zamknij

Wideo

Pociąg ''Szyndzielnia'' na stacji w Rybniku

>PKP nie inwestuje w połączenia kolejowe w Rybniku uzasadniając to brakiem środków i małą rentownością połączeń. Jeden z czytelników nadesłał nam filmik pokazujący jakie jest obłożenie pociągu ''Szyndzielnia'' relacji Bielsko - Wrocław.
2011-01-04 Autor: Czytelnik
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~dominika40 2011-01-04
  15:09:51

  0 0

  Proste- kolej nie jest niczemu winna. Ot durni ludzie nosi ich gdzieś zamiast siedzieć w domu. Po za tym jeszcze we Wrocku zrobi się potem taki tłum jak w Zakopcu i znowu ludziska będą niezadowoleni,że to wina PKP bo za mało wagonów podstawiła. Ludzie siedźcie w domu- problemu nie będzie i PKP nikt się czepiać nie będzie. Tyle pięknych zadbanych dworców PKP jest w Rybniku a Was nosi.....

 • ~Arteks 2011-01-04
  23:27:15

  0 0

  @dominika - Przewozy Regionalne nie należą już do PKP. Dzięki nieudanej reformie kolei za czasów tego rządu powstała osobna spółeczka wydzielona ze struktur PKP. Powstały też nowe stołki, nowe rady nadzorcze itd. PR należą teraz do samorządów w której nie ma żadnych fachowców, którzy mogliby się na kolei znać. Efekt jest taki, że z podatków idą na kolej gigantyczne dotacje - a jej funkcjonowanie jest co raz gorsze. Może 10 lat temu też był tłok w pociągu do Wrocławia ale był on 2x dłuższy... Teraz nagle wsiąknął tabor, a panowie i panie z rad nadzorczych oraz Minister Infrastruktury "odkryli Amerykę", że wagony i lokomotywy też trzeba co jakiś czas naprawiać i kupować nowe... Przez ostatnie trzy lata o tym nie wiedzieli. Jeśli w czasie świąt ludzie przeżywali piekło żeby wejść do pociągu to co będzie się działo w czasie Euro. Turyści z całego świata będą pokazywać jak ludzie wchodzą do pociągów przez okna bo takich scen nie nakręciliby nawet w Indiach - bo tam wagony mają kraty w oknach ;) A zresztą w Indiach jeżdżą pociągi mające po 12-15 wagonów a w Polsce po 2-4 ;) Ciekawe czy wtedy Tusk odwoła Grabarczyka???

 • ~miastowy 2011-01-05
  07:18:13

  0 0

  jeśli myślisz, że na PKP są jacyś fachowcy to możesz się przeliczyć. zwłaszcza jeśli chodzi o PLK.

 • ~bezimienny 2011-01-05
  07:54:46

  0 0

  @Arteks, następnym razem jak będziesz robił z tym swoim stowarzyszeniem jakiś filmik, to patrz co nagrywacie, połowa filmu to niebo, a może zadaszenie peronu??? W każdym razie powodzenia w tym Waszym ciągłbym marudzeniu, zamiast tego weźcie się za jakąś konkretną robotę!!! Potraficie ciągle tylko krytykować wszelkiego rodzaju władzę, oczywiście oprócz Waszego sojusznika prezydenta Fudalego!

 • ~Arteks 2011-01-05
  10:11:35

  0 0

  @bezimienny - ja tego filmiku nie nakręcałem, a nawet jeśli to co cię to obchodzi? To, że informuję na forum wiele razy o problemach komunikacyjnych i radzę co można zrobić aby było lepiej to chyba dobrze? Z twojej strony poza zawziętą agitacją wobec Krząkały i ciągłymi złośliwościami pod moim adresem - nie było jeszcze nic racjonalnego. Ktoś kto go nagrywał pewnie korzystał z opcji filmowania za pomocą wyciąganego ekranika i stąd ten niekorzystny efekt. W każdym razie bardzo dobrze, że ktoś pokazuje nieudolność systemu transportowego i państwowych przewoźników. Dzisiaj głosowanie w sejmie nad odwołaniem min. Grabarczyka. Posłowie z okręgu rybnickieg w tym guru bezrobotnych humanistów z Rybnika - Krząkała mogą pokazać co jest dla nich ważniejsze: dobro swoich mieszkańców i wyborców czy też dobro swojej partii. Oczywiście zerknę na stronę sejmową i zobaczę jak kto głosował ;)

 • ~werkk 2011-01-05
  13:07:40

  0 0

  Nie wiem kto kręcił ten filmik ale jak by dać kamerę 5 latkowi zrobi to lepiej. Co do sytuacji na kolei jak może być dobrze jak obecnie koleją zarządza 8 spółek. A tak to wyglądało na Polskich kolejach od okresu powojennego więc nie powinno to nikogo dziwić.

 • ~dominika40 2011-01-05
  16:03:25

  0 0

  Sprawa prosta- w Polsce za mało jest jeszcze spółek i spółeczek no i prezesów, zarządów i oczywiście Ministrów! Dla zwykłego podróżnego nie jest istotne ile tam jest obsadzonych stołków- pociągi maja jeździć, ma być czysto,punktualnie,na dworcu poczekalnia i czynna kasa. Za to wszak płacimy gdy chcemy skorzystać z usług przewoźnika. No ale tylko tak dalej, najlepiej gdyby każdy wagon miał swojego Prezesa, 2 sekretarki, a że się takiego biznesu chwytają tacy co tylko wypłatę potrafią policzyć od kilku tysięcy wzwyż i wożą się do biura firmowym dobrym autem to i na niczym znać się nie muszą.

 • ~kazmak 2011-01-08
  14:46:43

  0 0

  PKP to pryszcz na odbytnicy - tylko po co mi taki szajs pod chalypa jezdzi i wydaje komunistycze dziwieki o kazdej poze dnia, wozac wegiel w jedna i druga strone udajac zapracowanych.Kierowca jak wyda glos po 22.00 to mandat, a taka swolocz moze robic wszystko i jeszcze lache robia ze ludziska woza ! hej

 • ~Teddy 2011-01-11
  22:16:28

  0 0

  Po pierwsze - takie gówniane "metro" jest "Szyndzielnią"??? Nawet bym nie przypuszczał :-((( Ile to gówno jedzie? 5 godzin na plastikowych zicach - skandal??? Po drugie - to jest jeden zespół trakcyjny EN-57 więc zawsze będzie przeładowany, a po trzecie - już w 2004 roku kiedy "skracano" składy nie udało mi się ani razu jechać w luźnym" wagonie. Nawet w relacji Przemysł - Szczecin złożonym z 17 wagonów, które nie mieściły się we Wrocławiu na peronie nie było miejsc, więc niech PKP przestanie pier....ić, że kolej jest nierentowna bo ludzie nie jeżdżą pociągami. Jeżdżą jeżdżą i stoją nawet na korytarzach w 1-kach tylko to PKP defrauduje pieniądze i prezesi spółek, którzy nie potrafią nimi zarządzać a rządzą nimi dlatego, ze może są kumplami Grabarczyka tak jak Grabarczyk kumplem Donalda. Trzeba było utworzyć więcej spółek, oddać dalekobieżne przewozy ICC, które teraz kupuje salonki do Brukseli za 5 mln każda dla euro osłów a w Przewozach regionalnych zostawić EZT o ironio przemianowanych na InterRegio (ten sam syf co osobowy podmiejski za cenę pośpiesznego), które maksymalną prędkość rozwijają do 60km/h ze względu na swój wiek i wielokrotne zamortyzowanie. Czy w tym kraju zacznie ktoś myśleć, czy już zawsze tylko będą w Polsce debile, k...y i złodzieje???

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?




Oddanych głosów: 432