ALS: grała tylko II liga

2012-04-16, Autor:
Bardzo ważne punkty dla drużyn z Katowic i Nędzy. Strzelec i Edytor tracą już poważnie dystans do miejsc premiowanych awansem. W tej kolejce drużyny z pierwszej ligi odpoczywały przed zbliżającą się rundą play-off.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012

Trzynasta edycja

Aktualności na dzień 13 kwietnia 2012 - 23 termin

II liga

KS Volley Katowice 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy
W pierwszym secie gra była dosyć zacięta z niewielkim wskazaniem na naszą drużynę. Nasz zespół dobrze spisywał się w każdym elemencie i konsekwentnie doprowadził do zwycięstwa 25:19. Drugi set to już nasza dominacja. Skuteczne ataki, bloki jak i punktowe zagrywki sprawiły, że gości dopadło małe zniechęcenie. W tym secie, ze względu na bezpieczeństwo wyniku, miały miejsce pierwsze zmiany. Set zakończył się wynikiem 25:9. Trzecia partia to kontynuacja założenia "dajmy pograć wszystkim naszym zawodnikom". Dotychczasowy przebieg meczu spowodował, że poczuliśmy się dosyć pewnie, a tymczasem Catering postanowił sprowadzić nas na ziemię. W początkowej fazie trzeciego seta wynik oscylował wokół remisu. Później zdobyliśmy kilka punktów z rzędu i nasza przewaga stałą się dość wyraźna. Wtedy niespodziewanie dopadł nas jakiś kryzys. Konsekwentna gra rywala, a przede wszystkim nasza "nieporadność" na boisku sprawiła, że to Rydułtowy miały przewagę w końcówce seta. Gra toczyła się punkt za punkt. Goście mieli w górze bodaj jedną lub dwie piłki setowe, jednak nam ewidentnie dopisało w tym momentach szczęście i wygraliśmy go 28:26. Sędzia Piotr Thomann ocena 5. (JJ)

Silesia Lubomia Cafe Nova 3 : 2 Olimpia Rybnik
1 set grany przez nas dobrze i pewnie bez głupich błędów i wygrany do 19. W kolejnych setach mamy problem z przyjęciem zagrywki olimpi a szczególnie jednego środkowego a co za tym idzie przeprowadzeniem skutecznej akcji co skutkuje tym ze olimpia zdobywa punkty seriami. Jednak my za każdym razem nadrabiamy dobrą grą w bloku oraz w kontrze przez co wynik oscyluje w każdym z setów w okolicy remisu. Kolejne sety do -23 -24 i 23. Końcowy set wygląda identycznie i żadna z drużyn nie może zdobyć większej niż 2 punkty przewagi. Przy stanie 17:16 do olimpii nasz przyjmujący atakuje po bloku czego nie dostrzega sędzia i w sumie mecz kończy się dla nas porażką ale po interwencji kapitana sędzia pyta się blokującego i ten się przyznaje więc gramy dalej. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 23:21 dla nas. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (C)

Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 Strzelec Gorzyczki
No i stało się... Strzelec w składzie sześciu chłopa zjawił się w "pieczarze" Dziesiątek. Niestety nie udało się nam ustrzelić nawet jednej "10" i 3 punkty wędrują na konto gospodarzy. TT lepiej dziś grające nie pozwoliło na wiele gościom, którzy zagrali dziś bez wiary we własne siły i umiejętności, z olbrzymią ilością błędów własnych. To kolejny sezon gdy ostatnich, decydujących meczy Strzelcy nie potrafią wygrać i powalczyć o I ligę. Jest o czym myśleć i nad czy pracować... Cóż, zostały jeszcze 3 kolejki i może uda się nam zmazać plamę na honorze. Dziękujemy gospodarzom za mecz i życzymy powodzenia w dalszej walce.  W setach do 17, 17 i 13. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (RT)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Impacto LKS Chałupki
I Set: Zaczynamy fatalnie. 0:6 dla Skok-u i do stanu 2:9 tylko gospodarze zdobywali punkty, bo te dwa oczka zdobyliśmy dzięki 'uprzejmości' kolegów z Leszczyn ponieważ zagrywali w siatkę. Potem obudziliśmy się, ale tylko raz gdzieś w połowie seta doprowadziliśmy do remisu. Tak więc przegrywamy tego seta 25:20. II Set: Chyba najbardziej zacięty set, ale i tak słaby w naszym wykonaniu zresztą Skok też nic nie pokazał w tym secie. My prowadziliśmy a gospodarze zawsze gonili i tak przez cały set aż do 25:20. III Set: Podobny do pierwszego z tą różnicą że w tym secie więcej punktów nam dali za darmo zawodnicy Skok-u. U nas też dużo błędów własnych i wygrana gospodarzy 25:20. IV Set: Do połowy seta w miarę wyrównana walka. Lecz później tylko Skok grał. To wszystko można powiedzieć o tym secie, przez cały mecz ok. 20% naszych punktów zdobyliśmy przez zepsute zagrywki gospodarzy. Wynik ostatniego seta 25:17. Sędzia Arkadiusz Łuc ocena 5. (M)

Jedynka Jankowice 1 : 3 VT Nędza
Nasze spóźnienie, a co za tym idzie krótka rozgrzewka, widać było na początku meczu. Gospodarze odskakują na 2-6, ale cierpliwie wracamy do swojej gry i wychodzimy na prowadzenie 10-9. Nie oddaliśmy go już do końca pierwszej partii. O drugim secie nie ma co pisać. Przy stanie 4-4 po prostu stajemy. Koszmarna ilość błędów własnych, dobra gra w obronie Gospodarzy wybija nam siatkówkę z głowy. Po przerwie na boisko wraca inna drużyna. W obu następnych setach wypracowanego od początku prowadzenia już nie oddajemy. Set 4 to już nasza dominacja i mnóstwo błędów własnych Jedynki. Znów pokazujemy, że jesteśmy drużyną i nie zrażamy się brakiem kilku zawodników w meczu. Po prostu wychodzimy i gramy swoje. Poziom meczu obniżyły te błędy własne po obu stronach siatki. Ale można było obejrzeć kilka ciekawych wymian, niezłą grę w obronie. W setach do -22, 14, -15 i -16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (JL)

Olimpia Rybnik 3 : 2 Edytor Suszec
Drużyna z Edytora chyba pogodziła się już chyba z goryczą porażki w tym sezonie... Totalnie nie udany mecz brak odbioru bardzo dużo zepsutych zagrywek brak rozegrania, co wykorzystali gości i wygrali cały mecz. Mecz ogólnie na średnim poziomie, a Edytor bez 2 podstawowych zawodników braci Przywarów co od razu widać w wyniku że bez nich Edytor nie jest ta sama drużyną . Dziękujemy za mecz i za miłą atmosferę… W setach 25-20, 23-25, 25-27, 25-23 i 24-22. Sędzia Łukasz Lelek ocena 3. (B)

16 kwietnia  - w I lidze rusza runda play-off  (drużyny grają do dwóch zwycięstw):

o miejsca 1 - 4   I liga