Kolejne mecze rozegrała Amatorska Liga Siatkówki.

Pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

aktualności na dzień 14 marca 2009 - 21 termin

Leon Internet Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice II

Jankowice idą jak burza… Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (a)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Lasel-Beer Team Rybnik

Drużyna ze Świerklan była dzisiaj poza zasięgiem gości… którzy to ani organizacyjnie, ani mentalnie nie byli wstanie nawiązać równorzędnej walki... Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (a)

Jar-Trans Fox Pszów 2 : 3 Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice

Pierwsze dwa sety pod dyktando gości i gdy można by było powiedzieć już po meczu. A tu zmiany i przebudzenie drużyny lisów którzy doprowadzają do stanu 2-2 w setach. Piąty set od początku 2-3 punktowe prowadzenie SORAYA i tak do końca seta i mecz kończy się wynikiem 3-2 po ciężkiej walce. Gratulacje dla Foxów za dobry meczyk! W setach do 18, 18, -19, -23 i 9. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 2. (JK)

SKA Joker Rybnik 3 : 2 Rybnik Piaski-Hotel Politański

Dramat w V aktach, tak mogą opisać mecz Obie drużyny. I set to zażarta walka punkt za punkt, ale lepsi okazują się gospodarze i set pada ich łupem. II set mobilizują się Goście, którzy grają do końca i to oni po zaciętej, końcówce wygrywają set i mecz "zaczyna" się od nowa. Set III to dominacja ekipy z Piasków, bardzo słaba postawa w obronie gospodarzy, gdzie przy jednym ustawieniu nawet tracą 7-8 pkt z rzędu i spokojna wygrana ekipy przyjezdnej. Set IV to poprawa w obronie zawodników SKA Joker, pewne zmiany i po nerwowej, ale bardzo zaciętej końcówce wygrywają gospodarze. V set zaczyna się od mocnego uderzenia Jokerów, którzy obejmują kilku punktową przewagę i nie oddają jej do końca i wygrywają go do 11. Mecz bardzo, bardzo zacięty, ale toczony w przyjaznej atmosferze. Sędzia Mateusz Lelek ocena 5. (PP)

II liga

Top Ten Rybnik 3 : 1 Geomost Wodzisław

W pierwszym secie Geomost ma problem z wyczuciem boiska... Rezultatem tego jest dużo piłek, które wpadają za "kołnierz" przyjmujących i problemy z przyjęciem. Przełożyło się to na wystawę oraz atak i set szybko się kończy do 14. W kolejnym secie goście wchodzą w mecz i jest ładna wymiana z obydwu stron. Trochę więcej szczęścia przy samym końcu mają goście i wygrywają seta. Pozostałe dwa sety są bliźniaczo podobne do seta drugiego. Tylko z tą różnicą, że wymiana jest do 15 punktów. Potem wychodzi doświadczenie Top Ten-u - odjeżdżają na parę punktów i wygrywają sety i cały mecz. Po tym meczu wiadomo, że przyszły sezon spędzimy w drugiej lidze. Top Ten dzięki wygranej zachowuje szansę na awans czego im serdecznie życzę. Podziękowania za miłą i spokojną atmosferę oraz za ciekawy mecz. W setach 25:14,23:25,25:20,25:19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (B)

Żernica II Team 3 : 1 Jedynka Jankowice

Ciekawe spotkanie można było dzisiaj zobaczyć w Żernicy. Jankowice przyjechały w mocnym 12 osobowym składzie - i całe szczęście bo dzięki uprzejmości Jedynki która postawiła swojego zawodnika na słupku mecz mógł się odbyć - jeszcze raz wielkie dzięki. Gospodarze zagrali w końcu w pełnym składzie z rozgrywającym. W pierwszym secie Żernica prowadzi 21:15 by przegrać 23:25 po błędach w odbiorze. Drugi set to gładkie zwycięstwo gospodarzy do 16. Trzeci i czwarty set to równa gra ale w końcówkach lepsza okazuje się Żernica wygrywając do 21 i 21. Mecz toczony we wspaniałej atmosferze i z bardzo dobrym sędziowaniem Sędzia Sebastian Bogocz ocena 6. (MM)

Strzelec Gorzyczki 1 : 3 Lumen Golejów

Golejów umacnia się na fotelu lidera… Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (a)

SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 0 : 3 Albion Team

Albion zdecydowanie zwycięża i jest coraz bliżej awansu do I ligi… W setach do 14, 20 i 19. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (a)

Edytor Team 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Mecz przebiegał bardzo spokojnie, wyeliminowanie błędów własnych i gramy prostą siatkówkę. Efekt jak widać - 3 punkty. Set trzeci to niewiadoma w drużynie gospodarzy, piłka się odbija tam gdzie chce i nabija jak automat punkty przeciwnikowi, chyba z dziesięć kolejno i to z zagrywki stacjonarnej! Podziękowania dla Gaszowic za miłą atmosferę. Sędzia Mieczysław Jacak ocena 5. (RB)

III liga

Catering Parys Rydułtowy 2 : 3 Dach Decker-Budohen Wilcza

Wilcza trochę niespodziewanie traci punkt… W setach 28-26, 25-20, 10-25, 17-25 i 11-15. Sędzia Wojciech Bugdol ocena 5. (a)

Albion Team Original-Gramy dla Kuby 3 : 1 KS94 Rachowice

Originały zwierają rozluźnione ostatnio szyki… Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (a)

Impacto LKS Chałupki 3 : 1 Olimpia Kamień

Chałupki jak zwykle groźne na swoim terenie… Sędzia Mateusz Besz ocena 3. (a)