AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2008/2009
Pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego
aktualności na dzień 27 lutego 2009 - 19 termin

23.02  Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 3 : 1 Lasel-Beer Team Rybnik
Pojedynek "starych znajomych" jak zwykle był zacięty... Tylko dwa pierwsze sety były jednostronnymi widowiskami - pierwszy dla gospodarzy do 19 a drugi dla gości do 15. Trzeci set to cały czas dwu-punktowa przewaga Sorayi. Przy stanie 23-21 Beery psują atak i set ucieka... do 21. Czwarty najbardziej zacięty, gra punkt za punkt. Goście jednak nie są wstanie wykorzystać trzech piłek setowych i przegrywają do 25... Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JK)

23.02  Pizzeria Kiler 1 : 3 Artus Żory
Udana wyprawa Ekipy z Żor na podbój Pizzerii… Artus umocnił swoją pozycję w pierwszej czwórce! Sędzia Przemysław Machłaj ocena 3. (a)

25.02  Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój
Tylko jednego seta zdołali ugrać gospodarze... W setach do 18, -21, 18 i 22. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (a)

26.02  SKA Joker Rybnik 3 : 1 Lasel-Beer Team Rybnik
W tej Lidze wszystko jest możliwe… Pierwszego seta zgodnie z planem wygrywa Beer Team… Ale potem grała już tylko ekipa Jokera! Zawodnicy Beerów grali jak "dzieci we mgle" a Joker grał swoje… Może nietypowa sala w "Tyglu" a może SKA Joker zmienił oblicze... stało się, ciężka porażka, nawet zmiany nie pomogły... Sędzia Mateusz Lelek ocena 4. (a)

26.02  Artus Żory 3 : 0 Leon Internet Rybnik
Mecz pod dyktando gospodarzy ale trudno się dziwić jak Leon nie przyjechał w pełnym składzie. Zagrali bez Wicka... Dobry i stały "rozpylacz" to minimum 50% sukcesu. Zwycięstwo wiec cenne ale nie cieszy do końca. Jak zwykle w pojedynkach starych znajomych super atmosfera za którą dziękujemy. Jak to Marek kiedyś napisał wiemy o co w tej lidze chodzi... Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (MP)

27.02  Rybnik Piaski 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Jankowice potwierdzają wysoką formę, Piaski ograne do zera… W setach do 19, 25 i 17. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

27.02  Pizzeria Kiler 0 : 3 Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice
Mecz rozgrywany w spokojnej atmosferze, pełna kontrola nad tym co się działo na boisku, pozwoliło drużynie SORAYA wywieźć cenne 3 pkt. Wszyscy zawodnicy drużyny gości oczekiwali telefonu z informacją czy mamy w drużynie nowego zawodnika czy zawodniczkę... pozdrowienia dla żony naszego rozgrywajka... W setach do 17, 16, 12. Sędzia niestety nie dojechał… (JK)

II liga

23.02  Top Ten Rybnik 0 : 3 Strzelec Gorzyczki
Drużyna Strzelca po ostatniej porażce w Gaszowicach zaskoczyła nawet siebie wygrywając na terenie "dziesiątek" w stosunku 3 : 0. Początek spotkania oraz trzeci set nie zapowiadał tak szczęśliwego dla gości końca. Jednak dobra gra w obronie, sprawny blok i udany atak, a także błędy po stronie gospodarzy pozwoliły wywieźć 3 punkty do Gorzyczek... W setach do 21, 21 i 21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (RT)

24.02  Żernica II Team 2 : 3 Edytor Team
Edytor łapie formę… Wynik można nazwać niespodzianką!  Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (a)

24.02  Lumen Golejów 3 : 1 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka
Mecz dostarczył emocji tylko w pierwszym secie gdzie Lumenowcy, roztrwonili kilku punktową przewagę w samej końcówce seta, dwie zepsute zagrywki i set padł łupem młodej drużyny SKOK-u. Dalsza część meczu już pod dyktando lidera II ligi, zawodnicy z Czerwionki ambitnie próbowali nawiązać walkę, lecz bezskutecznie. Jak to ktoś pisał mecz w spokojnej, śledziowej atmosferze, pod kontrolą gospodarzy… W setach do  -25,13,21,18.  Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (JO)

24.02  Albion Team 3 : 1 Jedynka Jankowice
Pierwszy set: zero przyjęcia, zero obrony, zero ataku u gospodarzy, a Jankowice grały bardzo solidnie. Drugi set to odmienny obraz gry, gospodarze szybko odjeżdżają, i niszczą przeciwnika zagrywką, blokiem i zróżnicowanym atakiem. Jakość gry gości też spadła. Trzeci set to ozdoba tego meczu, walka toczyła się punkt za punkt, ze wskazaniem na gości, którzy prowadzili już 21-18, wzięty czas, kilka uwag dotyczących ustawienia bloku i robi się po 21. przy stanie 23-22 błąd popełnia atakujący Jankowic, atakując piłkę wystawioną przez libero w I linii... seta kończy autowy serwis gości. Czwarty set to od początku przewaga gospodarzy, którzy grają na luzie. Jankowice niewiele są w stanie poradzić, przy stanie chyba 19-12 przy bloku nasz kapitan doznaje kontuzji stawu skokowego... dokończyliśmy mecz z kulejącym środkowym... W setach do -16, 18, 23 i 17. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DP)

26.02  Geomost Wodzisław 1 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle
Podobno Geomost wystawił rezerwowy skład? Jeżeli to prawda to popełnił duży błąd taktyczny… E tej Lidze nie wolno nikogo lekceważyć! W setach 25:21, 23-25, 21-25, 13-25. Sędzia Krzysztof Szczerbiak ocena 5. (a)

26.02  Albion Team 3 : 1 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka
W pierwszym secie 5 ciosów = 5 czap i Albion prowadzi 7:0, potem 19:10, potem przerwa i jest 19:17, potem znów ciosy Czerwionki lądują im pod nogami lub w siatce i set do 21 dla gospodarzy. Drugi set bardziej wyrównany, w końcówce z 15-18 robi się 20-18. Set dla Albionu do 22. W trzecim secie atakujący gości nie trafił w piłkę i ze zdumieniem zobaczył że jest punkt... goście zaczęli więc grać mądrzej, sporo kiwali i plasowali, z czym zziębnięta bezczynnością obrona Albionu nie mogła sobie poradzić... a gospodarze zaczęli seryjnie psuć kontry i zagrywki. Set pod dyktando gości, którzy w połowie seta uciekli na 4 pkt i już przewagi nie oddali. Set czwarty zaczął się od 8-2 dla Albionu, znów świetna gra blokiem i wreszcie działa obrona! Przyjęcie pozwalało na ciekawe rozegranie, więc środkowi co rusz zdobywali punkty po atomowych zbiciach... set szybki do 16. Ekipa SKOKu pozostawiła pozytywne wrażenie, dobra zagrywka, dynamiczny atak... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (DP)

III liga

23.02  Olimpia Kamień 0 : 3 Baterex Nędza
Kamień zdobyty… W setach do 18, 22 i 21. Sędzia Marcin Hanak ocena 5. (a)

25.02  Śląskie Centrum Rybnik 3 : 2 Albion Team Original-Gramy dla Kuby
Pierwszy set wyraźnie dla gospodarzy, oryginały słabo na siatce i w polu zagrywki. Kolejna odsłona to zmiana o 180 stopni i od początku do końca przewaga gości, którzy grają bardzo uważnie i nie popełniają praktycznie żadnych własnych błędów. Trzeci set to walka punkt za punkt, jak na trzecią ligę bardzo dobry poziom! W końcówce oryginały odjeżdżają na 24-19 i dają krótki Albionshow... no i robi się 24-23, wtedy doświadczony rozgrywający albionteamu bierze sprawy w swoje ręce i atakiem z drugiej piłki zaskakuje rozpędzonych gospodarzy. Czwarty set wyraźnie dla graczy śląskiego centrum, którzy przestają marnować zagrywki, grają czujnie w polu i nękają nas silnym atakiem ze skrzydeł, oryginały znów popełniają sporo błędów, znów zagrywki lądują w aucie i na siatce, podobnie jest z atakiem. Tiebreak, walka punkt za punkt do stanu 8-7 potem bałagan organizacyjny u gości, i robi się 11-7. Tego już oryginały nie zdołały odrobić... W setach 17, -20, -23, 21, 11.  Sędzia Bartosz Żaczek ocena 3. (DP)

26.02  Dach Decker-Budohen Wilcza 1 : 3 Rafbol Żernica
Największa niespodzianka tej kolejki… Lider przegrywa za trzy punkty na swoim placu!  Sędzia Gerard Ogermann ocena 5. (a)

27.02  Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy
Impacto zdecydowanie pokonuje gości… W setach do 17, 20 i 18. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (a)