ALS: cenne zwycięstwo Strzelców w Gliwicach

2013-10-15, Autor:
Emocji w tej kolejce nie brakowało. Niezwykle zacięte mecze w Pawłowicach i Pszowie oraz zacięte starcie Leonów z Katowicami. W II lidze na uwagę zasługuje cenne zwycięstwo Strzelców w Gliwicach. Kolejkę zakończyły dwa pięciosetowe pojedynki w grupie B.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2013-2014  piętnasta edycja

Aktualności na dzień  11 października 2013 - 3 termin

7.10  Leon Internet Rybnik 3 : 1 KS Volley Katowice
W pierwszym secie Leony zdobyły kilka pkt przewagi jednak nie udało się jej utrzymać przez całego seta. Końcówka to gra pkt za pkt, górą była drużyna z Rybnika wygrywając 25:23. Druga partia była nieco inna. W niej to goście z Katowic wyszli od początku na prowadzenie. Jednak Leon skutecznie goni przeciwnika i w końcówce wygrywa 25:21. Trzeci set był dość nerwowy co spowodowało, że gra była dość szarpana i nierówna. Lepiej emocje opanowali goście i wygrali 18:25. W czwartej odsłonie od początku gra była dość równa, później jednak na zagrywkę wchodzi Ptaku i mocno utrudnia zagrywkę zdobywając pkt bezpośrednio lub eliminując grę kombinacyjną przeciwników, co ułatwiło pracę blokującym. Gdy Ptaku schodził z zagrywki przewaga wynosiła 7 pkt i wydawało się, że wszystko jest już załatwione. Nic bardziej mylnego, Katowice twardo walczą o każdą piłkę i dochodzą Rybniczan na 2 pkt. Jednak następna zagrywka ląduje w siatce i mamy wynik 23:20, później znów seria 2 pkt i mecz kończy się wynikiem 25:20. Wyróżniającymi zawodnikami byli Łukasz Lip (Leon) i Łukasz Wiąckiewicz (Volley). Sędzia Jan Kasprowicz ocena 1. (KJ)

7.10  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 2 : 3 VT Nędza
Pierwszy set wygrany do 14 przez  SALVEQUICKA sugerował że będzie godzina z prysznicem a tu set drugi rozluźnienie u gospodarza ,gra punkt za punkt i przegrana do 24.Set trzeci podobny do drugiego z tą różnicą że to na przewagi wygrywa PAWŁOWICE. Set czwarty to od początku przewaga przyjezdnych i  wygrana  do 19.Set 5 to walka o każdą piłkę było wszystko bloki, obrony, walka do końca i wygrana lepszych czyli Nędzy do 15... W setach do 14, -24, 27, -19 i -15. Wyróżniającymi zawodnikami byli Mateusz Skorupa (VT) i Tomasz Achrem (Mokate). Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JK)

8.10  Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 No Pain Żory
Kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę. Niestety znowu zabrakło szczęścia w końcówkach, zwłaszcza w 3. secie. Kilka akcji było fajnych, ale mistrzowie byli bardziej stabilni i po prostu za mocni... W setach do 19, 19 i 12. Wyróżniającymi zawodnikami byli Sebastian Żarłok (Dwójka) i Jacek Piątek (No pain). Sędzia Magdalena Pudło ocena 6. (TP)

8.10  Volley Marklowice 1 : 3 Artus Żory
Wyniki setów przedstawiają dokładnie grę gospodarzy. Nie był to wielki, emocjonujący mecz. Drużyna z Żor wykorzystała naszą słabą dyspozycję. Zagrali spokojną, równą siatkówkę. W naszym wykonaniu było widać kolejny mecz bez wiary. Oprócz przebłysków w polu zagrywki, cała reszta to serie niepotrzebnych błędów. Przede wszystkim brak rozegrania. To nie był dzień naszego "sypacza". Przyjęcie też nie było na najlepszym poziomie. Tylko w 3 secie drużyny walczyły jak równy z równym i to był jedyny ciekawy aspekt spotkania... W setach 11-25, 17-25, 26-24 i 12-25. Wyróżniającymi zawodnikami byli Artur Szczerbiak (Marklowice) i Tomasz Zarzyna (Artus). Sędzia Piotr Lazar ocena 5. (PK)

9.10  Jar-Trans Fox Pszów 3 : 2 Jarbud Rybnik Piaski
Obydwie drużyny w minimalnych składach ale za to w mocnych. Set pierwszy to przyzwyczajanie się do sali gości, co wykorzystują miejscowi cały set w przewadze 1-2 punkty i 25/22 Drugi gospodarze nie zwalniają od początku wypracowują przewagę którą utrzymują do końca 25/19. Trzeci to ogromna koncentracja gości obejmują szybko prowadzenie, nie pomagają czasy 6/8, 6/10 którzy nie mogą nic zrobić przy wspaniałej grze przyjezdnych 12/25. Czwarty to równo do do15/15 obydwie drużyny pokazują to co najlepsze 21/25. Piąty czyżby  stara zasada nie wygrasz.... na parkiecie co innego, nie pomagają czasy dla gości 7/9 i 7/11, górą miejscowi!!. Dużo wspaniałej gry, dużo potu, dzięki za mecz i atmosferę.  W setach 25-22, 25-19, 12-25, 21-25 i 15-9. Wyróżniającymi zawodnikami byli Michał Tokarski (Fox) i Jakub Wons (Piaski). Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (JK)

10.10  Dach Decker Victoria Pilchowice 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Po meczu z Katowicami myśleliśmy , że z kolejnym przeciwnikiem z pierwszej czwórki także uda się zagrać dobre zawody i zdobyć kolejne punkty. Niestety dla nas Jankowice dziś nie ułatwiały nam zadania, bo oprócz tego ,że grali prawie optymalnym składem to jeszcze zagrali bardzo pewnie z małą ilością błędów własnych. W każdym secie podobny przebieg w miarę równo do połowy seta, a później... wiadomo odjazd i pełna kontrola zdecydowanego faworyta meczu. Dziękujemy za pokazanie nam w jakim miejscu jesteśmy i ile nas czeka pracy na kolejnych treningach. Mecz w super atmosferze z dopingiem publiczności... W setach do 17, 15 i 21. Wyróżniającymi zawodnikami byli Mateusz Siwiec (Dach Decker) i Wojciech Musiolik (Jedynka). Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (D)      II liga grupa A

7.10  Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 Impacto LKS Chałupki
I set: Długo gra była punkt za punkt, obie drużyny się "poznawały" lecz gdzieś cały czas jakąś przewagę miały "dziesiątki" i doprowadziły seta do końca wygrywając do 22. II set: Znów od początku punkt za punkt. W pewnym momencie seria drużyny z Chałupek i gospodarze nie bardzo potrafią sobie z tym przestojem poradzić. Parę punktów odrobili ale nie udało się dociągnąć wyniku do korzystnego stanu dla nic i przegrali seta do 21. III set: Gospodarze od początku z lekką przewagą ale w połowie seta powoli zaczęli odskakiwać, a w końcówce długa seria zagrywek i spokojne zwycięstwo do 15 dla Top Ten. IV set: Od początku przewaga gospodarzy lecz pod koniec przy stanie 20:15 coś stanęło i było 22:23 dla gości. Całe szczęście Top Ten w tym meczu dysponował dobrą zagrywką więc wygrał ostatniego jak się okazało seta 25:23.  W setach 25-22, 21-25, 25-15 i 25-23. Wyróżniającymi zawodnikami byli Aleksander Tomala (Impacto) i Mateusz Kwaśny (Top Ten). Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (PJ)

7.10  GAF Gliwice 2 : 3 Strzelec Gorzyczki
I set - tylko początek równo, a później nam wychodzi wszystko, a gospodarzom nic - szybki set do 13. II set - do stanu po 20 gra punkt za punkt, my w końcówce dwa błędy na zagrywce, robi się 20:24, jeszcze ostatni zryw ale gospodarze wygrywają do 23. III set - to wyrównana walka do stanu po 10, następnie my odjeżdżamy na 13:19 i spokojnie zwycięstwo dowozimy do końca. IV set - najgorszy set z dotychczas przez nas rozegranych, my prowadzimy niepotrzebną dyskusję między sobą, co skrzętnie wykorzystuje drużyna gospodarzy i bez większego wysiłku "leje" nas do 13. V set - do zmiany stron równo i goście prowadzą 8:7, później już tylko gra strzelec i wygrywa seta do 9, a cały mecz 3:2. W setach do -13, 23, -17, 13,- 9. Wyróżniającymi zawodnikami byli Sebastian Słodowski (Gaf) i Zbigniew Smalec (Strzelec). Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (C)

8.10  Jedynka Jankowice 1 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Pierwsze dwa sety pojedynku w Jankowicach mogły się podobać. Dwa następne podobały się jedynie zawodnikom OKIS-u . Obie ekipy grały podobnie czyli dobra obrona, ciekawe rozegranie, mocne ataki i kilka bloków . W końcówce pierwszego seta Jedynka odrabia 4-5 punktów i wygrywa. Drugi set podobny, ale więcej walki punkt za punkt, Jedynka ma piłkę setową ale niestety nie kończy tego seta ( piłka po "gwoździu" w aut ), co skrzętnie wykorzystują goście i jest 1:1. Jedynkowicze podłamani drugim setem nie podejmują już walki, OKIS w trzecim i czwartym secie zaczyna bezdyskusyjnie kontrolować spotkanie i zwycięsko kończy spotkanie. W setach 25-23, 26-28, 16-25, 13-25. Wyróżniającymi zawodnikami byli Karol Berger (Jedynka) i Adam Wojaczek (OKIS). Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (RT)

9.10  VRF Klimatyzacja Żory 3 : 0 Fundacja Elektrowni Rybnik
2 pierwsze sety podobne. Z początkiem setów gospodarze wypracowują około 3 punkty przewagi w połowie seta zwykle mamy remis by znowu zyskać 3 punkty przewagi dowożoną do końca. W 3 secie tak do 10 punktu FER prowadzi 1 punktem, a następnie my wykorzystujemy szanse i oddalamy się na 2-3 punkty. Mecz spokojny, bez spięć. Gdyby nie niezdecydowanie w szeregach FER-u przy przebijanych przez nas piłkach mogło by być ciekawiej. VRF natomiast ma jeszcze sporo do poprawienia szczególnie w grze obronnej. W setach do 23, 22 i 21. Wyróżniającymi zawodnikami byli Adrian Gawron (VRF) i Przemysław Bednarek (FER). Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (G)

II liga grupa B

7.10  Beer Team 3 : 0 Kuźnia Raciborska
Dla gospodarzy był to bardzo ważny mecz, gdyż wszyscy w głowach mieli jeszcze porażkę w Kuźni w poprzednim sezonie... Tym razem, młoda ekipa z Kuźni nie była wstanie wygrać nawet seta, chociaż w drugim było bardzo gorąco! Gospodarze w tym meczu zagrali pełnym dziewięcioosobowym składem i zagrali naprawdę walecznie... W setach do 18, 23 i 15. Wyróżniającymi zawodnikami byli Mariusz Dudek (Beer) i Mikołaj Zawada (Kuźnia), który o zgrozo najczęściej atakował ponad naszym blokiem! Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (a)

8.10  Albion Team – gramy dla Kuby 2 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
1 set - set dość wyrównany, kilka małych błędów zadecydowało o wyniku. 2 set - Albion w połowie prowadził 15:5 w końcówce dopiero Skok doprowadza do stanu 21:21ale na przewagi wygrywamy do 29. 3 set - goście rozkręcają się z akcji na akcję ustawiając wynik seta. 4 set - znowu początek dla skoczków i uciekają na kilka punktów, zaczynamy gonić w końcówce ale brakło czasu i szczęścia. 5 set - coraz więcej skuteczności po stronie gości a nam nic nie szło co sprawiło że przegrywamy do 10. W setach do 25, 29, -18, -23 i -10. Wyróżniającymi zawodnikami byli Łukasz Pańczyk (Albion) i Jonasz Zając (Skok) Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (D)

11.10  Jedynka Jankowice III 2 : 3 Silesia Lubomia
I set- dobry początek gości i pewne prowadzenie 0-6. Jedynka ma problemy z przyjęciem i skutecznością na siatce. Z każdą akcją gra gospodarzy bardziej się zazębia, w końcu wychodzą na prowadzenie 12-11 i systematycznie budują swoją przewagę. II set- podobny początek, gospodarze myślami chyba w Charkowie, przyjezdni prowadzą 5-0 i prowadzą swobodną grę. Jedynka nie ma nic do powiedzenia. III set- Gdyby nie kontuzja środkowego po stronie gospodarzy nie byłoby czego wspominać po tym secie, ta odsłona bez historii. IV set- Jedynkowicze od początku dotrzymują kroku -bądź co bądź- faworytom tego spotkania. Przy stanie 7-8 gospodarze wyrównują po efektownej czapie środkowego, który rozchodził kontuzję. Wtedy karta się odwraca i Jedynka pewnie wygrywa tego seta. V set- niespodzianki nie było, prowadzenie gości 5-0, 7-2, 12-8. Gospodarze zawiesili Lubomii poprzeczkę wysoko, a sobie udowodnili, ze mogą powalczyć z każdą drużyną.  W setach 18; -15; -20; 21; 9.  Wyróżniającymi zawodnikami byli Paweł Bizoń (Jedynka) i Łukasz Skroban (Silesia). Sędzia Piotr Lazar ocena 5. (RT)

11.10  Edytor Suszec 3 : 2 Pizzeria Papryczka
Pierwszy set lepiej rozpoczęli goście prowadząc 6-1, lecz po kapitalnej grze z obu stron przewaga została wyrównana i Edytor doprowadził do gry na przewagi, w której zwycięża 35 do 33. 2 set Dobry początek seta  zawodników z Suszca. Prowadzenie 8-1, jednak konsekwentna gra zespołu Pizzeria i dużo prostych błędów w ataku Edytora doprowadzają do wyrównania rywalizacji 1:1. 3 set od początku pod kontrolą gości. Edytor bo przegranym 2 secie nie potrafił odnaleźć swojego rytmu gry co w 100% wykorzystują goście. 4 set to lustrzane odbicie seta 2. Pewne prowadzenie Edytora na początku spotkania , lecz czym bliżej końca przewaga topniała goście zbliżają się i Edytor ma tylko punkt przewagi. W końcówce jednak kilka błędów popełniają przyjezdni i to Edytor wygrywa do 21. Do 5 seta obie drużyny wyszły skoncentrowane i zmotywowane lecz to Edytor zdobywa 2 punkty przewagi. Po kapitalnej grze na skrzydle Mateusza Kula i szybkiego rozegrania Damiana Borkowskiego drużyna z Suszca zwycięża. Wyróżniającymi zawodnikami byli Mateusz Kula (Edytor) i Mateusz Blic (Pizzeria). Sędzia Magdalena Pudło ocena 5. (PN)