21 i 19. Sędzia Janusz Kuczera ocena 6. (a)

VT Nędza 0 : 3 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

No cóż, nadzieje przed meczem były wielkie po 2 ostatnich zwycięstwach. jednak boisko weryfikuje wszystko. W pierwszym secie prowadzimy właściwie cały czas (15-10, 20-17) i mamy Gości "na widelcu"... to stajemy w miejscu... po prostu stajemy, nie klei się nic. Drugi set pozostawiam bez komentarza - wynik mówi sam za siebie. Zostaje nam w głowach ten pierwszy set i Goście nas demolują. W trzecim secie próbujemy jeszcze podnieść głowę do góry, jednak w jego środkowej fazie Pawłowice odskakują i spokojnie wygrywają. Wygrał faworyt (w końcu to trzecia drużyna poprzedniej edycji Ligi), my dziś słabo w ataku, Goście dobrze bronią i skutecznie kontrują. Set drugi i trzeci gramy ze spuszczonymi głowami. Gratulujemy Pawłowicom, życzymy powodzenia w walce o podium w tej edycji Ligi. Sety 20-25, 14-25, 21-25. Sędzia Piotr Lazar ocena 5. (JL)

Olimpia Geotim Rybnik 0 : 3 Beer Team Rybnik

Beer Team zagrał w tym meczu wszystkimi zawodnikami i co ważne taka duża ilość zmian nie wpłynęła znacząco na obraz gry… Mnie osobiście bardzo cieszy fakt pierwszego kontaktu z piłką po dziesięciu miesiącach przerwy! W setach do 18, 20 i 21. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (a)

Jarbud Rybnik Piaski 1 : 3 Artus Żory

Artus odzyskuje formę i zdobywa bardzo cenne trzy punkty... Sędzia Adam Potempa ocena 5. (a)

II liga

Top Ten Rybnik 1 : 3 Dach Decker Victoria Pilchowice

Jak to zwykle bywa Top Ten miał wielką chrapkę na 5 setów w Rybniku. Jednak Deckery miały całkiem inne plany i zdecydowanie szybciej chcieli zakończyć zmagania. Pierwszy set to walka punkt za punkt jednak w końcówce gospodarze odskakują i mamy 21:23 wtedy to po ataku Deckera blokujący Top Tenu przyznał się do mało widocznej obcierki (BRAWO!). Viktoria idzie za ciosem i na przewagi wygrywa 1 seta. W drugim niecodzienna sytuacja Top Ten idzie jak burza wygrywając już 16:23 wtedy Deckery biorą się do roboty i wygrywają tego przegranego seta. Trzeci set to znów prowadzenie Victori 20:17 ale tym razem Top Ten wyciągnął wnioski z 2 setów i wygrywa. Czwarty set jedno założenie nie grać 5 setów powroty do wyjściowego składu i kontrolowanie seta, no i wygrana za 3 punkty na ciężkim terenie. Mecz w super atmosferze... W setach 26-28, 25-27, 25-23 i 23-25. Sędzia Michalina Cichecka ocena 6. (DS)

Albion Team gramy dla Kuby 3 : 1 KS94 Rachowice

Mecz nie za ciekawy. Strasznie niski poziom gry po stronie gości, którzy mieli fatalny odbiór. W setach do 20, -23, 24 i 16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (AK)

Dach Decker Victoria Pilchowice 1 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Chciałbym szczerze pogratulować wszystkim graczom obu drużyn, za stworzenie takiego spektaklu w meczu DachDecker- OKiS. Mecz naprawdę można by było nazwać walką o pozycję lidera II ligi. Odbył się w świetnej sportowej atmosferze, przy poprawnym sędziowaniu. Cieszę się tym bardziej, że tym razem to Motorki były górą... Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (D)

Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Rafbol Żernica

Spotkanie stało na dosyć słabym poziomie po obu stronach siatki. Bardzo duża ilość błędów Rafbolu a także naszych... szczególnie żadna ze stron zbytnio dobrego odbioru nie miała i przez to wystawy były z 3 metra (i bardzo dużo takich piłek było). Wszystkie sety wyglądały bardzo podobnie... bo od początku do ok. 20 pkt prowadził 2-3 pkt Rafbol ale końcówki należały do Impacto. Najciężej było wyciągnąć ostatniego seta gdzie przy stanie 18:22 zawodnicy z Rafbolu trochę chyba poczuli presję i na 22 punktach zakończyli spotkanie. W setach do 26, 23 i 22. Sędzia Jacek Podgórski ocena 5. (M)

Strzelec Gorzyczki 3 : 0 Jedynka Jankowice

Należy podziękować Gościom za dobrą sportową walkę i grę fair play. Dziś jednak Gospodarze okazali się za silni dla ambitnie grających zawodników z Jankowic. Strzelcy przeważali w każdym elemencie gry i pewnie kontrolowali przebieg spotkania. Życzymy szybkiego powrotu na boisko Środkowemu z Jankowic, mamy nadzieję, że kontuzja nie okaże się poważna i kolega szybko wróci do gry. W setach do 14, 19 i 21. Sędzia Robert Tomala ocena 5. (ZW)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Edytor Team

Pierwszy set to dobry początek gospodarzy, jednak kluczowym momentem była skuteczna seria na zagrywce atakującego Edytora, Skok już nie zdołał odrobić strat - set dla gości do 20. Drugi set to już pewniejsza gra Skoku który popełnia mniej błędów i skutecznie grając blokiem wygrywa seta do 21. Trzeci set to dobre otwarcie gospodarzy 15:8. Wtedy po czasie Edytor gra pewniej łapiąc kontakt przy stanie 19:18. Skok nie daje wyrwać sobie tego seta kończąc do 22. 4 set to od początku kilku punktowa zaliczka Edytora. Kiedy to przy stanie 15:19 zapowiadał się tie break Skok zniwelował całą stratę i udało się wyjść na stan 22:20. Pierwsza piłka meczowa przy stanie 24:23 nie została wykorzystana i za moment to Edytor miał swoją szansę zakończyć seta 24:25. Ostatnie słowo jednak należało do gospodarzy wygrywając do 26. W setach do -22, 21, 19 i 26. Sędzia Piotr Thoman ocena 4. (MH)

Jedynka Jankowice 1 : 3 Albion Team gramy dla Kuby

Sześć punktów Albionu w jednym tygodniu! Przebudzenie? W setach do -20, 8, 22 i 17. Sędzia Damian Podleśny ocena 5. (a)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy

Mecz lepiej rozpoczął OKiS. Od razu odskoczyliśmy na kilka pkt. Niestety po trudnej zagrywce Leszka Catering zbliża się do nas na szczęście pod koniec seta zaalarmowane motorki wrzucają wyższy bieg i odjeżdżają wygrywając seta do 25:19. Drugą partię lepiej rozpoczyna Catering który odskakuje na kilka pkt. później OKiS dochodzi przeciwnika i partia toczy się równo aż do końca, ale końcówka należała do nas i zwycięstwo 26:24. Partia ta była bardzo ciekawa, nie brakowało długich wymian. Taka końcówka zapowiadała ciekawą partię trzecią. Na trzecią partię OKiS wprowadza zmianę na rozegraniu, natomiast Catering pokazuje, że jeszcze nie składa broni i tak jak w drugim secie ostro pracował by wyrwać na partię i udało się. W czwartej partii OKiS wraca do ustawienia z początku meczu. Rozpoczynamy od razu ostro odskakujemy i systematycznie budujemy przewagę. Pewne zwycięstwo w tej partii 25:15. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (KJ)